Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 21-09-18, 23:13   #10851
turky
Regularni Član

turky avatar

Član foruma od: 17.01.2016
turky je na dobrom putu
Početno Re: Kunićarstvo

Citiraj:
Prvotno napisano od robelar Vidi poruku
Od kad sam prestao uzgajati krupne rase nisam vise vidio kanibalizam. Prije malo malo pa razbcaju mlade ili ih pojedu. Velis dvije godine a kotila se samo dva puta. Toga kod mene nema jer cim predju godinu dana starosti gledam da ih promjenim sa mladima koje parim sa 4 i pol mjeseca . Kad bi drzo zenku dvije godine morala bi se okotiti barem minimalno deset puta.
Ne, krivo si razumio, kotila se ona više puta do sada ali sam naveo ova dva zadnja puta. A što se tiče pripusta, ja imam samo šarce a kod njih nema pripusta prije 6-7 mjeseci.
turky je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 22-09-18, 12:24   #10852
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Opcenito je problem kod orijaskih rasa kamo i sta sa kunicima koji su stari tri i vise godina. Posto su kasno u reprodukciji jesu li tako stari uopce vise za prehranu kad ih se zamjenjuje mladima. Samo sam jednom jeo takve stare i nikad vise.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-09-18, 20:00   #10853
turky
Regularni Član

turky avatar

Član foruma od: 17.01.2016
turky je na dobrom putu

Citiraj:
Opcenito je problem kod orijaskih rasa kamo i sta sa kunicima koji su stari tri i vise godina. Posto su kasno u reprodukciji jesu li tako stari uopce vise za prehranu kad ih se zamjenjuje mladima. Samo sam jednom jeo takve stare i nikad vise.
Pošto radim kobasice od kunića naravno pomiješano sa svinjskim mesom za to su idealni.
turky je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-09-18, 13:42   #10854
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Član foruma od: 13.09.2013
jimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu auru

Citiraj:
Preporuka je svakako za takve stare naravno samljeti meso...onda se ne osjeti zilavost mesa...
Npr.ja ih koristim za lazanje u njih ide dosta zacina...
meso se prvo dinsta pa se pece u rerni...na kraju su mi bolje nego od svinjetine jer nisu masne...
U musake,pašte...
jimmy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-09-18, 12:11   #10855
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Član foruma od: 11.05.2013
kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Ja svoje isto sameljem, ili ako ih po zimi koljem idu u salamuru pa u pušnicu! Sa kiselim kupusom su bolji od šunke!
Ali zadnjih godinu dana ih uopće i nemam, svi se prodaju! Prvenstveno "mladi uzgajivači" preferiraju starije, iskusne kuniće s kojima ne će imati problema s pripustom niti kočenjem! Ja ih prodam ispod svake cijene, samo da još malo požive jer mi nekako sve teže pada zaklati ih nakon 2 godine! Prodam naravno samo zdrave i vitalne životinje!
kninquin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-09-18, 12:14   #10856
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Citiraj:

Ne može hrana biti loša, samo kuhar koji ju (ne)zna spremiti! Do prije par godina se smatralo da je teletina najbolja govedina, a sad se zna da ne postoji bolji komad govedine od steaka stare krave!
Nepročitano 25-09-18, 12:55   #10857
robelar
Uvaženi Član

robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Ma svojevremeno me zamolio jedan deda da mu rijesim jednu orijasicu koju je imao preko tri godine a kotila se svega dvaput. Em mu ju je bilo zao posto se nakon toliko godina zblizio , em je bila teska za zaklat i ogulit. Poslije su me zvali k njima na nekakav krompirgulas od nje. Kaj da velim , polomili smo zube. Kad spremis kunica od tri mjeseca nemres ga upropastit jer je meso mekano i mlado. Ovo preko tri godine nije ni za pese.
Nepročitano 25-09-18, 13:02   #10858
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Član foruma od: 13.09.2013
jimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu auru

Citiram!
Ne može hrana biti loša, samo kuhar koji ju (ne)zna spremiti!
jimmy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-09-18, 13:26   #10859
robelar
Uvaženi Član

Kako ispravno napacati kunica npr. prije neg ces ga stavit pec. Ne pitam za pravit kobasice. Kolko treba biti u pacu.
Nepročitano 30-09-18, 00:28   #10860
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Ja mlade kuniće uopće ne stavljam u nikakav pac! Kad ga zakoljem, 2-3 sata u hladnjaću da se dobro ocijedi i spreman je za konzumaciju!
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuni?arstvo 103 02-06-18 09:50
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 21:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 23:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 20:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 15:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:21.