Sijačice Sijačice za žito, kukuruz i dr.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 23-10-17, 22:59   #751
marko93
Super Moderator

marko93 avatar

Član foruma od: 31.01.2008
marko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu auru
Početno Re: Sijačice za žito

Na tvom mjestu,ja bi gledal kombinaciju 2.5m odmah..
Nova roto+sijačica na njoj i miran si do-života takoreč..

Mi smo isto bili u dilemi dal kupit sijačicu i roto sa liftom,ali na kraju odustali i bude kombinacija 3m dogodine i mirni smo dalje..

Nepročitano 23-10-17, 23:15   #752
MilanZetor
Super Uvaženi Član

MilanZetor avatar

Član foruma od: 07.10.2011
MilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mraku

Nemam ja teren, a ni površine za takve egzibicije. Ove godine posijano 14 rali žita i možda bi bilo par rali lucerne.. Imao bi šta nositi i pravu rd sa packerom. I kad bi išao na kombinaciju prije bi gledao da je sijačica na samoj rd nego da je tu još hidrolift. Onda bi uz cijeli set utega možda i mogao nositi.

Za tvoje uvjete i traktor koji imaš nema greške sa 3m kombinacijom .
Nepročitano 23-10-17, 23:16   #753
telnett
Polako se zagrijava

Član foruma od: 16.10.2010
telnett je na dobrom putu

Ako se ne radi redukovana obrada nego oranje onda nema potrebe ici za diskovima jer lule odrade posao jako lepo narocito ako ide iza roto drljace, a to ide u prilog ceni i izboru.
telnett je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-10-17, 23:30   #754
MilanZetor
Super Uvaženi Član

MilanZetor avatar

MilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mrakuMilanZetor je svjetionik u mraku

Ja sad sijem sa diskovima i vidim da to nebi išlo sa ulagačima, jedino na mekanoj zemlji. Tamo gdje je grublja priprema diskovi znaju buse gurat pa treba dignut malo sijačicu da opet dobro ide. Kuruzovine isto ostane nešto vani gdje su teške zemlje to je tako jednostavno.

Kolega ima ulagače pa čim je malo mokrije ili lošiji uvjeti sa rasipačem posije.
Nepročitano 23-10-17, 23:48   #755
telnett
Polako se zagrijava

Član foruma od: 16.10.2010
telnett je na dobrom putu

Prosle sam godine sejao u gruberisano sojiste tako sto sam otpustio skroz opruge i isao brze pa se sama cistila , al to nije poso . Kolega mi ima novu agriu 3m i to cudo mora da nosi najmanje traktor od 80 konja i isto hoce da gusi i gura grubo spremljeno jer nije opruga nego gumena torzija .

Hocu rec da mada bio disk on ce preci preko velike grudve a seme ipak ostaje na povrsini . Jedan deo sam posijao u orano u avgustu i tu je priprema super sve se sasulo a sada ide oranje kukuruza nakon kise spremanje pa setva , al uradice se nekako .

Za mokro je setvo spremac izmisljen dovoljan je jedan prolaz po vec spremljenom mokrom tlu i sacekati jedan dan i setva . Spremc osusi setveni sloj u rekordnom roku . To radim sproleca kada se sije grasak u martu . Prolaz i skoro se lepi na gume nakon par sati sijacica peva ...

Posljednje uređivanje od telnett : 23-10-17 at 23:55
telnett je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-10-17, 12:08   #756
marko93
Super Moderator

marko93 avatar

Član foruma od: 31.01.2008
marko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od MilanZetor Vidi poruku
Nemam ja teren, a ni površine za takve egzibicije. Ove godine posijano 14 rali žita i možda bi bilo par rali lucerne.. Imao bi šta nositi i pravu rd sa packerom. I kad bi išao na kombinaciju prije bi gledao da je sijačica na samoj rd nego da je tu još hidrolift. Onda bi uz cijeli set utega možda i mogao nositi.

Za tvoje uvjete i traktor koji imaš nema greške sa 3m kombinacijom .
Napisao sam gore,roto i sijačica na njoj..Nisam tu mislio na hidrolift,to je nekako prošlost več..
A što se tiče oblika zemlje,tu je samo bitan onaj koji upravlja traktorom,ništa drugo ne igra ulogu..
Nepročitano 24-10-17, 17:06   #757
MilanZetor
Super Uvaženi Član

MilanZetor avatar

Ma lako je tebi govoriti kad sve slike što sam vidio bile su u ravnu. Ja se u sjetvi kukuruza ne mogu okrenuti sa proximom jer je veliko brdo i samo ga gura naprijed iako su kotači skroz smotani. I onda 5-6 puta naprijed nazad da bi ga dobio.. A sad da ga okrećem na kočnici pod kombinacijom od preko tonu, to ne dolazi u obzir.
Nepročitano 25-10-17, 20:37   #758
maschio
Aktivni Član

maschio avatar

Član foruma od: 17.01.2015
maschio je na dobrom putu

Ako koga slucajno zanima,sijala od psenice do uljane repice,soje...
D7-25k..
Na PP jos inf
Nepročitano 25-10-17, 22:52   #759
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 23.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan

E da je meni naći Hassiu s diskovima...vidio je samo na slikama.

No ako se ore s dobrim plugom gde nema apsolutno nikakvih žetvenih ostataka na površini, sijačica s lulama odlično odradi, ja kupio sijačicu s kraja 80.-ih za male pare i radi dobro.
Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-10-17, 10:01   #760
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

Tako je. Meni je isto bila muka sijati prije dobrog pluga i rotodrljače, žetveni ostaci i veće grude su se štopali između redova, i uvijek je jedan čovjek morao hodati iza sijačice s batinom, i odštopavati nakupljeno.
Sad samo gas, složio sam i rahljače tragova traktora, pa i tu sjeme ostane zagrnuto, dok je prije obavezno trebalo proći iza sijačice branama...
Tko sije 20-30 jutara, po meni nema potrebe davati 4-5 tisuća eura za novu sijačicu, i neka rabljena duplo jeftinija odradi taj posao u dan-dva. Bolje je uložiti u dobro sjeme, gnojivo i zaštitu...
gogo je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Ručna sijačica maiky Sija?ice 12 29-02-16 19:31
Sijaćica olt-18 ajkula Ponuda 3 19-10-13 19:53
Koji mlin za žito kupiti seljačić Ostali priklju?ci 21 26-09-13 21:54
OLT sijačica za žito Jajo Ponuda 1 30-05-13 15:44
Kombajni za kukuruz, za žito ... mario Kombajni i bera?i 348 11-02-09 20:19

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:38.