Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori Uvoz malog traktora iz inozemstva
Mali traktori Traktorikoji rade gdje drugi traktori mogu ali i gdje drugi traktori ne mogu. Tomo Vinković, Prima, Hittner, Antonio Carraro, Goldoni, AGT itd.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 07-11-18, 15:52   #1
Papcina
Regularni Član

Član foruma od: 31.01.2011
Papcina je na dobrom putu
Početno Uvoz malog traktora iz inozemstva

Bok

Nadam se da nisam falio rubriku :D

Interesira me da li je netko sa foruma uvozio izvana rabljeni traktor s prikolicom (tipa goldoni, antonio carraro, sep ili sl.), a da ga je nakon uvoza kod nas uredno registrirao za promet na cesti?

Konkretno, u italiji bih uzeo mali 4x4 traktor (tzv motoagricola) koji "tamo" ima sve papire i tablicu i uvezao kod nas, pa se bojim naseg STP-a da ce bit milijon komplikacija za registraciju i tehnicki.

Hvala

Lp
Papcina je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 07-11-18, 17:00   #2
Kupljenec
Aktivni Član

Kupljenec avatar

Član foruma od: 06.04.2017
Kupljenec će uskoro postati poznatKupljenec će uskoro postati poznat
Početno Re: Uvoz malog traktora iz inozemstva

Nemaš puno papirlologije više, ide sve ko po špagi, al najbolje ti je nekog špeditera nazvat na carinu, tipa na Jankomir ili Žitnjak, on ti sve objasni, ukratko u Italiji inaš neke urede ko naš HAK.
Tam se napravi ugovor o izvozu vozila iz zemlje, taj dokument ti je jako bitan za kod nas, košta oko 35eura mislim. I naravno sa svim papirima od traktora ideš na carinu neku, oko 2000 kuna te bu cca koštal špediter, ali velim ti nazvat i pitat, ovo kaj sam ti ja navel je procedura za uvoz motora, al mislim da je isto I za traktor.

New York-Paris-Peckham
Kupljenec je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-11-18, 18:24   #3
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

Kakav uvoz i carina za zemlje iz eu. Zar nismo iza toga?
NEWHOLLAND je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-11-18, 20:38   #4
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Papčina,
put pod noge i u stanicu za tehnički pregled.
Kad sam ja vani kupoval traktor, postojala je opcija kupnje starog. Dobil sam informaciju da se razni modeli mogu kod nas registrirati samo ako su proizvedeni iza određene godine (vjerojatno zbog euro norme). Savjetovali su mi da je najbolje ako mogu prije kupnje dobiti brojeve šasije i motora, na osnovu čega će mi reći može li se kod nas registrirati ili ne.
Ako je stroj vani bil regan, onda obavezno trebaš odjavu registracije i ovjereni ugovor (račun) o kupnji. Ja sam na koncu kupil novi traktor i ovdje sam prije registracije trebal samo obaviti homologaciju (500 kn). Za poljoprivredne strojeve nema nikakvih carina niti poreza.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-11-18, 10:27   #5
pepapilar
Regularni Član

Član foruma od: 12.11.2010
pepapilar je na dobrom putu

Ta homologacija (kao i cijeli niz drugih izmišljenih stvari) je čista otimačina para.
Možeš mislit za stroj koji je kupljen iz trgovine novi i proizveden u europskoj uniji,
i prodaje se kao takav u čitavoj Europi,
sad smo se mi našli homologaciju radit - moš mislit što smo to mi izmislili pametno,
nismo u stanju više ni slamu proizvodit- i to uvozimo.

E, ali neki ćato će ti lupit papir i uzet 500 kuna.
Harač rajo-harač treba....

.
pepapilar je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 13:50.