Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Čime hranite svoje kokice?
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 13-06-17, 04:05   #1
Myrnas
Polako se zagrijava

Član foruma od: 29.06.2015
Myrnas je na dobrom putu
Početno Čime hranite svoje kokice?

Za bolju nosivost domaćih kokica ( New hampshire) jel bolje davati Kokuruz u zrnu ili Pšenica?
Myrnas je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 13-06-17, 16:34   #2
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj
Početno Re: Čime hranite svoje kokice?

Jako dobro pitanje, samo moramo neke stvari prvo raščistiti koje nisu svakom drage. Šta smatramo pod domaće kokoši? Šta smatramo pod domaća jaja? Ja sam vrlo strog u tom i smatram da nesilice i hibridi nisu domaće kokoši , nego da su to kokoši koje se godinama uzgajaju oko kuće i ne pripadaju niti jednoj rasi. Takve kokoši nije važno čime hraniš jer jedu sve i nikada nisu cjepljene i legu se isključivo pod kvočkom. Nesu sitnija jaja ali zato neusporediva sa kupovnima. Ako netko npr. kupi deset nesilica i drži ih doma na betonu , a hrani koncentratom za nešenje, ne možemo reći da su to domaće kokoši smo zato jer ih hrani sa smjesom doma. I takva jaja nemaju nikakvu razliku od kupovnih.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-06-17, 17:06   #3
Myrnas
Polako se zagrijava

Myrnas je na dobrom putu

Ja sam napisao koju vrstu kokoških imam a to su New hampshire. Hranio sam ih do sada kokuruzom u zrnu i nosile su jaja ali neki lokalni ljudi su mi rekli kao da ih kokuruz deblja i da će ih predebljati preko ljeta i neće nositi jaja. Zato pitam Sta da dajem, kokuruz ili pšenicu preko ljeta? Ne dajem nikakav koncentrat niti tome slično

Sent from my iPhone using Tapatalk
Nepročitano 13-06-17, 17:10   #4
propuh
Regularni Član

Član foruma od: 14.11.2013
propuh je na dobrom putu

Ja imam 25 kokica Australorp i dajem im cijelu godinu istu prehranu znaci kukuruz crnu zob i suncokret i nemam problema sa nosivoscu niti sa debljinom.
propuh je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-06-17, 17:30   #5
Myrnas
Polako se zagrijava

Myrnas je na dobrom putu

Ja dajem samo kokuruz u zrnu ali su uvijek vani pa nađu gliste i ostalu hranu. Evo već 2 dana im dajem pšenicu i jutros vidim jedno jaje manje od golubovog jajeta, čini mi se da je to jedna tek pronijela

Nepročitano 14-06-17, 07:28   #6
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

da li tko "prizvodi" crve od "muha" koje uzgaja na mesnom otpadu?
Nepročitano 17-06-17, 01:07   #7
Myrnas
Polako se zagrijava

Myrnas je na dobrom putu

Zašto će vam ti crvi

Nepročitano 17-06-17, 04:39   #8
puknuti
Super Uvaženi Član

puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

to je dostatan izvor čistih proteina ,
Nepročitano 17-06-17, 14:10   #9
Myrnas
Polako se zagrijava

Myrnas je na dobrom putu

Crve ćeš naći u ribarskoj opremi, ja sam kupovao za ribolov. Ali nije to bas jeftino ds bi kokicama davao svaki dan

Nepročitano 17-06-17, 17:49   #10
puknuti
Super Uvaženi Član

ribiči koriste brašnaste crve ,

zaš bi kupovao nešto kaj je dostupno svugdje , pa muha barem ima dosta , par kožica i da vidiš gladne družine

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 19:02.