Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Svinjogojstvo Svinjogojstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 26-05-17, 11:12   #3361
vikicab4
Regularni Član

vikicab4 avatar

Član foruma od: 01.03.2011
vikicab4 je na dobrom putu
Početno Re: Svinjogojstvo

krmača mi je neki dan oprasila prvo 8 kom.živih i zatim 6 kom. uginulih ,ne znam koji bi bio uzrok.Inače pripuštena je umjetno i više puta je legla i to mi je sada prvi put da mi se to dogodilo.
vikicab4 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 26-05-17, 12:15   #3362
did ivo
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 30.12.2010
did ivo je nebrušeni draguljdid ivo je nebrušeni draguljdid ivo je nebrušeni dragulj

Koliko se dugo prasila? Kakvi su izgledali, normalni ili su se već počeli raspadati?
Nepročitano 26-05-17, 12:44   #3363
vikicab4
Regularni Član

vikicab4 avatar

Član foruma od: 01.03.2011
vikicab4 je na dobrom putu

bili su normalni, kao da su se ugušili unutra,a razmak je bio sigurno 5 sati.
vikicab4 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-05-17, 14:48   #3364
did ivo
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 30.12.2010
did ivo je nebrušeni draguljdid ivo je nebrušeni draguljdid ivo je nebrušeni dragulj

Razlog za ovakvu situaciju, po mojoj procjeni bar 51% je da je nakon ovih prvih 8 komada deveto zapelo, poprečilo se ili nešto slično. Krmača se vjerojatno napinjala i okretala pa ga je nekako uspjela izgurati. Ostali su se za to vrijeme unutra ugušili. Kod ovakvih situacija kada se ona napinje ide se rukom unutra i pipa što je. Ako nema nikakvih veterinarskih ili sličnih gelova ili lubrikanta ruka se nakvasi mlakom vodom i guraj. Obično se napipa kada šaka uđe do zapešća. Treba s rukom ići tko ima tanju ruku, a ako takvog nema dobra je bilo kakva. Tko nema živaca za ovo zove veterinara.
Nepročitano 29-05-17, 08:41   #3365
borna92v
Aktivni Član

Član foruma od: 23.01.2013
borna92v je na dobrom putu

Pozz svinjogojci, imam problem. Imam doma mladog nerasta cca120 kg, veliki jokšir i dobil mi je nekakve kraste s unutrašnje strane uha, nerast je kupljen u 2 mjesecu i nije to imal do unazad 10dana, doma je u štali s drugim svinjama i u istom boksu sa jednim tovljenikom ali ni jedna svinja to nema osim nerasta. Nikad mi se to prije nije pojavljivalo. Kaj je to jel ko zna?

Na veterinarskoj su mi rekli da je to nekakva podvrsta šuge koja napada osjetljive rase svinja. Jel ko imal doma nekaj slično i jel to kaj zabrinjavajuče?

Prodali su mi nekakvu tekučinu kaj se šprica u uho, jel da to našpricam svima ili samo nerastu pošto drugi toga nemaju...
borna92v je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-05-17, 21:11   #3366
zeko1982
Polako se zagrijava

Član foruma od: 02.09.2016
zeko1982 je na dobrom putu

to se šprica po njima,to je kao tekučina koja se rijedi sa vodom,to treba razmutit i poprskat po njima
zeko1982 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-06-17, 16:31   #3367
vedraf
Početnik

Član foruma od: 26.09.2015
vedraf je na dobrom putu

Kako se rijesiti muha? Imam male odojke 3 i 7 dana pa nisam siguran s cime pospricati, a ima ih uzasno puno
vedraf je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-06-17, 22:54   #3368
AirBoX
Uvaženi Član

AirBoX avatar

Član foruma od: 25.06.2014
AirBoX ima spektakularnu auruAirBoX ima spektakularnu auru

Agita - 100g oko 120kn(ovisi gdje), dovoljno za cca. 40m2 pošpricati i muha nema koji tjedan dva, onda se opet počinju skupljat.

Samo moj savjet je napraviti manje, al' na full gusto i samo neke podloge di ih se baš puno skuplja premazati četkom i svakih par dana lagano poškropiti vodom, dakle poškropit, a ne oprat s mlazom vode. Najbolje opet samo namočiti četku vodom i proći po mjestu gdje je aplicirano.

Zagarantirano manje muha i manja pojava istih.
Nepročitano 29-06-17, 23:46   #3369
torze
Početnik

Član foruma od: 29.06.2017
torze je na dobrom putu

Pozdrav,imam problem sa krmacom.prilikom odlucenja od prasica pala je i nece da ustane i samo skici kada joj neko pridje.Doktor je bio i dao valjda neke antibiotike i vitamine i rekao da je vjerovatno polomila nesto oko zadnjih noga ili cak mozda i zivac u kicmi.Kada smo je pokusali podici zadnje noge joj stoje ukrsteno kao X.Krmaca je bila na betonu pa smo je izbacili na zemlju i napravio kalju.Krmaca je sada malo bolje vise ne skici prednje noge su uredu ali zadnje noge nista.Ima osjecaja u njima i pomjera ih ali ne moze da ustane.Krmaca normalno jede dajem joj koncetrat i kravlje mlijeko.Proslo je oko 7 dana od kada je pala i ne ustaje.Molim za savjet sta-kako da joj pomognem posto mi je zao da je zakoljem pogotovu od kada je hranim kao malo dijete.
torze je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-06-17, 00:20   #3370
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer ima spektakularnu aurukomer ima spektakularnu aurukomer ima spektakularnu auru

Da joj se nije što zapiknulo u nogu(šaraf,žica,čavao ili nešto slično)?
komer je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 18:56.