Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > John Deere JOHN DEERE
John Deere Američka koorporacija John Deere utemeljena 1837 godine proizvodnjom traktora startala je 1976 u sklopu proširenja djelovanja tvrtke. Traktori vrhunske kvalitete i performansi.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 06-07-18, 21:33   #811
puknuti
Gost

Početno Re: JOHN DEERE

Citiraj:
Prvotno napisano od jamanoi Vidi poruku
Bok momci
Novi sam na forumu itrebam pomoć u svezi John deere traktora.
radi se o tls u.Traktor nije premium.Zašto mi se kroz noć ili nakon dužeg stajanja traktora spusti tls do kraja tj sjedne na graničnike?Kad ga upalim traktor mislim uredno se digne i sve radi ok.Čujem da se nebi smiospustit nikakoa nigdje niš ne curi ulje.
molim pomoč
a gle , ko i svaki glupi sustav ima cilindra , znači brtve ...i razno razne ventile ..gdje pušta ...i još bitnije zašto je do toga došlo ?..sistem eliminacije ili mala/velika
  Odgovori s citatom

Nepročitano 06-07-18, 21:51   #812
jamanoi
Početnik

Član foruma od: 06.07.2018
jamanoi je na dobrom putu

znači skidanje cilindara reparacija pa vidjeti dali če biti dobro pa ako nebude onda na regulacijsku kocku sa ventilima
pošto šrafimo sve i svašta sami probat cemo sami jedino me zanima kada odspojim hidraulicna crijeva sa cilindara moze li se oštetiti membrana u onim akumulatorima okruglim mislim da su punjeni dušikom a i znate li možda koliki je u mjima pritisak
jamanoi je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-07-18, 22:30   #813
Majok
Aktivni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok ima spektakularnu auruMajok ima spektakularnu auru

Nemožeš baš lako oštetiti membranu,ali ako je oštetiš onda ti ne gine 500 eura.Iako one hoće i same puknuti,pa ti se napuni uljem i ne amortizira ništa.To bi valjda skužio do sada.Ja i kolega smo popravljali tls na njegovom traktoru i mogu ti reći da je to kompliciranije nego napraviti generalku na nekom traktoru.Tu svašta može biti problem a nemora biti ništa,u njegovom slučaju senzor.A mi promijenili sve što se dalo i opet ne štima,došli majstori i ni oni nisu više znali.I bezveze se mi sjetili da probamo senzor promijeniti i to je riješilo problem.Uglavnom ti dijelovi za tls koštaju kao da su napravljeni od zlata optočenog dijamantima
Majok je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-07-18, 22:49   #814
jamanoi
Početnik

Pa pošto za sad Sve radi osim što se spusti nakon dužeg stajanja nisam ništa dirao a i nisam stigao ali moram čim uhvatim vremena da mi se slučajno nebi i pogoršalo stanje pa usput tražim pomoč
Svakako hvala mislim da cu krenuti od cilindara jer izgleda najlakše mada sumnjam da je u njima problem vjerojatno u onaj kocki a gore su izgleda 4 elektromagnetska ventila koliko sam uspio vidjeti ah
Lijepo je sa tim voziti ali svaka ljepota i komfor košta i to masni
Nepročitano 06-07-18, 23:01   #815
puknuti
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od jamanoi Vidi poruku
znači skidanje cilindara reparacija pa vidjeti dali če biti dobro pa ako nebude onda na regulacijsku kocku sa ventilima
pošto šrafimo sve i svašta sami probat cemo sami jedino me zanima kada odspojim hidraulicna crijeva sa cilindara moze li se oštetiti membrana u onim akumulatorima okruglim mislim da su punjeni dušikom a i znate li možda koliki je u mjima pritisak
uglavnom svugdje gdje je akumulator trebalo bi biti mogučnost da se isti isprazni od ulja ...

da li su cilindri jednoradni ili dvoradni , da li na cilindar ide jedno crijevo ili dva?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-07-18, 23:20   #816
jamanoi
Početnik

Dva su crijeva znači dvoradni su cilindri
Cudno mi je kad mi se traktor naprijed diže znači
Kod velikog tereta na zadnjim polugama pa se uz brijeg diže prvi kraj da se u tom slučaju rastežu cilindri skroz dok ih lanci koji su graničnici ne zadrže
Nepročitano 07-07-18, 08:33   #817
puknuti
Gost

ja bi na crijevo između ventila i cilindra ugradio ventil ..pa navečer zatvoriš , ako do jutra padne krivi su celindri ..ako ne ventili
  Odgovori s citatom
Nepročitano 11-07-18, 16:58   #818
maschio
Aktivni Član

maschio avatar

Član foruma od: 17.01.2015
maschio je na dobrom putu

Ekipa na john deere 6200 mi u vožnji pali sam od sebe prvu vuču,ne uvijek,ponekad i ponekad ju isključi,a ponekad se ne isključi.Znači na njemu je složeno da prilikom pritiska na papuču kočnice da se odma uključuje prva vuča i to sve normalno funkcionira,nego sad mi se ovo događa.
Probao sam i dignuti papuče od kočnica reko da nije opruga popustila pa da se u vožnji samo od sebe malo spusti i uključuje prvu vuču ali ništa..
Nepročitano 11-07-18, 17:28   #819
Zoki ticić
Super Uvaženi Član

Zoki ticić avatar

Član foruma od: 19.11.2012
Zoki ticić je ime poznato svimaZoki ticić je ime poznato svimaZoki ticić je ime poznato svimaZoki ticić je ime poznato svimaZoki ticić je ime poznato svimaZoki ticić je ime poznato svima

Provjeri najprije usisni filter od ulja, filtere hidraulike, struju ukapčanja. Na njima se pali prednja vuča kad pumpa ne dostiže dovoljan pritisak u mjenjaču.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
Zoki ticić je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-07-18, 20:43   #820
zeko
Super Uvaženi Član

zeko avatar

Član foruma od: 16.02.2009
zeko ima spektakularnu auruzeko ima spektakularnu auru

Padne pritisak ulja u mjenjača i odmah pali prednju i vjerojatno se dešava kada je vruć traktor na malom gasu..

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
zeko je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
John Deere robert Kombajni i bera?i 132 06-08-18 22:44
John Deere 224 T IMT555 Balirke 1 10-08-13 18:46
John deere 3040 maiky John Deere 40 09-08-11 22:20
john deere 530 vimi Kombajni i bera?i 11 04-08-10 11:20

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 04:04.