Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Ovčarstvo Ovčarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 07-06-18, 10:59   #2631
Gilera26zg
Polako se zagrijava

Član foruma od: 15.02.2018
Gilera26zg je na dobrom putu
Početno Re: Ovčarstvo

Pozdrav ovako pojavile su mi se na jednoj ovci po trbuhu
Kao kraste sa malim crvenim točkicama ovca si češe pi trbuhu i zahvaćen joj je komplet trbuh i malo vime
To mi se sad vec javlja drugi put prvi put prošle g izljeceno s antibioticima i sada
Se opet pojavilo?
S čim to tretirati da se ne ponavlja vise
Veterinar je rekao da to nije suga jer joj se nigdje drugdje po tijelu ne pojavljuje
Nego samo na trbuhu
Gilera26zg je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 07-06-18, 11:13   #2632
Zeljko81Bj
Aktivni Član

Član foruma od: 30.05.2013
Zeljko81Bj će uskoro postati poznat

A gdje drzis ovce,da nije slucajno beton dolje?
Nepročitano 07-06-18, 11:14   #2633
Gilera26zg
Polako se zagrijava

Član foruma od: 15.02.2018
Gilera26zg je na dobrom putu

Je vanjski dio ispred stale
Ali sam ito ta jedna ima
Gilera26zg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-08-18, 23:57   #2634
nenad.k
Početnik

Član foruma od: 02.11.2010
nenad.k je na dobrom putu

Pozdrav!! Evo da se i ja priključim ekipi i predstavim! Uzgajam čistokrvne Ile de France ovce, trenutno ih imam 30 tak komada,nešto čistokrvnih, nešto zanimljivih mikseva čistokrvnih rasa. Na ovaj potez sam se odlučio iz osobne znatiželje i želje za proučavanjem genetike, rase i poboljšavanje osobina pojedine rase. Elementarno, ovce mi služe za pašu na nasadu oraha. Ovan je IDF, potomak ovaca genetike uvežene iz Francuske, a ženke uvežene iz Austrije. Šilježice sam osobno išao i birao u Austriji. Ovce su vrhunske genetike, a od križanih rasa imam kombinacije 50-50% IDF - Virtemberg, 50-50 % IDF - Texel(takoder od čistokrvnih), te nešto križanih IDF + Šarole+Virtemberg, i imat ću čistokrvni IDF(francuska genetika) + Romanovska čistokrvna, uglavnom, najbolje mi se za sada pokazala kombinacija 50+50% IDF+ Virtemberg(najveći prirast, mesnatost) te naravno čistokrvne IDF.
Znam da se po pravilima genetike gubi heterozis efekat u F2 generaciji, no volio bih da prokomentiramo ove kombinacije, jer su rase križane iz čiste krvi, te po meni se mogu zadržati većina pozitivnih svojstava i u F2 genenraciji.
U prilogu slike Ile de France
1. i 2. slika ovan iz Austrije, otac mojih šilježica, 4. i 5. slika moj IDF ovan, 3. 6. i 7. slika moje šilježice.

anonymous image hosting

Posljednje uređivanje od nenad.k : 15-08-18 at 00:05 Razlog: već napisana poruka
nenad.k je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-08-18, 12:13   #2635
Zeljko81Bj
Aktivni Član

Član foruma od: 30.05.2013
Zeljko81Bj će uskoro postati poznat

Imate znanje kolega sa kojim se većina naših ovčara neželi zanimati jer je to preskup sport u današnje vreme.
Nije loše to što radite i sam sam uzgajivač čiste pasmine slovenke.
Radio sam i ja krizanja u kombinacijama f1 i za mene su rezultati bili odlični ali ne i za tržište.

Iz mog iskustva danas prevladava cjena kod uzgoja a kvalitet bi svi kupili ali prečesto im je skupo.
Znate koliko to košta vani,to je teško vratiti u današnje vreme ali ipak jednim djelom poslujemo sa gubitkom samo iz tog razloga.
Nepročitano 17-08-18, 13:08   #2636
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Drago mi je kad netko pristupa ozbiljno i profesionalno onome sto radi. Treba svakako imati ljubavi i znanja. Previse je u svemu amaterizma i kokosarenja koje se protura pod neko veliko znanje i uspjeh.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-08-18, 14:05   #2637
strile
Početnik

Član foruma od: 13.11.2011
strile je na dobrom putu

Lijepo ste to kolega Nenad posložili. Ja sam zagovornik križanja rasa jer mislim da idealna ne postoji. Barem za naše uvjete.
Iako se bavim ovčarstvom već više od 15 godina, stalno sam amater , jer to radim uz posao i nemam dovoljno resursa za profesionalnost. Zanima me pošto prodajete žensko janje IDF, VT ili njihovog križanca?
strile je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Kunićarstvo kunicar Kuni?arstvo 10893 04-11-18 10:05
Traktor za voćarstvo Balboa Vo?arski strojevi i priklju?ci 176 16-04-17 20:16
Ekološko voćarstvo D&D Ostale teme vezane za vo?arstvo 76 29-03-15 21:16
Cvjećarstvo tomislav jura Povrtlarstvo 205 17-03-13 14:25
Povrèarstvo mario Povrtlarstvo 20 17-10-10 19:19

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 12:04.