Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > URSUS Ursus C-355 VELIKI

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 05-07-14, 20:00   #1001
kawasaki0201
Super Uvaženi Član

kawasaki0201 avatar

Član foruma od: 16.01.2011
kawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajan
Početno Re: Ursus C-355 VELIKI

Ajde decki, malo popustite sa podbadanjem jedni drugih i nastavite temu u dobrom duhu medija. Evo ja osobno radije ne komentiram neke stvari ako nisam barem 90% siguran v ono kaj pisem jer bole ispasti iz aviona nego ispasti glup. Uvjek neko zna bolje i vise i to treba uvazavati.
Bdw. Muha, on zvuk je jednostavno nestal za dva dana i se dale dela ok. E sad ili je proslo samo od sebe ili bu zacas nekaj zruzilo. Nisam raskapal jer ga sad niti ne koristim a niti nemam vremena zbog posla ali zacas bu godisnji a onda se sikak bacam na komplet kocnice i predihtavanje sega i svacega de slini, a slini dosta. jel mi more neko napisati mere svih semeringi kaj se menjaju dok su kocnice sirom kaj si pripremim kaj nebum onda bezveze gubil casa po ducanima?

Nepročitano 05-07-14, 22:09   #1002
zokii
Uvaženi Član

zokii avatar

Član foruma od: 17.10.2009
zokii je nebrušeni draguljzokii je nebrušeni draguljzokii je nebrušeni dragulj

Citiraj:
Prvotno napisano od oficir Vidi poruku
Ti pricas o dobroj namjeri koji si stavljal slike s neta
Lažeš kao cucak. Niti jedna slika nije sa neta. Svoju stručnost pokazuješ svakodnevno sa svojim savjetovanjima. Neka mi forumaši nedaju lagati, da tebe posluša svaki koji pita za savjet i promjeni sve što ti navedeš, pa to premašuje vrijednost stroja u pojednimin situacijama. Membrana, filter, svjećica...membrana, filter svjećica, za Zetore si doktor, daj drug, malo se spusti na zemlju i prepusti ljudima koji znaju, a nagađanja ostavi za birtiju, ili barem napiši da nagađaš. Koliko si se samo naguglao?
zokii je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-07-14, 22:24   #1003
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od gomahers Vidi poruku
da presječemo sa rakijom... pitanje..jel ko od vas ugrađivo hidro ili servo volan na Usronju,velikog? - znam da bi išlo od Zetora,neki komplet...ali mene zanima kućna radinost i ako ima koja slika..hvala
Ima ti Zjockoo onaj komplet iz RosiTeha na Zetoru. Ne vidim razloga da nebi pasal i na Ursusa.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-07-14, 23:35   #1004
Tomo1987
Aktivni Član

Član foruma od: 04.08.2010
Tomo1987 će uskoro postati poznat

Citiraj:
da presječemo sa rakijom... pitanje..jel ko od vas ugrađivo hidro ili servo volan na Usronju,velikog? - znam da bi išlo od Zetora,neki komplet...ali mene zanima kućna radinost i ako ima koja slika..hvala
Po mojem netreba njemu servo ili hid. volan. Ako je sve podmazano redovito mota se dlanom jedne ruke (u voznji naravno). Ali nebi skodilo malo olaksat ruke od motanja.....

@ MUHA, da je traktor napravljen za igru stoji, kao sto rekoh obrada materijala je ravna NULI, uzimajuci u obzir da sam samo motor slago i malo oko hidrauike. Mjenjac i dif nisam diro. Ruku na srce to je tako jednostavan stroj do bola, ali nevjerovatno LOSE napravljen. To sto se tebi "GADI" ah cuj meni je tebe iskreno zao, a ima ih pun k.......

Svako dobro i bez ljutnje Kao sto rekoh pisem iz iskustva a ne napamet.....

Posljednje uređivanje od Tomo1987 : 05-07-14 at 23:45
Tomo1987 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-07-14, 01:10   #1005
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od oficir Vidi poruku
Muha nemoj tak,niko nezna sve,a i nemres rec da nisam opipal i da nemam pojma,nikad nisam napisal kaj sam delal i kaj delam i ne hvalim se s tim,ovdje razmjenjujemo iskustva,ideje i misljenja i tu smo da raspravljamo a ne umalovazavamo.
A čuj, po tvojim postovima ja se usuđujem tebi reči da nemaš pojma, a ni iskustva. Jedino kaj imaš su čudna rješenja.
Za one za koje mislim da imalo znaju se to nebi usudil napisati, da nemaju pojma.
Recimo, ti od kad si došel na forum kupuješ gume za Zekana, a u međuvremenu si podjelil toliko savjeta kao da si ih punu prikolicu razdrl, membrane, svječice nebumo spominjali, ispuštanje goriva, čudni mehaničarski savjeti, manometri za koje veliš da smo te zajebali .......
Nalupati 4 soma postova je dovoljno da ja steknem mišljenje o znanju nekog forumaša, ima više samozatajnih ljudi koji šute, a znaju više od večine onih kaj su na glasu.

Ponekad mi je žal kaj su te forumaši koji imaju znanja probali uputiti na pravi put.
Ko zna kaj bi mi sve od tebe naučili

Imam jednu mapu Ursusovih slika sa svim mogučim lomovima tak da si dajem za pravo da rečem svoje mišljenje i spreman sam ga argumentirati sa svojim slikama, a ne tuđim.

Citiraj:
On ima volan lagan ko perce i mislim da nema potrebe za hidraulikom.
Barem ja tak mislim

Citiraj:
Prvotno napisano od kawasaki0201 Vidi poruku
Bdw. Muha, on zvuk je jednostavno nestal za dva dana i se dale dela ok. E sad ili je proslo samo od sebe ili bu zacas nekaj zruzilo. Nisam raskapal jer ga sad niti ne koristim a niti nemam vremena zbog posla ali zacas bu godisnji a onda se sikak bacam na komplet kocnice i predihtavanje sega i svacega de slini, a slini dosta. jel mi more neko napisati mere svih semeringi kaj se menjaju dok su kocnice sirom kaj si pripremim kaj nebum onda bezveze gubil casa po ducanima?
Ne sječam se o kojem zvuku smo razgovarali

Ako ima potrebe mjenjati (u večini slučajeva nema) semerig poluosovine u reduktoru, on ti je 52-72-10
Semering doboša obavezno (uzmi silikonski, košta ti 75 kuna) 58-80-13
Gumica zupčasta (silikonirati)
Gumica O-ring (silikonirati)
O-ring poluge špere veči i manji
Brtva poklopca špere sa tri i sa 4 rupe (može poslužiti i onaj s 4 rupe za obje strane)
I svi potrebni djelovi za same kočnice. Pakne, radni cilindri i opruge.
oblogu ručne mjenjaj samo za silu jer su nove katastrofa (ako to smijem napisati)

Nadam se da sam dobro dimenzije popamtil, a ko nisam nek me iskusniji isprave
Nepročitano 06-07-14, 10:00   #1006
mtd001
Moderator

mtd001 avatar

Član foruma od: 20.05.2010
mtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodan

Gdje se na velikom medi(355) može poštelati kardanska lamela,ne da se ukopčati da ne krči,ili mora popola?
Nepročitano 06-07-14, 10:05   #1007
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Ako ima puno mrtvog hoda na pedali onda se može na štangici.
Ako nema onda treba skinuti poklopac s lijeve strane na zvonu (dva vijka za ključ 10 ili su na šarafciger) i podiči capice na kontra maticama ključ 17. Capice treba naštelati tak da razmak do potisnog bude na sve tri isti.
Nepročitano 06-07-14, 12:47   #1008
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ Vidi poruku
Ima ti Zjockoo onaj komplet iz RosiTeha na Zetoru. Ne vidim razloga da nebi pasal i na Ursusa.
Ursus nema rupu u poklopcu ispred osovine kaj vrti pvp i kompresor a ta osovina je pogon pumpe za volan kod zetora .
Nepročitano 06-07-14, 23:52   #1009
mtd001
Moderator

mtd001 avatar

Član foruma od: 20.05.2010
mtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodan

Ma nema potrebe za servom,i tak je lagan volan.
Nepročitano 07-07-14, 00:52   #1010
Zeljko81Bj
Aktivni Član

Član foruma od: 30.05.2013
Zeljko81Bj će uskoro postati poznat

Muha,kako nastelat kardansku lamelu,koliko dublje moraju biti capice u odnosu na pogonske?
Kada pedalom lezaj prislonimo na vucne capice kolko jos mora biti min. do kardanski capica,negdje sam nacuo da je ta razlika oko 4 mm.

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
veliki pozdrav svima slaven Predstavite se 15 11-10-17 21:22
veliki poz ivan/holstajh Predstavite se 8 04-10-12 11:40
Veliki Crni Šnauceri i Dodge todos Svatara 2 21-05-12 22:51
Veliki pozdrav od Aleksandra Nikiraf Predstavite se 2 03-06-11 08:17

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:33.