Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > CNH > New Holland New Holland TG 285

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 13-08-07, 20:24   #1
Ratarko
Gost

Početno New Holland TG 285

Danas sam bio u gostima kod prijatelja pa sam malo slika uslikao :D

Kupio je novi NH TG 285 traktor !
Malo me ti moji prijatelji bacaju u depresiju jer se svi redom odlučuju na traktore od gotovo 300 KS a mene su ostavili samoga kod brojke 200 :cry: Vrijeme će pokazati koliko sam loše izabrao , već sada mi je žao ali nije za glavu , trebalo bi biti dovoljno i 200 KS .

Da ne davim , evo slika novog stroja ...

Evo dvije slike iz kabine .
Prva pokazuje na desnom stupu kabine bord kompjuter sa svim funkcijama koje se mogu očekivati na traktoru ove klase : Headland opcija , potrošnja goriva , proklizavanje kotača ...
O prostranosti kabine i udobnosti nemam riječi , nisam u životu sjedio ogromnijoj traktorskoj kabini . Ameri su se potrudili i svaki detalj je na svome mjestu , baš tamo gdje prvo pogledate kada vam nešto treba to se tamo i nalazi , ocjena odličan !
Kada sam došao kući uvidio sam da nemam sliku od vozačeve konzole , ispričavam se ali nadam se da će biti još prilike da ju uslikam ... :mrgreen:

PS . podatci su u Eng. mjerilu , kasnije smo to prebacili na metrički sustav

Ova druga slika koja je napravljana iz kabine pokazuje kako i skoro njajveći komercijalno dostupni traktori na svijetu mogu biti okretni . Bez obzira na težinu od 10 tona i njegovih 285 KS ovaj traktor ima veći kut skretanja od mnogih traktora niže klase , uključujući i moj MF . Gotovo nevjerojatno a traktor nema supersteer osovinu !

Odgovori s citatom

Nepročitano 13-08-07, 20:36   #2
Čugi
Gost

Početno Re: New Holland TG 285

No comment...
  Odgovori s citatom
Nepročitano 13-08-07, 20:58   #3
abrkili
Super Uvaženi Član

abrkili avatar

Član foruma od: 26.03.2007
abrkili će uskoro postati poznatabrkili će uskoro postati poznat

hmm..lijepo,lijepo..a cijena? vidim da ima guste rifne na prednjim gumama,jel on to tako htio?
i minus mu je što nema prednje blatobrane,znam da možda malo i pretjerujem sad,ali po meni bi svi sa prednjom vučom trebali imati i i prednje blatobrane.
Vi èinite naš svijet bogatijim i uspješnijim.
abrkili je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-08-07, 21:02   #4
KRESO
Uvaženi Član

Član foruma od: 31.07.2007
KRESO je na dobrom putu

vidio sam taj traktor prije jedno dva tjedna je prošao kroz viroviticu , onako iz auta skroz mi je čudno izgledao nekako mu je hauba uska ,al svaka čast!

R. W. Emerson
KRESO je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-08-07, 21:05   #5
Ratarko
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od abrkili
hmm..lijepo,lijepo..a cijena? vidim da ima guste rifne na prednjim gumama,jel on to tako htio?
i minus mu je što nema prednje blatobrane,znam da možda malo i pretjerujem sad,ali po meni bi svi sa prednjom vučom trebali imati i i prednje blatobrane.
Dobro si uvidio nedostatak blatobrana i malo čudne ripne za naše krajeve . Traktor je oriđiđi AMER , došao je sa svim udvojenim kotačima ! To su malo uži kotači nego li smo mi navikli , recimo zadnje gume su dimenzije 20.8 cola . Takvu ja imam na RX-u radi usporedbe . Zato on ima te čudne ripne jer je pravljen da ide sa svih osam kotača a zato i nema prednje blatobrane . Naravno frend kaže da će ih kupiti čim prije jer je i njemu neobično bez njih .

Po pitnju cijene ... hmmm... 88.000 € + PDV ... manje nego moj MF i to dosta manje .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 13-08-07, 21:14   #6
abrkili
Super Uvaženi Član

abrkili avatar

Član foruma od: 26.03.2007
abrkili će uskoro postati poznatabrkili će uskoro postati poznat

aha,tako znači...pa jel to onda polovan traktor?gdje ga je točno kupio?

ako se ne varam,ima bridgestone prednje gume,Å¡to je(bar meni),rijetkost na traktorima...
Vi èinite naš svijet bogatijim i uspješnijim.
abrkili je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-08-07, 21:25   #7
mario
Admin

mario avatar

Član foruma od: 28.07.2006
mario je na dobrom putu

Nije polovan.
Ratarko
Traktor je zbilja zvijer. kako to da je Amer? Gdje se proizvode drugi NH? Gdje se proizveo tvoj Ford?
I meni je bilo žao što si ti za "glavni traktor" kupovao manji traktor nego što si imao, zbilja mi je bilo žao.
Kako to da je Amer toliko "jeftin"? A ima skoro 100 ks više od tvojeg MF-a?

A, ono tvoji prijatelji u birtiji tebi rekli što si kupovao tako velik traktor i ti se umislio, a oni te onda zeznu s još većim. :D :D :D :D
Rekao si da su 2 tvoja prijatelja kupila takav NH? Koliko oni obrađuju zemlje?
Nepročitano 13-08-07, 21:49   #8
ROKI
Gost

Nema šta tu da se kaže osim da je traktor super i vjerujem da će se pokazati kao "pravi radnik" na njivi. Mana, kao što je već rečeno, je nedostatak prednjih blatobrana (manje bitno) i mislim da će biti problem sa tim uskim gumama koje imaju tako guste i plitke ripne namjenjene suhom terenu. Mišljenja sam da će se brzo "puniti" blatom u odnosu na "europski tip" gume (šira i veći razmak izmedju ripni te višlje ripne (dublje) što je po meni bolje). Možda griješim. :roll:

Vlasniku želim puno sreće u radu sa traktorom, a još puuuuuno više sreće mu želim sa servisom i serviserima!
  Odgovori s citatom
Nepročitano 13-08-07, 22:08   #9
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Dooobar! Cak je bolji i od IMT-a ;)

Postiji sala koju kuze samo vozaci NH traktora, mozda ju i ratarko zna. Kome god spomenes Error (neki troznamenkasti broj) Svaki se nasmijesi jer zna da je to cesta pogreska u NH board kompjuteru...

Neka glupost, koja se stalno pojavljuje, a s traktorom sve u redu...

Moram pretraziti farmphoto da to pronadjem ;)
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-08-07, 22:23   #10
ROKI
Gost

Bobo neka sad kenjat!!! Kako može bit bolji od IMT?! :scratch Pa IMT je strah i trepet svakog traktora na ovom području. ;)
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
new holland voćar 4fun New Holland 48 18-09-18 08:27
New Holland mario New Holland 853 25-03-18 18:41
New Holland case jx80 Kombajni i bera?i 94 28-08-16 22:04
New Holland 940 FeLiXxX Balirke 12 08-01-11 17:57
New Holland 110-90 Ivanfa New Holland 17 04-02-10 21:11

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 22:03.