Naši traktori i mehanizacija Slike vaših traktora i mehanizacije.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 03-06-16, 15:18   #1
Zagi82
Aktivni Član

Zagi82 avatar

Član foruma od: 17.01.2012
Zagi82 će uskoro postati poznat
Početno Prevrtanja sa traktorom

Zanimaju me vaša iskustva i doživljaji vezano za tu temu. Budući da sam trenutno u fazi prelaska sa motokultivatora na traktor, zanima me ta tema jer živim u brdovitom kraju. Ima svakakvih računica i teorija, na kojim nagibima mogu traktori raditi. Naletio sam na neki dokument iz nekog univerziteta u kojem računaju stupnjeve na kojima se traktor prevrta. Ja to niš ne razmem, ali sam skužil da se traktor prevrne kada pravac mase prema tlu pređe preko kotača.

Zanimala bi me vaša iskustva, kako se s tim nosite kada radite na kosinama, jeli odmjeravate nešto, kako sprobavate jeli nagib u granicama?
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	prevrtanja.JPG
Pregledi:	164
Veličina:	55.1 kB
ID:	15463  

Nepročitano 03-06-16, 15:21   #2
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: Prevrtanja sa traktorom

hm...dobar je strah ko ga ima
Nepročitano 03-06-16, 15:23   #3
Zagi82
Aktivni Član

Zagi82 avatar

Istina. Opasno je biti hrabar u takvom biznisu. Jos me zanima, ukoliko pomaže luk na traktoru i ukoliko pomaže kabina? Jedan iz susjednog sela uspio past pod luk kada mu se Štore prevrnuo i nije preživio.
Nepročitano 03-06-16, 17:49   #4
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Luk i kabina malo vrijede ako vozač nije važan pojasom za sic.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-06-16, 17:55   #5
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Noviji traktori, čak i oni s lukom imaju pojas za vezivanje. Jedino nije u tri točke kao kod auta nego u dvije, kao u avionu. U uputama piše da se pojas treba obavezno koristiti kada je luk podignut, a ne mije koristiti ako radimo sa spuštenim lukom.
Dakle ako si vezan, sigurno ne možeš doći ispod luka, ali uvijek postoji opasnost da negdje udariš glavom. U tom slučaju je također onemogućeno iskakanje s traktora.
Teško je reči kaj je bolje.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-06-16, 18:25   #6
vrsani123
Aktivni Član

Član foruma od: 08.01.2016
vrsani123 će uskoro postati poznatvrsani123 će uskoro postati poznat

Poprijeko kad ides po nagibu vecinom pocne smicat prednji kraj....to ti je vec znak da se pazis,a uz nagib....samo greska ljudska
Racunaj da ti je daleko opasnije spustit traktor niz nagib
vrsani123 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-06-16, 20:18   #7
Zagi82
Aktivni Član

Zagi82 avatar

Da vidio sam te pojase za vezanje na slikama novih traktora. Čudno mi bilo. Znači onda je kabina sama po sebi najsigurnija?
Vrsani, kako to misliš da je najopasnije spuštati traktor uz nagib. Pa ako ideš okomito nagibu onda nema straha.

Via Tapatalk
Nepročitano 03-06-16, 20:46   #8
puknuti
Super Uvaženi Član

puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

znači luk sjebe šofera ali ne traktor , tako i kabina
Nepročitano 03-06-16, 20:55   #9
Zagi82
Aktivni Član

Zagi82 avatar

Ako uspiješ iz nje ispasti, da

Via Tapatalk
Nepročitano 03-06-16, 20:59   #10
puknuti
Super Uvaženi Član

ja sam se okrenuo s specijalom , kak on nema pojasa zaustavilo me kupinje ,

Postoji univerzalni savjet ,kosinu testiraš tak da prvo ideš ravno prema jarku , ako se nogama moraš podupirati u prednje staklo nejdi bokom u to brdo ..ako ne može se .

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 08:02.