Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 05-11-07, 15:52   #11
ROKI
Gost

Početno Re: Vladimirec

Probaj sa Goalom oprskati.
  Odgovori s citatom

Nepročitano 05-11-07, 16:26   #12
Čugi
Gost

Equip sprži suncokret veoma efikasno, ja kad sam prskao kukuruz na njivama gde je pre bio suncokret uverio sam se u to.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 05-11-07, 17:08   #13
zoki
Gost

Eqipom sam pošprical kad je već niknul, kukuruz je bio na pet listova i totalno ga je uništio :D
Litra je bila oko 250 kuna.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 05-11-07, 18:03   #14
jd4755
Uvaženi Član

jd4755 avatar

Član foruma od: 27.10.2007
jd4755 će uskoro postati poznatjd4755 će uskoro postati poznat

nije točno da cidokor uništava samo nadzemni dio biljke.On je totalni TRANSLOKACIJSKI herbicid što znači da nošen biljnim sokovima silazi u rizome i uništava ih.vodoprivreda radi s 10 l/ha za drveće(vrba,topola,amorfa).kod čičoke bi se jednu godinu trebao imati ugar tako da bi u više tretiranja uništio sve rizome.naravno s punom dozom sredstva(8-10l/ha).poslije prskanja 21 dan ne dirati.poslije toga može se prorati te istanjurati i vidjeti da li ima zdravih rizoma. ako ima sačekati da ponovo porastu te ponoviti prskanje.iduću jesen posijati strniku tako da možeš intervenirati poslije žetve ako bi se šta pojavilo.
jd4755 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-11-07, 18:10   #15
KRESO
Uvaženi Član

Član foruma od: 31.07.2007
KRESO je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od jd4755
nije točno da cidokor uništava samo nadzemni dio biljke.On je totalni TRANSLOKACIJSKI herbicid što znači da nošen biljnim sokovima silazi u rizome i uništava ih.vodoprivreda radi s 10 l/ha za drveće(vrba,topola,amorfa).kod čičoke bi se jednu godinu trebao imati ugar tako da bi u više tretiranja uništio sve rizome.naravno s punom dozom sredstva(8-10l/ha).poslije prskanja 21 dan ne dirati.poslije toga može se prorati te istanjurati i vidjeti da li ima zdravih rizoma. ako ima sačekati da ponovo porastu te ponoviti prskanje.iduću jesen posijati strniku tako da možeš intervenirati poslije žetve ako bi se šta pojavilo.
TOČNO!

R. W. Emerson
KRESO je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-11-07, 18:23   #16
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Mi smo cidokorom prskali u dva navrata jednu vrlo zapustenu i jako lose radjenu njivu. radili smo bas kako si ti gore napisao, i sad vise nema brige...

Brat sa HERCULESOM prska korove oko kuce (uz zidove) vec 2 godine i nema toga sto totalni herbicid nece spaliti! Po prskanju, vec 3 dan se vidi kako biljke ugibaju ;)
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-11-07, 18:41   #17
jd4755
Uvaženi Član

jd4755 avatar

Član foruma od: 27.10.2007
jd4755 će uskoro postati poznatjd4755 će uskoro postati poznat

cidokor je zakon a sada više nije ni tako skup.jednom se riješiš višegodišnjih korova i dalje prolaziš samo s jednim prskanjem(BEZ KOREKCIJA).treba očistiti zemlju prije soje,repe te svih kultura gdje je skupa korekcija.korekcija je u većini slučajeva skuplja od cidokora.
jd4755 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-11-07, 17:23   #18
VTZ
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od alen28
Nije bas neki-tako svi kazu... Istina,ima puno rucica i ruckica hidraulik se kvari i nije fini...
Ali ima i dobrih strana. Tezak je ,dobar za oranje,za vucu,za sumu... Imate li kakvih iskustava?
Ova rasprava je otišla sasvim u off (s herbicidima i uništavanjem korova). Da se vratimo na temu Vladimirca:

Ja sam vrlo zadovoljni vlasnik navedenog T-25 (34 KS), a postoji i "de-lux" verzija, 5 kW jači, i sa servo volanom. Koristim ga 10 godina, znači imam iskustva, i mogu dati krači osvrt:

Dobre strane:
- dosta manja potrošnja, posebno ako se uspoređuje s IMT-om
- zatvorena kabina s ventilatorom zraka (nikakva prašina, dim i otrovi ne ulaze u kabinu, jer se zrak centrifugira )
- kabina daleko komfornija nego IMT-ova
- težak i vrlo robustan traktor, blok motora nije nosivi dio prednjeg mosta traktora, nego je motor položen na ramu od profila - cijevi. Ne diže mu se prednji kraj u zrak, ako ne može povući - ukopat će se zadnji kotači
- hidraulika radi u oba smjera (diže i tlači), traktor može sam preko poluga podići svoj zadnji kraj
- hidraul. pumpa isključuje s vrlo jednostavno, ručicom blizu lamele, ako kod prijevoza hidraulika nije potrebna
- regulacija vuče na hidraulici izvedena sasvim drugačije, nakon spuštanja oruđa na tlo, ručica se prebaci u plivajući položaj hidraulike, i sve se regulira samo
- pristup do mašine, podešavanje zazora ventila, ili bilo što oko dizna daleko lakše nego kod IMT-a, jer mašina nije pokrivena s rezervoarom goriva
- mogućnost olakšanog paljenja, na dekompresiju

Loše strane:
- prekidači instalacije izvedeni krajne traljavo, zamijenio sam ih sve odmah nakon kupnje
- traktor nije za ******, zahtjeva IQ veći od sobne temperature, a moramo priznati da ponekad toga nedostaje kod traktorista (pri tome mislim na mjenjač, koji ima DVIJE GRUPE brzina: PUZAJUĆA1 + 1-3-5, ili POZAJUĆA2 + 2-4-6), plus sve to u nazad, osim puzajućih.

Dakle ima ukupno 6 brzina naprijed i 6 unazad (u dvije grupe), plus dvije sporohodne samo unaprijed.

Brzine 2, 4, i 6 odgovaraju otprilike brzinama 1, 2 i 3 kod IMT-a.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 19-11-07, 17:33   #19
ROKI
Gost

Da, da. Ruski traktori nisu za svakoga jer ih treba znat terat, a ko ih skuži kako treba onda može iz njih izvući maksimalno što oni mogu pružiti. Govorim iz vlastitog iskustva.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 19-11-07, 17:35   #20
VTZ
Gost

Što se tiče "kvarenja" hidraulike, da razjasnimo i to: T-25 ne koristi ulje iz mjenjača, nego ima posebni rezervoar za hidrauliku, u njega se toči motorno ulje, a ne Hidraol ili slično..

To obično nekih 5-6-7 godina radi bez problema, onda ulje navuče vlagu iz zraka, koja izaziva koroziju po cjevima. Korozija dođe do hidrauličnog razvodnika, u kojem klipići i ventili počnu štekati. U tom slučaju treba zamjeniti ulje, s time da se u sistem natoči nekoliko litara dizela i sve dobro ispere. I opet ste sljedećih 5 godina bez brige.
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
vladimirec t25 fifo Predstavite se 8 06-02-13 21:17
usporedba ursus 335-vladimirec T-25 baustelac99 URSUS 29 21-11-12 19:15

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:42.