Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 21-08-18, 23:26   #1
Mandula
Početnik

Član foruma od: 09.11.2014
Mandula je na dobrom putu
Post Tresači maslina

Na našim forumima nema nigdje teme i rasprave o tresačima maslina pa evo otvaram ovu temu kako bi mogli podijeliti iskustva, a i meni je potreban savijet koji tresač maslina kupiti.
Imam mali maslinik od 70 maslina koje još i nisu sve u rodu, ali kako nema ljudi, a ni slobodnih dana za branje, potrebno je sve pobrati preko vikenda, a ručno se ne stigne.
Razmišljam o kupnji tresača (češlja), ali kako ima više vrsta po principu rada ne znam koji je bolji. Kupio bih nešto do 4000 kn jer ne isplati mi se više ulagat za ovaj maslinik.
Po principu rada vidim da ima
1. sa dvostrukim češljom - vertikalni pomak
2. sa jednim ili dvostrukim češljom i horizontalni pomak
3. sa kružnim pomakom cijele glave ili samo kružni pomak zubi
4. sa dvostrukim češljom i kružnim pomakom
5 . tresač sa kukom
Probao sam radit sa twist standard, dvostruki češalj - horizontalni pomak, ali karbonski zubi mlade grane oštećuju, a kod rada na staroj maslini ti karbonski zupi pucaju ko od stakla.
Čuo sam da su najbolji ovi pod br4 (tu pripada i campagnola alice, ali ti tresači su oko 1000 eur i za mene je to preskupo.
Molim vas da Vi koji ste radili sa tresačima napišete koji savjet i preporuku.

Na slici usporedbe neki su od tresača koji mi dolaze u obzir

HVALA!
P.S. ako administrator misli da sam nečin nekog reklamirao neka makne sliku idi dio teksta pa ću prepraviti.
Mandula je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 28-08-18, 23:07   #2
Mandula
Početnik

Član foruma od: 09.11.2014
Mandula je na dobrom putu
Početno Re: Tresači maslina

Šta nitko od vas koji ste na forumu ne koristi tresače?!
Ajde podijelite neki savijet, neko iskustvo, za mjesec, mjesec i po berba počinje, treba se spremit.
Istrijani, Primorci, Dalmatinci di ste?
Mandula je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-08-18, 18:00   #3
Majok
Aktivni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok ima spektakularnu auruMajok ima spektakularnu auru
Početno Re: Tresači maslina

Imao moj školski prijatelj iz Zadra neki od Husqvarne što ide na trimer.Detalji me nisu zanimali pa nisam ništa ni pitao.Uglavnom sa tim je tresao dok sam bio kod njega u par navrata.I uvijek bi mi rekao "to je prava stvar".Ne znam šta to znači ali on je bio zadovoljan
Majok je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 22:57.