Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT IMT serije s FIAT motorima

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 09-10-18, 21:36   #761
Petretic549
Aktivni Član

Petretic549 avatar

Član foruma od: 19.10.2011
Petretic549 će uskoro postati poznat
Početno Re: IMT serije s FIAT motorima

Ma sve je to meni jasno, al kao što sam i naveo nisam se nikada susreo sa njim i jedina spoznaja mi je da on služi da motor brže dođe do radne temperature. A zašto vi mislite da motor upola kraće traje bez termostata?

Nepročitano 09-10-18, 21:43   #762
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

Mozda bi moj dogurao onda do 40000 sati
NEWHOLLAND je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-10-18, 22:26   #763
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Manjak termostata nije izražen toliko kad motor radi stalno na velikom teretu, već kod mješovitog korištenja, kad se nemre dobro zagrijati.
Nezagrijani ili motor koji nema relativno konstantnu temperaturu, ima zračnosti izvan predviđenih granica, pa neizgoreno gorivo prolazi između klipnih prstena i ispire ulje sa stjenki cilindra i razređuje ga.
Druga strana toga je da motor radi s viskoznijim uljem (jer je nedovoljno toplo), koje ne podmazuje sve dijelove jednako dobro.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-10-18, 11:02   #764
foler
Aktivni Član

Član foruma od: 17.10.2014
foler je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od MUHA Vidi poruku
Promjere i dimenzije nemam pojma. Izmjeri, barem to nije problem ili kupi garnituru crijeva, a vijak po uzorku....
Temostat uzmi od Unija, lakše ti bu odzračiti motor.
na koji tocno mislis?
foler je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-10-18, 11:28   #765
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Naprimjer 445 Uni.

Ko misli da mu ne treba termostat ja ga besplatno vadim na automobilima, sad je sezona......
Nepročitano 10-10-18, 13:33   #766
foler
Aktivni Član

Član foruma od: 17.10.2014
foler je na dobrom putu

ima kakva konverzija sa uljnog na suhi filter zraka?
foler je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-10-18, 14:09   #767
Majok
Aktivni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok ima spektakularnu auruMajok ima spektakularnu auru

Ovo što ZJ veli.To je izraženo kod motora koji rade u kraćim intervalima pa se nije još ni stigao zagrijati a već se gasi.I kad ga upališ opet hladan i tako u krug.A zna se da se najveće habanje i trošenje odvija od starta pa dok motor ne postigne radnu temperaturu.Onda gorivo ne izgara "potpuno" dok je hladan motor,rezidui odlaze u karter i ulje se prije onečisti.Hladan motor ima manje snage i više troši goriva jer je slabija iskorištenost goriva.Jebiga,zašto zračnjaci u pravilu troše manje i imaju bolji odaziv na gas?Jer im je radna temperatura viša od vodeno hlađenih motora.Vidio si vjerojatno da motor malo i dimi dok ga upališ za hladnog vremena,to je baš zato jer gorivo ne izgara u potpunosti...a čim se zagrije motor nema više dima.Sve to ima svoje,svaki motor dok je izmišljen napravljen je da radi na određenoj radnoj temperaturi,i sve manje ili više od toga ne valja.Oscilacije temperature unutar motora su velike bez termostata i to opet nije dobro.I još jedna bitna stvar,neki motori hoće zakuhati ako nemaju termostat jer tekućina prebrzo cirkulira kroz kiler i ne stigne se ohladiti.Da ga ne treba nebi ga ni bilo u motoru,a to što mi smatramo jel nama treba ili ne to je manje bitno.Čovjek tu ga hoće staviti i sam je rekao i zašto neće biti bez njega.A oni izgovori "hoće zaštekati" to su isto gluposti.Termostat zašteka zbog nemara vlasnika,ako se toči obična voda u kiler pa se kamenac skuplja na termostatu i nakon dužeg stajanja ostane zatvoren.A otvoren obično ostane kad netko pregrije traktor.Košta ko dvije kutije cigareta a vrijedi puno više za motor i džep.Pa i da se promijeni svakih 10-15 godina nije neka financijska katastrofa
Majok je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-10-18, 15:38   #768
Petretic549
Aktivni Član

Petretic549 avatar

E hvala na tako detaljnom pojašnjenju!
Znači da ako se u traktoru nalazi antifriz nebi se smio zaglaviti termostat?

Posljednje uređivanje od Petretic549 : 10-10-18 at 15:39 Razlog: Obrisal sam citat
Petretic549 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-10-18, 16:48   #769
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Sve se može pokvariti ili otkazati a tak i termostat. S godinama jednostavno dođe do toga bez obzira na rashladnu tekučinu.
Nepročitano 10-10-18, 17:02   #770
Petretic549
Aktivni Član

Petretic549 avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od foler Vidi poruku
ima kakva konverzija sa uljnog na suhi filter zraka?
Pa kolko ja znam usisna cijev je ista po promjeru i za uljni i za suhi filter(bar onako odokativno kolko sam vidio), pa samo zamjeniš tu uljnu posudu za kučište od suhog filtera.
Makar je po meni bolji uljni filter(lakše za održavat).

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
MF serije 30xx lovrenčić Massey Ferguson 857 08-10-18 12:09
MF serije 61xx mirsadbih Massey Ferguson 151 01-12-17 12:56
temperatura ulja na zračno hlađenim motorima skladistar Mehani?ka radionica 58 02-07-16 19:31
kupujem produžetak za tv serije 400-500 danek Potranja 0 11-08-12 13:18
MF 1600 i 2600 serije cabage Massey Ferguson 13 28-08-11 21:29

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:04.