Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > AGCO > Massey Ferguson MF serije 30xx

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 08-11-07, 07:57   #1
lovrenčić
Gost

Početno MF serije 30xx

Pozdrav! Imam problem... :mrgreen: ...MF 3080 stao u reduktoru. Ne radi hidraulika, kardani, prednji pogon a pošto je to sve elektronski upravljano...ne mogu si pomoč... :| Dali množda ima tko kakve naznake o mogućem kvaru ili neko iskustvo :?:
  Odgovori s citatom

Nepročitano 08-11-07, 09:03   #2
tine
Uvaženi Član

tine avatar

Član foruma od: 10.12.2006
tine će uskoro postati poznat
Početno Re: MF 3080

Hm, transmisija traktora serije MF 30xx.

Traktori u toj seriji su 'žrtva' nekih eksperimenta sa mjenjačima, koji su imali nekakvo hidro krmiljenje.
Možda bi Branko iz svojih arhiva napisao više.

A kako mi je poznato, neki sklopovi se zamijene i tvrde da je time ta 'bolest' izliječena. Koliko to košta, ne znam.
Možeš i provijerit na berzama polovnih traktora, MF te serije je jeftiniji od usporedivog MF-a neke druge serije (godina, snaga, rč...).
tine je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-11-07, 16:48   #3
Ivan_MF
Gost

Možebit da ti je hidro pumpa otišla ? Volan možeš vrtit ?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 08-11-07, 19:06   #4
vedrankc
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 10.08.2007
vedrankc je na dobrom putu

To ti je otišao osigurač iznad akumulatora (skriven negdje kraj hladnjaka)!!!! Imao sam taj problem kad sam imao MF 3080, kod mene ti je bio problem što je traktor imao dva mala akumulatora paralelno spojena 12 V. Na jedan je bila spojena ta elektronika mjenjača, a na drugi ostala struja (svjetla, žmigavci...), i dok sam stavio jedan akumulator te žice nisam spojio pa mi je osto bez te elektronike. Možda si i ti stavio jedan akumulator pa ti je to promaklo kao i meni, u Francuskoj MF-ovi imaju dva akumulatora bez veze, jer su paralelno spojeni pa je izlazni napon 12V, kao i kod jednog akumulatora. Ali svakako provjeri taj osigurač pod haubom, kraj hladnjaka (kilera) negdje neznam sad točno gdje.
A jednom mi je otišao regler na alternatoru, isto mi je elektronika "štekala"... :oops:
vedrankc je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-11-07, 19:13   #5
Ivan_MF
Gost

Ako je to, ti osigurači se nalaze točno pored one kape od usisa zraka, kod mene ih ima 3 komada, ako je koji pregorio sigurno nije sam od sebe, mora postojati neki uzrok ? :scratch
  Odgovori s citatom
Nepročitano 08-11-07, 19:20   #6
vedrankc
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 10.08.2007
vedrankc je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Ivan_MF
Ako je to, ti osigurači se nalaze točno pored one kape od usisa zraka, kod mene ih ima 3 komada, ako je koji pregorio sigurno nije sam od sebe, mora postojati neki uzrok ? :scratch
Prvo se kreće od osigurača, nećeš valjda odmah raskopati getribu, prvo nek čovjek pogleda osigurač i to je sve što ga mogu savjetovati. A ako osigurač stalno gori, ne vjerujem da je odmah greška u elektroniki, treba također provjeriti žice od akumulatora do kabine... možda se je negdje zaglodala... :scratch , al dok je to sve uredu onda treba dirat elektroniku.
vedrankc je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-11-07, 19:24   #7
Ivan_MF
Gost

A jel sam mu ja rekao da raskopa getribu ? Ja sam mu samo rekao za postoji neki uzrok! :blackeye

:mrgreen: ;)

DF&Torpedo imaš PP
  Odgovori s citatom
Nepročitano 09-11-07, 09:14   #8
lovrenčić
Gost

sorry što se nisam prije javio...problem je rješen...bila je oštečena instalacija kod elektronike mjenjača ispod kabine...Hvala vam na sugestijama i odgovorima :D
  Odgovori s citatom
Nepročitano 09-11-07, 10:24   #9
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od lovrenčić
sorry što se nisam prije javio...problem je rješen...bila je oštečena instalacija kod elektronike mjenjača ispod kabine...Hvala vam na sugestijama i odgovorima :D
@Ratarko:

Daj i ti pregledaj instalaciju elektronike mjenjaca i kardana ispod kabine, mozda nesto i pronadjes... Neki labavi spoj ili nesto...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-11-07, 12:10   #10
lovrenčić
Gost

alo prijatelji naišao ja na par slomljeni žica to posložio i zamjenio osigurač ... i dva dana to funkconiralo a sad isti problem što mi sad preostalo dal da skidam kabinu ili neko zna tocno gdje bi mogao biti još problem osiguraći su sad cjeli i istalacija pokrpan , dal možda ima ko šemo instalacije ili zna na koje boja žica ima plus a na koje minus?
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
IMT serije s FIAT motorima ŠANANA IMT 536 29-05-17 22:25
Massey Ferguson serije 300 ('91.-'97.g) ŠANANA Massey Ferguson 59 09-03-17 14:01
MF serije 61xx mirsadbih Massey Ferguson 113 20-09-16 22:29
kupujem produžetak za tv serije 400-500 danek Potražnja 0 11-08-12 12:18
MF 1600 i 2600 serije cabage Massey Ferguson 13 28-08-11 20:29

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:10.