Ostali priključci Ostali priključci koji nisu navedeni

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 01-08-11, 22:23   #1
ljiljanakn54
Polako se zagrijava

Član foruma od: 23.07.2011
ljiljanakn54 je na dobrom putu
Question silo kombajn za travu klaas

Kupljen polovni klaasov kombajn za travu sa pick up-om. Pusten u rad izvanredan. Medjutim ima opciju istovar nazad ovo radi, a istovar sa strane preko trake odnosno vracanje trave prema traktoru i traci za izbacivanje u jasle ne radi. Zna li neko nesto o tome. Moguce da ne znamo ukljuciti lance nazad.

Posljednje uređivanje od ljiljanakn54 : 01-08-11 at 22:53 Razlog: hitno potreban savjet
ljiljanakn54 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 02-08-11, 16:17   #2
fric1993
Super Uvaženi Član

fric1993 avatar

Član foruma od: 26.08.2010
fric1993 će uskoro postati poznatfric1993 će uskoro postati poznat
Question

kakav je to silokombajn..:?::?:
dal može kakvih slika..:?::?:
Nepročitano 03-08-11, 23:38   #3
ljiljanakn54
Polako se zagrijava

Početno silokombajn za travu

Citiraj:
Prvotno napisano od fric1993 Vidi poruku
kakav je to silokombajn..:?::?:
dal može kakvih slika..:?::?:

Pokusala sam uploud 3 fotke , malo je bilo problema, nadam se da cete ih vidjeti. Inace sam prezadovoljna radom ovog silokombajna osim sto imam problem sa vracanjem zelene mase natrag prema traktoru jer tu postoje trake za izbacivanje direktno u jasle, a to ne funkcionise ili mi nesto grijesimo u rukovanju. Doduse nije komplikovano rukovanje.

Posljednje uređivanje od ljiljanakn54 : 03-08-11 at 23:45
Nepročitano 03-08-11, 23:50   #4
ljiljanakn54
Polako se zagrijava

Početno

Evo jos nekih podataka. Nosivost prikolice je 5 tona vuce je nas 558 traktor. Doduse imamo i problem sa rudom koju blago uvija tako da bi dobro bilo da neko da savjet kako da to rijesimo. Kupi prvom redukovanom ali je sitni i izbacuje odlicno. Probali smo i brze da vozimo ali dolazi do zagusenja. Kupi iz otkosa i ne ostavlja ni traga na livadi. Kupili smo sudansku travu.
Nepročitano 07-08-11, 09:22   #5
ajkula
Super Uvaženi Član

ajkula avatar

Član foruma od: 01.06.2011
ajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mraku
Početno Traktorski priključci

Pozdrav sa Bilogore,koliko novaca je koštao taj stroj i dali je to iz EU uveženo,taj stroj je zgodan za malo gospodarstvo ,jer ja nemam roloprešu i kada dođe sezona prvog otkosa ljulja uvjek nastaje gužva,traktor za terat imam pa čemo vidjet:drinkers:
ajkula je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-08-11, 10:42   #6
tine
Uvaženi Član

tine avatar

Član foruma od: 10.12.2006
tine će uskoro postati poznat
Početno

Pitanje je koliko tih mašina se 'pojavljuje' u oglasima.

Zamijenile su ih samoutovarke.
Pitanje je samo, koju samoutovarku možeš tjerat sa 558.

Tu su samoutovarke na slo oglasniku.

Cijene boljih počinju od nekih 4.000 €, a takve ko što ima Bogec su od oko 1.000 € dalje.
tine je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-08-11, 13:46   #7
ljiljanakn54
Polako se zagrijava

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od ajkula Vidi poruku
Pozdrav sa Bilogore,koliko novaca je koštao taj stroj i dali je to iz EU uveženo,taj stroj je zgodan za malo gospodarstvo ,jer ja nemam roloprešu i kada dođe sezona prvog otkosa ljulja uvjek nastaje gužva,traktor za terat imam pa čemo vidjet:drinkers:
Iz EU tacnije iz Njemacke. Kostao je nas 3500 u Srbiji a nas sa carinom i PDV 3800 eura. Inace rekla sam da je 78 godiste ali izuzetno dobro ocuvan. Mi smo skidali sad sudansku travu oko 2 ha. Zakasnili smo sa nabavkom za prvi otkos. A namjera nam je da usijemo ozimi grasak ili graoricu sa jecmom ili nekim drugim zitom.
A, sad ja Vas da pitam, da li ljulj sijete sam ili u mjesavini trava? Kako ljulj trpi susu?
Pozdrav.
Nepročitano 07-08-11, 17:24   #8
ajkula
Super Uvaženi Član

ajkula avatar

Član foruma od: 01.06.2011
ajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mraku
Početno silo kombajn za travu klaas

ljulj samo sam,talijan maksimalno 1,2 otkosa u proljeće i onda kukuruz ili sirak.Ako se sije engleski ljulj on može držati 2,3 godine uz dobru agrotehniku ali je rastom manji od talijana:axe:
ajkula je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-08-11, 18:36   #9
ljiljanakn54
Polako se zagrijava

Početno

Citiraj:
ljulj samo sam,talijan maksimalno 1,2 otkosa u proljeće i onda kukuruz ili sirak.Ako se sije engleski ljulj on može držati 2,3 godine uz dobru agrotehniku ali je rastom manji od talijana:axe:
Koje prinose daje, kako ga stoka jede, je li za muzne krave i ako jeste kako utice na mlecnost
Nepročitano 07-08-11, 18:40   #10
ljiljanakn54
Polako se zagrijava

Početno

Citiraj:
Ljulj se kod nas sije samo uz ostale travne smjese:lucerku, zuti zvezdan, macji rep itd bar tako nam preporucuju nasi agroinzinjeri, zato i pitam kako podnosi susu. Znaci li ako sam shvatila da ga poslije jednog ili dva otkosa preorete i onda kukuruy ili sirak. Zar nije za sirak u tom slucaju kasno.Izvini ovo je mnogo pitanja ali me bas zanima vase iskustvo.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
kosilica za travu madzbula Mehani?ka radionica 151 08-07-18 21:59
Hercules kosilica za travu problem ? DarkoPatic Mehani?ka radionica 8 01-05-13 10:20
Kosilica za travu i kotači Nede324 Ponuda 4 21-08-12 23:33
Kosilica za travu-nepravilan rad Stiv Mehani?ka radionica 71 26-06-12 10:47
Kosilice za travu Alen Svatara 10 03-10-08 21:07

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 18:59.