Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT IMT 539 i 533

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 05-11-13, 19:55   #1001
Ivan KC
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.01.2012
Ivan KC je nebrušeni draguljIvan KC je nebrušeni draguljIvan KC je nebrušeni dragulj
Početno Re: IMT 539 i 533

Jel kod remenice ili kod zvona? Koliko od prilike treba vremena da se zamjeni semering radilice kod zvona? Znaci rastavljanje, zamjena i sastavljanje.. Ja bi to mozda dao raditi pa me zanima jel mi se cini dosta skupa popravka toga tu kod nas..
Ivan KC je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 05-11-13, 20:00   #1002
vica
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.01.2013
vica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mraku

ako imas sav alat potreban i dobru kicmu za 1 dobar dan je moguce zamenuti. ali ako nisi semering namestao ovakav bolje da nepokusavas. zeznuto namestiti
vica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-11-13, 20:06   #1003
Ivan KC
Super Uvaženi Član

Ivan KC je nebrušeni draguljIvan KC je nebrušeni draguljIvan KC je nebrušeni dragulj

Ma nebi ja to sam radio, toliko se bas ne razumijem u mehaniku.. Dao bi to iskusnom majstoru da napravi.. Samo koliko bi to trajalo, jer mnogi su to radili i nakon 2,3 mjeseca opet ista stvar..
Nepročitano 05-11-13, 20:13   #1004
vica
Super Uvaženi Član

vica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mraku

ako je u kvalitetu trebalo bi da traje dugo ali radilica mora biti bez zagrebotina .ova sto radim je zagrebana duboko i to nesimetricno. ima dve zagrebotine od po pola kruga ali sa kontra strana.nije semering bio dobar ili sta vec a nemaju novaca da se odnese na obradu taj deo radilice.pokusacu sa skracivanjem oprugica ako dobije sta i nek nam je bog u pomoci.al 1L ulja za sat vremena nece sigurno izbaciti kao sto je sad slucaj
Nepročitano 05-11-13, 20:16   #1005
Ivan KC
Super Uvaženi Član

I koliko odprilike racunate taj popravak?
Nepročitano 05-11-13, 20:19   #1006
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

Ajde rastavi to do kraja , obrusi radilicu pa znaš da bude OK

Citiraj:
Prvotno napisano od vica Vidi poruku
ako je u kvalitetu trebalo bi da traje dugo ali radilica mora biti bez zagrebotina .ova sto radim je zagrebana duboko i to nesimetricno. ima dve zagrebotine od po pola kruga ali sa kontra strana.nije semering bio dobar ili sta vec a nemaju novaca da se odnese na obradu taj deo radilice.pokusacu sa skracivanjem oprugica ako dobije sta i nek nam je bog u pomoci.al 1L ulja za sat vremena nece sigurno izbaciti kao sto je sad slucaj
Nepročitano 05-11-13, 20:26   #1007
vica
Super Uvaženi Član

rastavio bih ja to sam i predlagao ali nemaju novaca. siromasni su nemogu ih naterati. kad malo nakupe novaca radice se ako bude curilo vise. mislim da cu uspeti da smanjim na minimalu al ajd znaj kad je zajedeno ovoliko i nesimetricno sta ce biti.inace 50 eur naplacujem ovaj rad .malo jeste ali u ovo vreme nekome i mnogo.
Nepročitano 05-11-13, 21:30   #1008
Ivan KC
Super Uvaženi Član

Bome kod nas za taj posao majstori hoce uzet i po 100, 120 eur.. Ako se odlucim da to radim, budem ih par priupitao pa ko da povoljniju cijenu..
Nepročitano 05-11-13, 22:46   #1009
lisnik
Super Uvaženi Član

lisnik avatar

Član foruma od: 15.02.2010
lisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mraku

Taj spiralni utor na radilici bude tvornicki.Namjena mu je da tjera ulje nazad u motor.
Inace to je gumeni semering sa dvije i opruge i samim tim ima dva zaptivanja.To i nije neko rjsenje .Mnogo bolje se pokazao semering sa jednom oprugom(jednim zaptivanjem). Nije ni problem ga ugraditi ako se znaju pravila prilikom ugradnje. Na slici moze da se vidi utor iako nije bas najjasnija slika.

Uploaded with ImageShack.us

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000738098978

http://www.pik.ba/

Posljednje uređivanje od lisnik : 05-11-13 at 22:58
lisnik je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-11-13, 07:57   #1010
vica
Super Uvaženi Član

znam da ima spiralni utor jos dok je pletenica bila tu jer onda ima tu funkciju. nego je predhodni semering bio ili fals i nije dobro namesten [ostecen] pa sad ima dva utora po malo vise od pola kruga.useklo vrlo cudno a sirine oko 2mm.oprugica jedna je cepala po radilici tu gde je semering ocepljen.a tih sa jednom oprugom nisam nasao u prodaji. stavljam ovaj pa sta mu bog da. sta cu , trebalo bi obraditi taj deo radilice ali nemaju novaca .bar nece kuljati ulje napolje.prosipao je ko da i nije bilo semeringa.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 10:01.