Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Ostali traktori > Štore 404 prdnula dihtunga glave - pitanja

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 04-01-17, 15:15   #1
zwer
Super Moderator

zwer avatar

Član foruma od: 15.03.2010
zwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auru
Početno 404 prdnula dihtunga glave - pitanja

evo prvi ozbiljniji problem sa štorcema nažalost majstor koji je radio traktor nije više sa nama...

Skinuo sam glavu, odnio čovijeku na testiranje -brušenje -sve komplet.

E sad čovijek mi je provjerio glavu, komplet ju obnovil novi pojačani ventili, 2 dizne reparirane, 1 nova i komplet ju pripremil meni za ugradnju. Kako ja nisam nosil glavu na obradu već otac, on nije niti pital na kolko kila stezat glavu, na što pazit, trebaju li novi šerafi itd...

E sad ja imam hrpu pitanja;

1; ima neki majstor na forumu okolica Ka/Zg da ga pokupim da mi to složi nazad ? :D

2; ako ne upali ono pod 1;
- na koliko kila se steže glava?
- da li je potrebno nakon razrađivanja dotezat glavu? opet na koliko kila? Na vruće il na hladno?
- kolika mora bit zračnost između podizača ventila?

Nepročitano 04-01-17, 15:53   #2
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: 404 prdnula dihtunga glave - pitanja

Ventili se štelaju na hladno: 0,25 usisni, 0,35 ispušni.
Podtak za momente pritezanja poiskaj u temi obnova Štorea:

Za detalje pitaj Muhu.

Posljednje uređivanje od ZJ : 04-01-17 at 16:09
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-01-17, 16:44   #3
zwer
Super Moderator

zwer avatar

zwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auru

tu temu sam tražil a nikako nać nisam se mogal sjetit naziva teme..
Nepročitano 04-01-17, 21:54   #4
jlukaci7
Aktivni Član

Član foruma od: 01.02.2012
jlukaci7 ima spektakularnu aurujlukaci7 ima spektakularnu auru

Uz pomoć forumaša Muhaća,ZJ-ai ostalih da sad nekog ne istićem ili nešto drugo to češ sastaviti sam.Pozdrav
jlukaci7 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-01-17, 23:49   #5
ZJ
Super Moderator

ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Ma ja ti to neznam. Viš da mi je mali Muha sastavljal motor
Nepročitano 05-01-17, 20:39   #6
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebe

ZJ lijepo kaj si se sjetil MALOG majstora :i con_thumright:
željko kž je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-01-17, 21:00   #7
ZJ
Super Moderator

Ma, sjetim ga se često, dober je dečec.
Nego, podsjetili su me na njega OVDJE
Nepročitano 06-01-17, 16:07   #8
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebe

Postoji umni i fizički rad za drugi treba imati vremena, volje, znanja i ne previše godina (ovo zadnje i mene uhvatilo) a kak se nas večina neznamo osim po pisanju teško je biti objektivan no kvarim temu . Nadam se da je glava riješena i Štorkić radi.
Nepročitano 07-01-17, 12:56   #9
zwer
Super Moderator

zwer avatar

Ja nisam 15 god poštenije šerafal po nečem. Nekada mi nije bio većeg gušta od toga. ALi vrijeme leti i prošla su vremena s puno slobodnog vremena i došla ova jadna gdje slobodnog vremena skoro nema a i moram priznat da od onih debelih konjskih živaca nije puno ostalo...

Štorac je još u prostim faktorima i evo upravo isčekujem frenda da idemo to slagat.

Danas sam kupil još jednu brtvu koja fali u setu ( nešt oko vodne pumpe), novi termostat i antifriz.
Termostat sam uzel za univerzala 74°C jer drugog nisu imali, valjda će odgovarat....

postavim slike kasnije.
Nepročitano 11-01-17, 14:20   #10
zwer
Super Moderator

zwer avatar

Glava je gore, iako bez kompletnog sistem hlađenja i štorac je upalil.
Majstor kod kojeg je rašena glava iskopiral nam je dio radioničkog priručnika za taj traktor pa smo po njemu radili.
po radioničkom priručniku glava se steže između 114 i 126Nm odnosno 11.4 i 12.6kg,
isto tako zazor klackalica piše 0.45mm za hladni motor.
nova diznica

pogled na stanje

točno se vidi klip na kojem je prdnula brtva te onaj na kojem je pišala dizna.
nego čudno mi je da klipovi imaju različite oznake, 2 su numeričkim oznakama a treći ima FIAT pečat...

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:20.