Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 06-06-07, 18:45   #11
zvona
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.12.2006
zvona je na dobrom putu
Početno

U krvav je to posao nisam puno bio u sumi ali je jeben.Jednom smo ujak i ja u zimi za dana napravili 22mt drva izrezali u metrice deblje metrice rascjepali i slozili ,Drugi dan nismo napravili ni 5mtr.nismo mogli osobito ja koji sam spadao sa metricom debelom kao pivska boca. Ima nedaleko od moga sela ima njih 3-4, otac i sinovi koji su skroz u sumi,To su ludi ljudi rade sa rakovicama 65 traktori su strava,njih clan Bajki sigurno zna.Gdje oni idu sa traktorima ja nebi pjeske tamo.

Ej da mogo vrjeme vratit ja,bila bi mi danas suđena
letjeli bi među zvjezdama,eh da mogu vrijeme vratit ja
zvona je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 06-06-07, 20:26   #12
branko
Gost

Početno

pod tockom jedan ti ne mogu nista odgovoriti jer ja koristim husqvarnu , 350 za manje rusenje i ciscenje a 357 xp za vece rusenje sa obje sam super zadovoljan, ova 350 je stara cca 12 godina i dosad nisam imao nijedan veci kvar osim standardnog mijenja vodilice i pogona lanca , 357 imam tri cetiri godine i isto radi bez problema mada s njom ne volim previse raditi jer je teza. imam cca 1 ha sume na tri lokacije, svaka je drugacija o njima sam vec pisao u jednom prethodnom postu. ali u sumama malo rusim vecinom ili kupim za rusenje ili cistim kanale oko parcela. u jednoj od ove tri sume samo bio samo jednom ali vjerojatno me nece tako brzo vidjeti opet barem ne da bih rusio. jer samo za primjer da je bukva cca 1 m promjera a ja joj mogu s krosnje trgati grane (nije da je ona toliko niska vec je u vododerini od cca 30 metara). dosad nisam napravio neke vece stete (osim jedne jabuke na vrtu) a hvala bogu ni sebi ni nikome od drugih. na stranici od jonsereda ima dobar video za pocetnike kako rusiti i sl. savjeti (na engleskom je ali slika vise vrijedi nego sto rijeci).

http://www.hr.jonsered.com/node246.aspx

inace partner nije tako losa firma ako se koristi za ono sto je namijenjenaa to je za povremeno rusenje i ciscenje po vrtu. partner, poulan, mcculloh i jonsered su sve brandovi husqvarna group.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-06-07, 22:36   #13
Zip
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od branko
pod tockom jedan ti ne mogu nista odgovoriti jer ja koristim husqvarnu , 350 za manje rusenje i ciscenje a 357 xp za vece rusenje sa obje sam super zadovoljan, ova 350 je stara cca 12 godina i dosad nisam imao nijedan veci kvar osim standardnog mijenja vodilice i pogona lanca , 357 imam tri cetiri godine i isto radi bez problema mada s njom ne volim previse raditi jer je teza.
Kad sam kupovao stihlovku, dvoumio sam se izmeðu jaèe Husqvarne i slabije Stihlovke, cijena je bila slièna, manje-više!!

Sad veæ dugo nisam bio u šumi, ostalo mi je mješavine benzina i ulja(stihlovog) i sad èujem spiku neki dan da ne valja koristiti mješavinu stariju od šest mjeseci!! :shock:
Zašto??
U èemu je fora???
Mislim, neæe sa valjda rastopit motorka!!! :?:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-06-07, 22:58   #14
branko
Gost

Početno

Citiraj:
Ljudi u mom selu 90% imaju husquarne, i dosta ih se zali na to sto imaju samo jednu kariku na klipu, pa ih moraju cesto servisirati (svakih 10 godina)... Ima jedna tomos, i jedna McCulloh...
moja 350 definitivno ima dvije karike, naime ove "zime" mi je otpao onaj komadic metala na svijecici (na koji elektroda baca iskru) pa sam je morao rastepsti da bih ga izvadio, a kako je glava i cilindar iz jednog komada vidio sam i klip i ima definitivno dvije karike.

Citiraj:
ad veæ dugo nisam bio u šumi, ostalo mi je mješavine benzina i ulja(stihlovog) i sad èujem spiku neki dan da ne valja koristiti mješavinu stariju od šest mjeseci!!
koliko su meni objasnili sva ta kvalitetnija ulja su "ekoloska" i nakon odredjenog vremena se raspadaju na neskodljive sastojke (ako su pomijesana sa benzinom) .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-06-07, 23:18   #15
Zip
Gost

Početno

Citiraj:
koliko su meni objasnili sva ta kvalitetnija ulja su "ekoloska" i nakon odredjenog vremena se raspadaju na neskodljive sastojke (ako su pomijesana sa benzinom) .

Å*to bi znaèilo da se motorka dobro ne podmazuje onda, ima logike, ima!!
  Odgovori s citatom
Nepročitano 07-06-07, 09:49   #16
mario
Admin

mario avatar

Član foruma od: 28.07.2006
mario je na dobrom putu
Početno

Ja imam Stihl 029
Nepročitano 07-06-07, 10:22   #17
Ratarko
Gost

Početno

Evo moje dvije Stihl 034 i 180 .
Takoðer sam imao 029 ali mi je kulturno ukradena ispred oèiju .

Odgovori s citatom
Nepročitano 07-06-07, 10:23   #18
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Idem danas na selo, pa cu i ja uslikati nasu...

A pod ovim "ukradena ispred ociju" mislis na sto?
Dali ti neku mladu i nadobudnu djevojku da ti pravi drustvo, dok decki "posude" motorku ili je ipak nesto drugo u pitanju?
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-06-07, 11:13   #19
Zip
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Ratarko
Evo moje dvije Stihl 034 i 180 .
Takoðer sam imao 029 ali mi je kulturno ukradena ispred oèiju .
Ej, nisam znao za to, kad je ta kraða bila, jesi prijavio to???

Uskoro idem u šumu pa æu probat uslikat obje svoje motorne pile!!

Ako budete dobri samnom možda uslikam i malog ferca IMT-533-DE LUXE-MADE IN YUGOSLAVIA in action!! 8)

Ako mi stari dozvoli, znaš njega!!
Ako me vidi sa digitalcem u šumi, bit æe ono: Whata fuck, gad demett!! :lol:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 07-06-07, 11:22   #20
Ratarko
Gost

Početno

Ma to je bilo kulturno ukradeno .

Pazi sada :

Tražio sam po selu kao muha bez glave nekoga da mi pokrèi jedan kanal . Napokon pronaðem jednog lokalno naslonjaèa zida ispred trgovine da mi to uradi . Pogodimo se za posao . Ja mu dam motorku Stihl 029 , gorivo , ulje , i piæe - hranu ne , plus 100 € za 350 metara kanala kojega je trebalo okrèiti ( naravno motorku mora vratiti kada posao završi ) .

Kada je sve bilo gotovo doðe on po lovu ali motorke nema , reko gdje je motorka ? Kaže da se pokvarila pa je od nekih drugih dijelova sastavio moju da bi mogla dalje raditi te da ta moja onda više ne postoji jer ima neke njegove dijelove . Ehh , svašta . Kada mene i lokalni cugeri uspiju preveslati ....
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Lanci za vaše motorne pile seljačić umarstvo 208 03-05-17 12:14
MOTORNE PILE DOLMAR zoki umarstvo 61 19-12-15 21:36
DOLMAR motorne pile zgzac umarstvo 64 31-10-15 12:24
Motorne pile Stihl hrvoje999 Potranja 3 30-03-13 13:12
motorne pile neispravne Toma083 Ponuda 5 23-10-12 08:55

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 08:57.