Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Polaganje ispita za motornu pilu
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 26-05-13, 00:15   #21
Tiško
Regularni Član

Član foruma od: 13.03.2013
Tiško je na dobrom putu
Početno Re: Polaganje ispita za motornu pilu

Citiraj:
Prvotno napisano od Cobra Vidi poruku
kod nas za rušenje doznačenih drva nisu ništa tražili, nas koji drva rušimo za osobne potrebe, 20, 30, 40 ili nešto više metara, a najavljuju da više neće biti doznake drva , pa onda nema smisla mi polagat za motorku, i pitanje , penzioneri ili umirovljenici, šta će "njima" ili nama taj ispit upisivat u radnu knjižicu !! kad nam knjižica više netreba !
Tu kod mene od 1.4 nedaju više rušit...tu ide do 50m za osobne potrebe ili ti na ime..očito je svugde drugacije..al pošto mi je čovek rekel da mu se odma javim čim polozim i mogu u rušenje...
Npr do kad kod vas daju rušiti???do kojeg mjeseca??

Kod mene je ovakva šema..lugar dojde ja zemem sprej on šubler i biljeznicu..hodamo po šume i biljezimo..on meri ja oznacim ..porušim,izvucem na kupove spilim na metre..sklam i zovem ga..on dojde opet zmeri i poštambilja drva..dobim uplatnicu uplatim na fini i krenem k njemu..o on mi izda potvrdu za izvoz drva iz šume..i to je to....
Tiško je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 26-05-13, 00:54   #22
Cobra
Regularni Član

Cobra avatar

Član foruma od: 17.03.2012
Cobra je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Tiško Vidi poruku
Tu kod mene od 1.4 nedaju više rušit...tu ide do 50m za osobne potrebe ili ti na ime..očito je svugde drugacije..al pošto mi je čovek rekel da mu se odma javim čim polozim i mogu u rušenje...
Npr do kad kod vas daju rušiti???do kojeg mjeseca??

Kod mene je ovakva šema..lugar dojde ja zemem sprej on šubler i biljeznicu..hodamo po šume i biljezimo..on meri ja oznacim ..porušim,izvucem na kupove spilim na metre..sklam i zovem ga..on dojde opet zmeri i poštambilja drva..dobim uplatnicu uplatim na fini i krenem k njemu..o on mi izda potvrdu za izvoz drva iz šume..i to je to....
Kod nas lugar obiljezi drvo svojim znakom i sprejom slovom mog imena ili prezimena a meni da cekic sa sjekiricom da ga natesem na panju i udarim cekic, i svako drvo mjeri izracuna kubicira i ja dobijem papir za uplatit kad uplatim onda mogu rusit i dobijem popratnicu za vozit za dan kad planiram vozit. Kod nas je to doznaka od prosle godine a poceli su primat uplatu od 4 mj i do kraja 6 mj svi moraju svoja drva porusit i odvest iz sume, dalje vise nema u sumu to se zove " proreda" i kolicina je ogranicena
Cobra je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-05-13, 08:28   #23
Alfada Jadarko
Uvaženi Član

Alfada Jadarko avatar

Član foruma od: 06.02.2011
Alfada Jadarko će uskoro postati poznat

svakavih praksa ima, konkretno kod mene ide da ti lugar da što ćeš raditi, kada to napraviš zoveš ga i on to "zapšrimi" (imjeri i obilježi), napravi nalog za uplatu i u šumariji na blagajni utorkom i četvrtkom uplatim, a prilikom prijevoza ide popretnica
Nepročitano 26-05-13, 08:41   #24
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

Da druge teme nebi išle u OFFtopice vezane pa pologanje ja vam napravim tu temu a vi odmah i nju pokušavate otjerati u OFF
Evo vam odgovarajuća tema već postoji
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=23927
Nepročitano 26-05-13, 11:52   #25
Tiško
Regularni Član

Član foruma od: 13.03.2013
Tiško je na dobrom putu

eto da nejdemo u off topic...
Danas ujutro imao predavanje i ispite....cekam 10 dana za papire...
Još jednom hvala kolegi dado1 za informacije za polaganje...
Tiško je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-05-13, 16:46   #26
TorpedoTD45
Uvaženi Član

TorpedoTD45 avatar

Član foruma od: 20.03.2010
TorpedoTD45 će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od bosniahos Vidi poruku
Točno tako,ima tu nelogičnosti sa radnim knjižicama..Ja nebi išal sad polagat nikako,nije još daleko taj famozni ulazak u eu,zbog čega nešto plačat dva puta.
Tko garantira da će se trenutno dostupna, polaganja ispita u svrhu osposobljavanja za izvođenje određene aktivnosti, priznati od i biti važeća unutar zemalja članica EU?

Dali su postupci ishođenja osposobljavanja, isti, tj. prema pravilima EU? Ukoliko je to neka improvizacija, prevođenje u nekom djelu, dorada, ili prilagodba postojećeg po principu "to se vodi pod to, bitno da je papir", bojim se da će isto, biti potpuno neupotrebljivo u EU.

Dakle, može li netko odgovoriti na pitanja koja proizlaze sa početnog dijela teksta. Hvala.
TorpedoTD45 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-05-13, 17:00   #27
mcmarko0204
Uvaženi Član

Član foruma od: 13.03.2010
mcmarko0204 će uskoro postati poznatmcmarko0204 će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od TorpedoTD45 Vidi poruku
Tko garantira da će se trenutno dostupna, polaganja ispita u svrhu osposobljavanja za izvođenje određene aktivnosti, priznati od i biti važeća unutar zemalja članica EU?
Ono što ti piše u radnoj knjižici ti ne može nitko obrisati. čak i da izgubiš radnu knjižicu oni imaju sve kopije diploma, uvjerenja i potvrda kojima se zvanje upisuje u radnu knjižicu, a imaš ih i ti. Tko će osporiti podatak, na kojem pišu sve potrebne stvari, od vremena polaganja, urudžbenog broja, datuma, potpisa ovlaštene osobe, plus podatak da firma ima sve moguće dozvole za takav rad od nadležnog ministarstva.
zamisli da se netko iz eu-a sjeti i kaže da sss ili vss ne vrijedi i da se to briše iz radne knjižice. neće ići.
takva osposobljavanja će priznati eu samo ako tu diplomu, uvjerenje ili potvrdu temeljem koje ti je zvanje upisano u radnu knjižicu prevedeš na jezik zemlje u koju želiš ići. plus prijevod kopije radne knjižice.
ako se kao sjekač zaposliš kod švabe ili austrijanca, budi uvjeren da će te on nakon tjedan dana sam otjerati ako ne budeš radio u skladu s uvjerenjem, diplomom ili potvrdom.
kod nas je još uvijek bitan SAMO PAPIR. jer te za nešto drugo nitko ništa ne pita.
mcmarko0204 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-05-13, 17:04   #28
Alfada Jadarko
Uvaženi Član

Alfada Jadarko avatar

e to je veliko pitanje, a isto se može postaviti za bilo koje zanimanje ili osobljavanje,, osobno sam to položio a na tim predavanjima ništa nisam naučio, t.j. predavanja je vodio ing. strojarstva koji je ovlašten za to a ako je sat vremena radio s motornom pilom onda je to OK, nema pojma o ničemu, bilo je dečki koji su direkt iz šume došli na predavanja (u 17,00) sa piljevinom u kosi a ovaj priča markove konake a dečki dremuckaju i prekreču očima,, tu je bitno samo da se NOVCI poberu ništa drugo, nikakvo znanje i sigurnost,, nakon toga nude mi još i za traktorske priključke polaganje i kao moram donjeti potvrdu od svoje liječnice "DA SAM SPOSOBAN ZA UPRAVLJANJE TRAKTOROM" a pitam ja kakava je to glupost pa imam VOZAČKU, a oni ma to ti je kao da ne moraš raditi lječnički,, glupo mi je to pitati doktoricu jer ču ispasti glup, t.j.. smješan, i šta da mi na to ona odgovori, čista glupost
Nepročitano 26-05-13, 17:24   #29
TorpedoTD45
Uvaženi Član

TorpedoTD45 avatar

Član foruma od: 20.03.2010
TorpedoTD45 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od mcmarko0204 Vidi poruku
Ono što ti piše u radnoj knjižici ti ne može nitko obrisati. čak i da izgubiš radnu knjižicu oni imaju sve kopije diploma, uvjerenja i potvrda kojima se zvanje upisuje u radnu knjižicu, a imaš ih i ti. Tko će osporiti podatak, na kojem pišu sve potrebne stvari, od vremena polaganja, urudžbenog broja, datuma, potpisa ovlaštene osobe, plus podatak da firma ima sve moguće dozvole za takav rad od nadležnog ministarstva.
zamisli da se netko iz eu-a sjeti i kaže da sss ili vss ne vrijedi i da se to briše iz radne knjižice. neće ići.
takva osposobljavanja će priznati eu samo ako tu diplomu, uvjerenje ili potvrdu temeljem koje ti je zvanje upisano u radnu knjižicu prevedeš na jezik zemlje u koju želiš ići. plus prijevod kopije radne knjižice.
ako se kao sjekač zaposliš kod švabe ili austrijanca, budi uvjeren da će te on nakon tjedan dana sam otjerati ako ne budeš radio u skladu s uvjerenjem, diplomom ili potvrdom.
kod nas je još uvijek bitan SAMO PAPIR. jer te za nešto drugo nitko ništa ne pita.
Ne može obrisati, ali može zanemariti, tj. ne ozakoniti sa svoje strane, kada govorimo o EU. Isto kao što diploma koja nije stečena prema bolonjskom procesu, nema mjesto u zemljama članicama EU.

Ili možda, naš popularni, tzv. "majstorski ispit" koji EU ne poznaje, ne na način na koji se kod nas provodi, te isti ne uvažava.

Pusti to što piše, slova bez realizacije su, mrtva slova. Nije li neki dan na televiziji bilo kako je niz ljudi, studiralo u, čini mi se Rijeci, uplatili semestre, ostali bez love, utrošili vrijeme, da bi na kraju kad je došao rad za diplome, saznali kako, ustanova u kojoj su studirali formalno ne postoji i nije ovlašteno učilište, već, nešto drugo.. nebitno, uglavnom, samo želim biti siguran u to što, je sve aktualnije na tržištu, a odnosi se na razna osposobljavanja.

Citiraj:
Prvotno napisano od Alfada Jadarko Vidi poruku
e to je veliko pitanje, a isto se može postaviti za bilo koje zanimanje ili osobljavanje,, osobno sam to položio a na tim predavanjima ništa nisam naučio, t.j. predavanja je vodio ing. strojarstva koji je ovlašten za to a ako je sat vremena radio s motornom pilom onda je to OK, nema pojma o ničemu, bilo je dečki koji su direkt iz šume došli na predavanja (u 17,00) sa piljevinom u kosi a ovaj priča markove konake a dečki dremuckaju i prekreču očima,, tu je bitno samo da se NOVCI poberu ništa drugo, nikakvo znanje i sigurnost,, nakon toga nude mi još i za traktorske priključke polaganje i kao moram donjeti potvrdu od svoje liječnice "DA SAM SPOSOBAN ZA UPRAVLJANJE TRAKTOROM" a pitam ja kakava je to glupost pa imam VOZAČKU, a oni ma to ti je kao da ne moraš raditi lječnički,, glupo mi je to pitati doktoricu jer ču ispasti glup, t.j.. smješan, i šta da mi na to ona odgovori, čista glupost
I ti si im dao novac, svjesno računajući da za isti nećeš usvojiti nikakvo potrebno znanje.

Posljednje uređivanje od savoris : 26-05-13 at 17:36
TorpedoTD45 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-05-13, 17:28   #30
Alfada Jadarko
Uvaženi Član

Alfada Jadarko avatar

što se tiče tih "NELEGALNIH" učilišta i osposobljavanja tu bi se država morala aktivirati jer to je čista PREVARA,,, a što se tiče ovoga drugoga večina radi da moraš uplatiti polovicu novaca na početku a na kraju ostatak,, a to da neču čuti ništa novo nisam znao niti sam mogao znati,, u biti čovjek mlati praznu slamu priča toliko da priča i na kraju šta i može naučiti nekoga tko je svaki dan u šumi po 8 i više sati

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Polaganje tečaja za kombajnera ili bageristu slatky Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 28 29-01-14 08:24
K: motornu pilu Matek89 Potranja 0 12-08-13 13:33
Lamela za motornu kosačicu MF-70 4ZR4IL Mehani?ka radionica 1 01-07-13 23:30
Kupujem SOLO TWIN (60111) motornu pilu danijelP7b Potranja 3 04-03-13 21:18
Nabavio čudnu pilu... kux umarstvo 11 13-12-09 18:21

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 12:43.