Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo Premiksi,vitamini-minerali,superi,smjese,komponente
Stočarstvo Sve o uzgoju domaćih životinja u svrhu dobijanja proizvoda za ljudsku ishranu kao što su meso, mlijeko, mast te raznih sirovina kao što su koža, vuna, krzno, dlaka, perje, rogovi i papci...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 28-11-09, 16:26   #21
nikola75
Regularni Član

Član foruma od: 16.11.2009
nikola75 je na dobrom putu
Početno Re: Premiksi,vitamini-minerali,superi,smjese,komponente

Citiraj:
Prvotno napisano od vla
Da li koristite premixe LIKRA Garesnica, i kakva su vaša iskustva?

Ja znam par velikih svinjogojaca koji su prešli prije ili kasnije na Likru i prezadovoljni su,
kažu da kod Likre nema odstupanja od kvalitete,samim tim imaju stabilnu proizvodnju,jedan od njih ima i krmače od kojih ostavlja odojke u svom tovu(zatvoren ciklus), a Likra je jedan od najboljih premiksa.
Inače oni nekad nisu imali skladište u Garešnici nego mislim samo u Varaždinu.
nikola75 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 28-11-09, 19:41   #22
Jakob
Početnik

Član foruma od: 21.01.2008
Jakob je na dobrom putu

ja sam probao i sano i milkivit i biomin! i sad na zadnje skoro dvije godine sam na likri ( imam krmače i tov) dragi moji niti jedna svinja na klanju nije imala manje od 60% mesa a za probleme ne znam!!!
Znam dečke iz likre jer mi stalno kontroliraju smjesu i prate me u prouzvodji sa savjetima, recepturama... sad mi rečite tko bi vam ikad dopeljal premiksa doma u subotu poslijepodne? a vidite njihov gazda je! zaboravil sam i ja i japa naručit!

Oni imaju skladišta i u Varaždinu i u garešnici tamo grade tvornicu... to im je 12 ili 13 tvornica to isto govori o nečemu, meni voze iz varaždina a što se tiće kvalitete pitajte sve velike farme zašto nisu na drugima nego na likri i zašto belje i agrokor sa svojih pitajboga kolko krmača, svinja, krava koristi upravp njihove premikse...
Nepročitano 28-11-09, 20:01   #23
Helena
Aktivni Član

Helena avatar

Član foruma od: 11.01.2009
Helena je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od bogec
samo čitam i gledam :!:

neke teme idu u isprazno jer su več prije razrađene, ali admini i moderatori ne rade svoj dio posla, a zbog baš toga slučaja je nastao raskol foruma.

zar nikome nije čudno kad se ja ne javljam više na teme i ne odgovaram :!:
ali 50 puta na istu stvar ne želim odogovarat :!:

teme postaju sve napovezanije, ili če to iči tako u nedogled ili če počet vodit forum oni koji kuže tematiku

nek mi netko nabroji nevezanih 3000 tema

nije stvar niti u tome, ja to mogu povezat, ali zamislite osobu koja nešto želi naučiti između svih ovih tema pa i ove koja je manje više reklamna, i onih koje se stvarno temelje na uspjehu na činjeničnim stvarima ne na teoriji, jer ja uvijek teoriju mogu pobit u prvoj rečenici, ali baš uvijek, jer govorim uzročno ne posljedično.

nek mi netko odgovori kako napravit temu o premiksima, i izreklamiraju se određene firme, a nema blage veze sa ishranom stoke

nek pljuje po meni ko hoče, ja isto koristim schaumann ali sam ja jedina budaletina na forumu koja če nekome pomoći bez da to unovči i da pomogne samo zato da bude ljudima bolje, kad god se ko sjeti ja se javim na mobić i na forumu i sve objasnim.

ali ovakve teme reklamiranja , izuzevši mene bogeca, su manje više diskutabilne, manje više proizvod reklamiranja određenih firmi bez pokrića u priči o kravama, al nek bude i tako al nemojte od tih jadnih krava radit budale

postoji tema o hranidbi krava, o uzgoju junica i sve druge marve, ali čemu reklamiranje firmi, ma nek bude i to, al če se večina ljudi zapitat i posvađat čemu to sve služi i zašto bogec više ne piše na forumu

pa pobogu ljudi nema kvalitetnog posta več mjesec dana, a ljudi žele nešto naučiti, nisu svi inžinjeri i magistri kao ja , neki stvarno neznaju jer su mladi, jer im nema ko pokazat, jer jednostavno im neide , pa dajte se malo uozbiljite.ovdje ima ljudi koji znaju koji hoče pomoć, ali teme idu u lošem smjeru

NISAM HTIO OTVARAT NOVU TEMU, ALI MJERODAVNI ČE UOČITI DA TOK IDE U KRIVOM SMJERU, kad se je sve raspadalo vukao sam kolko sam god mogao, svu volju sam usmjerio na to da nekom pomognem, al onak od srca da pomognem

ali nemojte da nakon mjesec dana kaj me nema nema niti jednog kvalitetnog posta niti u jednoj temi

šta se to događa :!: :!: :!:
Bogec meštre u jednom dijelu te kužim dok u drugo opet ne kužim .malo me buni ovaj tvoj pojam" uzročno, posljedično".Poštujemo te kao znalca sa rezultatima ,ali bi volili da nam kažeš dali postoje krave koje malo jedu a puno proizvode i obrnuto puno jedu a malo proizvode , :?: :?: :scratch
Helena je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-11-09, 20:18   #24
jandro
Gost

Citiraj:
ma ne niko me nije vodio od tih firmi na farmama sam bio iz nekog drugog razloga, imam doma gospodarstvo pa me ja to zanimalo, nisam bio od strane schaumana tamo. zato to i govorim ljudi imaju strašne rezultate, pričam nešto njemačkog pa sam ispitivao. neznam jesam dvaputa sreo nešto drugo osim schaumana i ja sam ostao iznenađen.
ma bedastoća,ići u Njemačku tako da nešto vidiš i to onako znam nešto njemačkog,pa možda naletim na koju farmu,pa pustit će me nutra sigurno.........
Neki zaposlenici Schaumanna,novopečenog predstavništva u Hrvatskoj su išli tamo na sajam,pa tako znam da si ti jedan od njihovih zaposlenika i da ovdje stavljaš jeftinu reklamu,al prozirnu.
Schaumann je dobar premiks,al u Njemačkoj je daleko od najboljeg,tamo je ispred njega i Salvana i još dosta njih,a ako ste i bili na farmama, naravno da su vas kolege(bolje rečeno gazde iz Njemačke) vodili na farme koje hrane sa šaumanom,pa nebi valjda išli na farmu u koju nemogu ugurati svoj proizvod... pa mislim smiješno
  Odgovori s citatom
Nepročitano 28-11-09, 21:38   #25
bogec
Super Uvaženi Član

bogec avatar

Član foruma od: 16.11.2007
bogec je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Helena
Bogec meštre u jednom dijelu te kužim dok u drugo opet ne kužim .malo me buni ovaj tvoj pojam" uzročno, posljedično".Poštujemo te kao znalca sa rezultatima ,ali bi volili da nam kažeš dali postoje krave koje malo jedu a puno proizvode i obrnuto puno jedu a malo proizvode , :?: :?: :scratch

uzročno posljedično govorenje nije baš lako objasnit, 99% ljudi govori posljedično, tj što se je dogodilo, a nitko ne govori u čemu je bio uzrok toga ili sličnog tome u tematici.

konkretno u ovoj temi svi spominju i manje više reklamiraju određeni proizvod, a nitko ne govori kako je do toga došlo, kojim načinom ishrane se je to postiglo, u kojim načinima i uvjetima držanja se je to postiglo, u kojim klimatskim uvjetima, u kojim makro i mikro ekonomskim uvjetima, e prijatelju moj to je uzročno, a taj dio svi preskoče i napišu bla bla bla je super, e jebi ga to je posljedica tj posljedično govorenje, nabacaju rezultate u tablicama a ustvari mi neznamo u kojim uvjetima je taj premix bio najbolji, kod kakve hranidbe, koje starosti životinje..........

i možda zato ljudi prihvačaju moj govor jer ja kad pokažem ljulj ili grašak ili nešta koje izgleda super na polju, moja priča uvijek kreče od toga kako sam došao do toga što je na slici, znači objasnio sam uzrok zbog čega i kako je to nastalo na slici.

kad ljudi počmu razmišljat uzročno a ne posljedično neke stvari če se promjenit na bolje, ti to kužiš naravno :D
Nepročitano 29-11-09, 09:34   #26
Helena
Aktivni Član

Helena avatar

Član foruma od: 11.01.2009
Helena je na dobrom putu

Ma sve pet majstore svog zanata . ;) Jasno da treba razgovarati na način kako si to i napisao, tek tada forum dobije na svojoj težini."Teorija idealizira dok praksa relativizira" 8)
Helena je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-05-10, 01:27   #27
abrkili
Super Uvaženi Član

abrkili avatar

Član foruma od: 26.03.2007
abrkili će uskoro postati poznatabrkili će uskoro postati poznat

bogec:
vidim da prozivaš admine..ne vidim ništa loše u tome da ljudi izmjene mišljenja i iskustva o raznim premiksima i njihivim proizvođačima.To što je tvoja tehnologija hranidbe na nekom drugom,rekao bih čak višem nivou svakako poštujem,kao i većina na forumu.Istina,nije me bilo neko vrijeme na forumu iz osobnih razloga,ali sad sam tu i nastojim popraviti što se da i dalje pratiti forum,koliko mi dopuštaju obaveze.

Osobno ću se uključit u raspravu i reći kako koristim SANO premiks za ovce,tzv. OVISAN.Zimi ga dajem i ovcama i janjcima u tovu,a ljeti samo janjcima u tovu,jer ovce su na paši,u štali samo spavaju noći.
Vi èinite naš svijet bogatijim i uspješnijim.
abrkili je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-05-10, 13:18   #28
jevgenij
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od bogec
samo čitam i gledam :!:

neke teme idu u isprazno jer su več prije razrađene, ali admini i moderatori ne rade svoj dio posla, a zbog baš toga slučaja je nastao raskol foruma.

zar nikome nije čudno kad se ja ne javljam više na teme i ne odgovaram :!:
ali 50 puta na istu stvar ne želim odogovarat :!:

teme postaju sve napovezanije, ili če to iči tako u nedogled ili če počet vodit forum oni koji kuže tematiku

nek mi netko nabroji nevezanih 3000 tema

nije stvar niti u tome, ja to mogu povezat, ali zamislite osobu koja nešto želi naučiti između svih ovih tema pa i ove koja je manje više reklamna, i onih koje se stvarno temelje na uspjehu na činjeničnim stvarima ne na teoriji, jer ja uvijek teoriju mogu pobit u prvoj rečenici, ali baš uvijek, jer govorim uzročno ne posljedično.

nek mi netko odgovori kako napravit temu o premiksima, i izreklamiraju se određene firme, a nema blage veze sa ishranom stoke

nek pljuje po meni ko hoče, ja isto koristim schaumann ali sam ja jedina budaletina na forumu koja če nekome pomoći bez da to unovči i da pomogne samo zato da bude ljudima bolje, kad god se ko sjeti ja se javim na mobić i na forumu i sve objasnim.

ali ovakve teme reklamiranja , izuzevši mene bogeca, su manje više diskutabilne, manje više proizvod reklamiranja određenih firmi bez pokrića u priči o kravama, al nek bude i tako al nemojte od tih jadnih krava radit budale

postoji tema o hranidbi krava, o uzgoju junica i sve druge marve, ali čemu reklamiranje firmi, ma nek bude i to, al če se večina ljudi zapitat i posvađat čemu to sve služi i zašto bogec više ne piše na forumu

pa pobogu ljudi nema kvalitetnog posta več mjesec dana, a ljudi žele nešto naučiti, nisu svi inžinjeri i magistri kao ja , neki stvarno neznaju jer su mladi, jer im nema ko pokazat, jer jednostavno im neide , pa dajte se malo uozbiljite.ovdje ima ljudi koji znaju koji hoče pomoć, ali teme idu u lošem smjeru

NISAM HTIO OTVARAT NOVU TEMU, ALI MJERODAVNI ČE UOČITI DA TOK IDE U KRIVOM SMJERU, kad se je sve raspadalo vukao sam kolko sam god mogao, svu volju sam usmjerio na to da nekom pomognem, al onak od srca da pomognem

ali nemojte da nakon mjesec dana kaj me nema nema niti jednog kvalitetnog posta niti u jednoj temi

šta se to događa :!: :!: :!:
bravo bogec, u potpunosti se slažem
  Odgovori s citatom
Nepročitano 16-07-10, 12:29   #29
dane
Aktivni Član

Član foruma od: 29.06.2008
dane je na dobrom putu

dali netko možda koristi premikse za krave od JOSERA i kakva su vam iskustva
Nepročitano 06-08-10, 22:29   #30
ivica
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od dane
dali netko možda koristi premikse za krave od JOSERA i kakva su vam iskustva
ja koristim i premikse i zamjenicu ,jako sam zadovljan i premiksom o odnosom uvoznika tj. g. srecka soica
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Sijačice za trave i travne smjese abrkili Sija?ice 154 28-11-13 01:42

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 18:21.