Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo Ljeto-muhe i komarci u štali
Stočarstvo Sve o uzgoju domaćih životinja u svrhu dobijanja proizvoda za ljudsku ishranu kao što su meso, mlijeko, mast te raznih sirovina kao što su koža, vuna, krzno, dlaka, perje, rogovi i papci...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 21-06-12, 22:14   #21
MOCO
Uvaženi Član

MOCO avatar

Član foruma od: 23.02.2010
MOCO je na dobrom putu
Početno Ljeto,muhe i komarci u štali

Ne znam šta da radim i kako da se riješim komaraca!?
Po danu je vruće pa je kravama stresno, a po noći im je zbog komaraca još stresnije! mlijeko mi je palo strašno, sigurno 25%. Muhe rješavam agitom (ove godine kao da slabo djeluje) i neopitroidom, al komarce nemogu rješit!

Ima li možda nešto da poprskam krave, ili namažem na njih??
MOCO je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 21-06-12, 22:56   #22
belarus 105
Aktivni Član

belarus 105 avatar

Član foruma od: 26.09.2011
belarus 105 je na dobrom putu
Početno

Djelomično rješenje bi bila ona lampa s visokim naponom kaj ih spaljuje, ali to se čuje i iskri kad komarac dođe do te lampe, moglo bi biti malo stresno za njih , pa bi opet mliječnost mogla djelomično pasti.
belarus 105 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-06-12, 23:04   #23
seljačić
Super Uvaženi Član

seljačić avatar

Član foruma od: 08.02.2009
seljačić će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od MOCO Vidi poruku
Ne znam šta da radim i kako da se riješim komaraca!?
Po danu je vruće pa je kravama stresno, a po noći im je zbog komaraca još stresnije! mlijeko mi je palo strašno, sigurno 25%. Muhe rješavam agitom (ove godine kao da slabo djeluje) i neopitroidom, al komarce nemogu rješit!

Ima li možda nešto da poprskam krave, ili namažem na njih??
neki dan smo imali tu temu dok smo pili kaficu ujutro u pola 5,naime sjedili smo sa ljudima koji sa konjima idu u šumu po ovoj vrućini,vele oni da namažu konje sa naftom i da nema problema sa muhama i komarcima.ne puno nego sa namočenom krpom pa po tijelu.ja sam se čudio a drugi su potvrdili,inače nebi konji radili po toj vrućini.
Nepročitano 21-06-12, 23:14   #24
belarus 105
Aktivni Član

belarus 105 avatar

Član foruma od: 26.09.2011
belarus 105 je na dobrom putu
Početno

Da dobro kažeš, nafta bi mogla biti rješenje, samo treba vidjeti kako će krave reagirati na naftu.
belarus 105 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-06-12, 23:17   #25
MOCO
Uvaženi Član

MOCO avatar

MOCO je na dobrom putu
Početno

pa mogao bih probat, prvo jednu junicu ili bika da vidim jel djeluje
Nepročitano 21-06-12, 23:21   #26
seljačić
Super Uvaženi Član

seljačić avatar

Član foruma od: 08.02.2009
seljačić će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od belarus 105 Vidi poruku
Da dobro kažeš, nafta bi mogla biti rješenje, samo treba vidjeti kako će krave reagirati na naftu.
Citiraj:
Prvotno napisano od MOCO Vidi poruku
pa mogao bih probat, prvo jednu junicu ili bika da vidim jel djeluje
nafta je prirodni materijal,ja sam se čudio ali iskusni drvari kažu da samo tako mogu raditi u šumi.i koni su mirni jer muhe i kojekakve baje ne lete na njih i ne bockaju ih stalno.rekli su da nema ni onih oboljenja koje muhe prenose pa se konji moraju ubijati zbog toga jer dolazi do cijepanja crvenih krvnih zrnaca od toga.

kravama će to biti svejedeno jer kad ih nebode ništa one su zadovoljne.
Nepročitano 22-06-12, 01:37   #27
KREŠO
Aktivni Član

KREŠO avatar

Član foruma od: 10.10.2011
KREŠO je na dobrom putu
Početno

Ja sam kupio kod veterinara neku glupost koju kravi poliješ po leđima i onda nejdu muhe na nju, a smrdi užas.. Ja to polijem, a muhe odma sednu di sam polijao. Tako je to kad budala ima viška novaca. U svakom slučaju interesiralo bi me ako tko napiše nešto provjereno.
KREŠO je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-06-12, 08:07   #28
mate22
Aktivni Član

Član foruma od: 18.10.2009
mate22 je na dobrom putu
Početno

jel smeta nafta šta kravama sa termoregulacijom... npr ako ih namažem naftom da se ne mogu dovoljno rashladit?
mate22 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-06-12, 10:35   #29
MOCO
Uvaženi Član

MOCO avatar

MOCO je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od mate22 Vidi poruku
jel smeta nafta šta kravama sa termoregulacijom... npr ako ih namažem naftom da se ne mogu dovoljno rashladit?
to sam i ja mislio! nafta je masna, a krave se znoje, mogla bi im zatvorit pore pa nastat svrab ili već nešto, a ako se apsorbira kako stoji s reziduima u mlijeku?? one se onda krenu lizat! sve je to jako neprovjereno.
I još nešto, jučer sam radio kombajn i bio sav od totmasti i dizela i nisam se mogao obranit od komaraca, tako da ne znam
Nepročitano 22-06-12, 11:20   #30
Emy
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
Emy je na dobrom putu
Početno

U mene je relativno mala štala...ima te gamadi uvjek. Zimus sam gledao neki projekt nekog američkog univerziteta koji su radili na tom nekom "lovcu" za muhe...

Valjda muhe gotovo da i ne vide žutu boju nego lete najviše na plavu i ta ih boja privlači, s toga sam i ja plastične flaše od kole omotao plavim najlonom i onda namazao ljepilom za miševe...ne mozes vjerovati dok pomuzem krave puna je flaša naljepljena muha...dok sam prije kupovao one trake i plaćao oko 1,5 - 2 marke...i na tu traku se zaljepi 10 muha...a na ove boce od 2,5 litre se zaljepi na stotine...

Problem jest sto ih uvjek ima uvjek se mnoze, ali ona koja stane na flašu sigurno ne leti više...

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Komarci???zastita stjepan168 umarstvo 2 10-06-13 19:23
Muhe u kući seljačić Svatara 17 16-07-11 17:59
Naša iskustva s primjenom zeolita u štali s muznim kravama Željko Govedarstvo 7 07-01-11 09:18
Izgnojavanje u štali Helena Sto?arstvo 45 11-03-09 17:25

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 00:42.