Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Svinjogojstvo Svinjogojstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 31-12-17, 11:19   #3411
borna92v
Aktivni Član

Član foruma od: 23.01.2013
borna92v je na dobrom putu
Početno Re: Svinjogojstvo

Objesi lanac, stavi im hranilicu, i dosta slame da im nebu dosadno... a kad ti se izlegu iduči odojci odreži im repove prvi dan i više nebuš imal takvih problema... a ove sad pošpricaj z naftom kad se budu grizli i kad ih nafta počne svrbit onda budu stali barem taj dan... Imal sam tih problema i onda mi je jedan kolega rekel da je to zato kaj im je dosadno i da je jedina preventiva da im odrežeš repove...
borna92v je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 14-02-18, 14:21   #3412
husqvarna365
Aktivni Član

Član foruma od: 24.01.2013
husqvarna365 je na dobrom putu

Kolege sta od koncetrata dajete u periodu dok su prasici jos pod krmacom.
TO jest moji su stari 13 dana pa bi im nesto poceo davati.
Od ponude imam Sano,,Panent,,Bionim.
Sta vi preporucate
husqvarna365 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-02-18, 15:54   #3413
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj

Ja im dajem bonni od sana..10kg pakovanje oko 110kn košta.
komer je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-02-18, 00:27   #3414
husqvarna365
Aktivni Član

Od kojeg dana pocinjes davati i dokle
Nepročitano 15-02-18, 00:36   #3415
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj

ovisno o broju prasadi...dajem im drugog dana,bacim po malo na pod kod krmače pa onda nju oponašaju pa onda bacim isključivo njima jer krmača bi se navukla na to i nebi ništa drugo jela...ako ih je više od 10 onda 2 pakiranja potrošim...ako i šta ostane,dam im u starter pa ga radije prihvaćaju..
inače nisam primjetio razliku sa i bez bonnija u prirastu...e da probao sam i sa pantom,on je granuliran pa nema prašine..samo ako se dobro sjećam 20kg je bilo oko 270kn...
točno bih mogao isprobati sljedeću turu sa pantom i sa inbergom i domačim čakovečkim..pa da vidimo što i kako...
komer je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-02-18, 11:17   #3416
sanjar
Početnik

Član foruma od: 15.11.2015
sanjar je na dobrom putu

Pozdrav, imam veliki problem sa krmacom poslije prasenja davao samo joj napoj sa hladnom vodom sa vanjske cesme kao i prije. Medjutim poslije 2-3 dana pocela je da kaslje ono bas nekako duboko kada kaslje ozvanja prostorija i cijelo dvoriste. Pa kada sam vidio sta sam napravio, poceo sam davati toplo. Ali 7-8 dan je izgubila apetit nije htjela vise ustajati i samo se trela. Sutredan je dosao veterinar i davao joj inekcije, temperatura joj je bilo 39,9 C. Bila je dobra jela sve, do iduceg dan kada se sve isto desava. Pa opet dolazi veterinar i ponavlja inekcije i ostavlja meni za sutredan da ja sam dadnem tada nije mjerio temperaturu. I opet poslije toga ponavlja se isti scenario dan poslije zadnje inekcije njoj se vracaj isto stanje. Dolazi trci put mjeri temperaturu nje nema daje novi terapiju i meni ostavlja za iduca dva dana. Kada sam to dao poceo sam da joj dajem obicni paracatamol to sam vukao nekih 5 dana poslije zadnje inekcije. Pa je morao dolaziti i 4 put veterinar tada je bila temperatura 39,7 i desava se sljedece poslije inekcija nekih 10-20 sekundi krmaca dobija udar, pada, glava pomodrila oci pocrvenele ali je uspijevamo spasiti polijevajuci vodom. Taj dan je ustala poslije 4 sata i sasvim sve normalno mislim nije bas ne jede sve ali sam vidio sta radije voli jesti Pa sam joj ugadjao. Veterinar mi je dao inekcije za tri dana i ostali mi je jos jedna za sutra. Sada se ja bojim da ce poslije toga opet vratiti na isto veterinar samo vice da je upala i ja sumnjam da je upala pluca ali on po meni ne daje adekvatnu terapiju za tu bolest. Prasci su inace kao bombone i ona stalno ima mlijeka.

Posljednje uređivanje od sanjar : 15-02-18 at 11:29 Razlog: brisanje poruke
sanjar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-02-18, 11:19   #3417
sanjar
Početnik

Član foruma od: 15.11.2015
sanjar je na dobrom putu

Pozdrav, imam veliki problem sa krmacom poslije prasenja davao samo joj napoj sa hladnom vodom sa vanjske cesme kao i prije. Medjutim poslije 2-3 dana pocela je da kaslje ono bas nekako duboko kada kaslje ozvanja prostorija i cijelo dvoriste. Pa kada sam vidio sta sam napravio, poceo sam davati toplo. Ali 7-8 dan je izgubila apetit nije htjela vise ustajati i samo se tresla, nije od tada vise kaslje. Sutredan je dosao veterinar i davao joj inekcije, temperatura joj je bilo 39,9 C. Bila je dobra jela sve, do iduceg dan kada se sve isto desava. Pa opet dolazi veterinar i ponavlja inekcije i ostavlja meni za sutredan da ja sam dadnem tada nije mjerio temperaturu. I opet poslije toga ponavlja se isti scenario dan poslije zadnje inekcije njoj se vracaj isto stanje. Dolazi trci put mjeri temperaturu nje nema daje novi terapiju i meni ostavlja za iduca dva dana. Kada sam to dao poceo sam da joj dajem obicni paracatamol to sam vukao nekih 5 dana poslije zadnje inekcije. Pa je morao dolaziti i 4 put veterinar tada je bila temperatura 39,7 i desava se sljedece poslije inekcija nekih 10-20 sekundi krmaca dobija udar, pada, glava pomodrila oci pocrvenele ali je uspijevamo spasiti polijevajuci vodom. Taj dan je ustala poslije 4 sata i sasvim sve normalno mislim nije bas ne jede sve ali sam vidio sta radije voli jesti Pa sam joj ugadjao. Veterinar mi je dao inekcije za tri dana i ostali mi je jos jedna za sutra. Sada se ja bojim da ce poslije toga opet vratiti na isto veterinar samo vice da je upala i ja sumnjam da je upala pluca ali on po meni ne daje adekvatnu terapiju za tu bolest. Prasci su inace kao bombone i ona stalno ima mlijeka.

Posljednje uređivanje od sanjar : 15-02-18 at 11:26
sanjar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-02-18, 14:03   #3418
Ranko
Uvaženi Član

Ranko avatar

Član foruma od: 28.06.2008
Ranko će uskoro postati poznatRanko će uskoro postati poznat

Promjeni veterinara
Nepročitano 15-02-18, 21:24   #3419
adonis basser
Super Uvaženi Član

adonis basser avatar

Član foruma od: 26.02.2013
adonis basser je nebrušeni draguljadonis basser je nebrušeni draguljadonis basser je nebrušeni draguljadonis basser je nebrušeni dragulj

biomin e-start je odličan.
adonis basser je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-02-18, 23:42   #3420
husqvarna365
Aktivni Član

Koje proizvodjac tog startera i od koje dobi se daje
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:55.