Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 24-11-17, 20:06   #2801
drazenhonda
Uvaženi Član

drazenhonda avatar

Član foruma od: 01.11.2010
drazenhonda je zaista zgodandrazenhonda je zaista zgodandrazenhonda je zaista zgodandrazenhonda je zaista zgodan
Početno Re: honda f 620

Evo došlo vrijeme za rasturanje, ipak sam sve rastavio.
Ima lufta malo na osovinama , tamo gdje ulaze jedna u drugu.
Jedan semering je skroz potrošen, šeta gore dolje milimetar, a drugi kao novi,(bila je kombinacija 2x 35x58x7), ovaj semering što je bio unutarnji je vozio po glatkom metalu, a ovaj drugi pomalo hrđavom, neznam koji je bio unutra a koji vani nisam obračao pozornost.
Sad nisam pametan šta raditi?
Evo i slika.

Nepročitano 24-11-17, 20:15   #2802
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Ja sam na svojoj imal sličan problem, ali je bilo jače hrđavo ( oba dijela.ko ovaj tvoj vanjski).
Dal sam tokaru, navukel sam gore čahuru i to je sad tak gore več nekoliko godina. Za sad je suho. S tim da sam ja sad vanjski semering okrenut naopako.
MUHA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-11-17, 21:09   #2803
drazenhonda
Uvaženi Član

drazenhonda avatar

drazenhonda je zaista zgodandrazenhonda je zaista zgodandrazenhonda je zaista zgodandrazenhonda je zaista zgodan

Bilo je i kod mene hrđavo, očistio sam sa šmirglom.
Moram pogledat sa tokarima, kolko bi to koštalo.
A između čaure i osovine neće puštat ulje?
Nepročitano 24-11-17, 21:40   #2804
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Član foruma od: 04.10.2013
brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan
Post Re: honda f 620

Nije to tako strašno nagriženost osovina.
Više ti se potrošio onaj vanjski semering, jer je onaj prvi dobro brtvio i nije dolazilo ulje na njega.
Ako nije jako nagrižena osovina (i ako je glatka na prvom semeringu), promijeniš obadva semeringa (odnosno sva četiri). Semeringe montiraš kako su bili (opruge prema unutra) i onaj prvi koji ide u prsten obavezno ga napuniti sa mašću pa onda drugi do njega.

Okretanjem prvog semeringa prema van nema smisla (jer ničemu ne služi) i bit će suh i pohabati se.
Možeš još promijeniti ležajeve ako imaju lufta, samo da smanjiš eventualni luft koji dolazi od spoja poluosovina.

Ili jednostavno staviš origi semeringe.
Čuhura se napravi u maloj toleranciju i upreša na osovinu.

Posljednje uređivanje od brgud : 24-11-17 at 21:50 Razlog: dodavanje teksta
brgud je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-11-17, 21:48   #2805
drazenhonda
Uvaženi Član

drazenhonda avatar

Glatka je osovina na prvom semeringu.
Ležajeve bi onda trebao staviti obične, a ne C3 jer C3 imaju više lufta?
Nepročitano 24-11-17, 21:56   #2806
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Član foruma od: 04.10.2013
brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan
Post Re: honda f 620

Ležajeve možeš staviti obične, ako ti ovi imaju veći luft (i ako imaju pvc zaštitu skinuti sa obje strane).
brgud je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-11-17, 12:23   #2807
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj

Kolegi je isto procurio taj semering, nije jos rasturiio, kapa mu dosta ulje

I motor mu rastavit, g200, pukla klipnjaca, kaze da se otpustila

Moja nije radila dvije godine, karburator se raspao iznutra, otisao onaj vijak sto steze casicu, sve trulo, i stavio novi, zamjenski, za sada odlicno radi 240kn, originalni 800kn
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-11-17, 18:44   #2808
drazenhonda
Uvaženi Član

drazenhonda avatar

Da karburator, je osjetljiv. Njega bi čak trebalo poslje sezone konzervirat , poslje se na prolječe samo potopi u benzin i ispere i vozi.
Nepročitano 25-11-17, 19:25   #2809
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj

A taj karb ima sigurno 25g, sto bi mi htjeli.....
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-11-17, 22:25   #2810
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od brgud Vidi poruku
Nije to tako strašno nagriženost osovina.
Više ti se potrošio onaj vanjski semering, jer je onaj prvi dobro brtvio i nije dolazilo ulje na njega.
Ako nije jako nagrižena osovina (i ako je glatka na prvom semeringu), promijeniš obadva semeringa (odnosno sva četiri). Semeringe montiraš kako su bili (opruge prema unutra) i onaj prvi koji ide u prsten obavezno ga napuniti sa mašću pa onda drugi do njega.

Okretanjem prvog semeringa prema van nema smisla (jer ničemu ne služi) i bit će suh i pohabati se.
Ja sam sebi u glavi posložil film da unutarnji semering brani ulju da ide van, a vanjski vodi i prašini da ide unutra. Znači taj vanjski dojde ko blatobran.
A očito je i na ovoj osovini da je voda ušla unutra.
Nemora da sam u pravu, ali tak sam si ja to posložil i služi me.

Čahura se na vruče ugradi na osovinu i nema brige oko propustanja.
MUHA je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
motokultivator honda geoured1 Mio Standard i Honda motokultivatori 549 21-09-18 13:44
honda f 800 brum Mio Standard i Honda motokultivatori 17 15-04-16 10:15
honda f630 lovacraš Mio Standard i Honda motokultivatori 41 13-09-13 17:57
MIO Honda kopačica BAGERISTA Potranja 16 24-04-13 16:48
Honda 560F StricVujc Mio Standard i Honda motokultivatori 0 13-06-11 23:44

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:58.