Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Povrtlarstvo Butternut tikva kooperacija u proizvodnji !
Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 07-10-12, 12:11   #1
Pozitron
Regularni Član

Član foruma od: 20.06.2011
Pozitron je na dobrom putu
Početno Butternut tikva kooperacija u proizvodnji !

Bok,

ako ima zainteresiranih za kooperaciju u proizvodnji Butternut tikve javite mi se privatnom porukom za ostale detalje oko proizvodnje, kvota, plačanja itd.

Ako imate viška zemlje koju dosad niste obrađivali te imate mogućnosti i volje javite se. Radi se o sezoni 2013. Nakon toga ako sve bude ok, zadovoljni Vi i mi, produljujemo suradnju.

Za ostale detalje pošaljite upit preko privatne poruke.

Napomena. Radi se o potencijalnom ugovoru sa otkupljivačima, dakle sakupljamo zainteresirane strane da vidimo da li možemo realizirati dovoljne količine proizvoda koje su uvjet za potpisivanje ugovora.

lp

Dario

Posljednje uređivanje od Pozitron : 07-10-12 at 19:03
Pozitron je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 07-10-12, 18:43   #2
Vučko
Regularni Član

Vučko avatar

Član foruma od: 14.05.2011
Vučko je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Pozitron Vidi poruku
Bok,

ako ima zainteresiranih za kooperaciju u proizvodnji Butternut tikve javite mi se na pm za ostale detalje oko proizvodnje, kvota, plačanja itd.

Ako imate viška zemlje koju dosad niste obrađivali te imate mogućnosti i volje javite se. Radi se o sezoni 2013. Nakon toga ako sve bude ok, zadovoljni Vi i mi, produljujemo suradnju.

Za ostale detalje upit na pm.

Napomena. Radi se o potencijalnom ugovoru sa otkupljivačima, dakle sakupljamo zainteresirane strane da vidimo da li možemo realizirati dovoljne količine proizvoda koje su uvjet za potpisivanje ugovora.

lp

Dario
a gdje se trebamo javiti? koliku površinu treba raditi?cijena?repro materijal?itd?
Vučko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-10-12, 20:02   #3
plevak
Uvaženi Član

plevak avatar

Član foruma od: 14.02.2010
plevak će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Vučko Vidi poruku
a gdje se trebamo javiti? koliku površinu treba raditi?cijena?repro materijal?itd?
Šteta uloženog truda i novaca. Naročito aku su uvjeti u stilu da treba sjeme kupiti od otkupljivača po skupoj cijeni, a onda otkup jedne tikve po kunu dvije..... Bez zamjerke ali znam za takav slučaj!!
plevak je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-11-12, 23:23   #4
bruhilda
Početnik

Član foruma od: 23.11.2012
bruhilda je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Bok,

ako ima zainteresiranih za kooperaciju u proizvodnji Butternut tikve javite mi se privatnom porukom za ostale detalje oko proizvodnje, kvota, plačanja itd.

lp

Dario
Može još nekih informacija vezanih uz sadnju i uzgoj butternut tikvi?

Hvala
bruhilda je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-02-13, 16:26   #5
Pozitron
Regularni Član

Početno

Pozdrav Svima,

budući me neko vrijeme nije bilo na forumu, dobio sam dosta poruka pa da ovako u jednom postu odgovorim svima.

Prije svega, hvala Vam na upitima i iskazanoj zainteresiranosti.

Što se tiče uzgoja tikve, zbog manjka vremena i nemogućnosti organiziranja ovako velike proizvodnje unutar samo jedne sezone odustao sam od velikog projekta koji mi je nuđen.

Međutim, ostao sam u dobrim odnosima sa potencijalnim kupcima iz unije te smo trenutno na nekom usmenom dogovoru da ću im poslati sve što proizvedem pa ćemo vidjeti kako će to sve ispasti

Osobno sa svojim kolegama ulazim u proizvodnju tikve na 2,5 ha i batata na oko 3 ha. Garanciju za otkup nemam niti ja, pa tako ne mogu niti nikome drugome garantirati da ću prodati proizvode.
Ulazim u rizik jer vidim veliki potencijal i na tjednoj osnovi me kontaktira do nekoliko tvrtki iz unije i drugih zemalja s upitima za proizvode. To mi daje određeni optimizam da ću uspjeti prodati.
Na kraju krajeva, tko ne riskira, ne profitira :-)

Što se tiče pak nekih komentara u postovima iznad, djelomično se slažem s njima jer sam i sam osobno imao iskustva gdje mi je nuđeno da uđem u proizvodnju, a uzevši sve troškove u obzir na kraju budem u minusu. Ja nisam nudio takvu kooperaciju niti takve robovlasničke ugovore.

S druge strane, ljudi moraju biti svjesni da ako idu s orijentacijom na IZVOZ da robu moraju prodavati ispod tržišne veleprodajne cijene, jer ju u protivnom NEĆE prodati. Stoga možete samo sanjati da ćete za tikvu dobiti 3 ili 4 kune po kili za izvoz, ako je na Rotterdam-skoj burzi veleprodajna cijena te tikve upravo 4 kune. Svaki uvoznik želi zaraditi stoga objektivna cijena za proizvođača je cca 1,8 do 2 kn netto. To je opet puno više od 1 kn koliko nude neki naši otkupljivači.I ono najbitnije, prodaje se cjelokupna proizvodnja odjednom, ne prodaje se na kapaljku niti nema strepnje da li će se uspjeti prodati ili ne. A svi oni koji misle zarađivati višestruko na svojim proizvodima jedina opcija im je direktna prodaja na tržnici ili nemoguća misija ulazak u trgovačke lance. A i ako uđu u trgovačke lance, prema nekim iskustvima, mogu očekivati na poček od 8 mjeseci za plačanje. Ja osobno zastupam mišljenje da radije prodam sve odjednom za manje novaca nego da nakon berbe strepim još 6 mjeseci da li ću uspjeti prodati prije nego mi se proizvod pokvari.

Eto, toliko od mene, hvala svima na zainteresiranosti.

I poruka svima onima koji će ove sezone uzgajati proizvode poput Butternut tikve, Batata, Kiwana, Peruanskih jagoda, Habanero čili paprika ako nećete imati gdje prodati možete me kontaktirati možda ću ja do tada imati gdje s njima na naše obostrano zadovoljstvo. :-)

Uglavnom u zadnjih godinu dana razgovarao sam s dosta vanjskih potencijalnih kupaca i na kraju se sve svodilo na to da što veće količine proizvoda imao to ću ih laše i prodati.

lijepi pozdrav svima i želim Vam uspješnu sezonu,

Dario

Posljednje uređivanje od Pozitron : 20-02-13 at 16:38
Nepročitano 25-03-13, 10:05   #6
Marija Poznan
Početnik

Član foruma od: 24.03.2013
Marija Poznan je na dobrom putu
Početno najam zemlje

Bok,
posjedujem vecu povrisinu obradive zemlje i zainteresirana sam za suradnju.
Kako sam novi član foruma i ne koristim se najspretnije, molila bih Vas da me kontaktirate telefonski ako nije problem.
Moj kontakt je 098 380 905

S poštovanjem,

Marija Poznan

Citiraj:
Bok,

lp

Dario
Marija Poznan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-04-13, 17:57   #7
cyboy
Početnik

Član foruma od: 12.04.2013
cyboy je na dobrom putu
Početno

ako koga interesira proizvodnja imam sjemena pa se javite porukom..
cyboy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-04-13, 20:19   #8
GROF- JURA
Početnik

Član foruma od: 12.04.2013
GROF- JURA je na dobrom putu
Početno

postovanje.htio sam napravit ugovor za butternut sa sulogom ali mi nudi lihvarski ugovor.zanimaju me vase ideje.molim vas da mi se javite 098331358
GROF- JURA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-05-13, 11:48   #9
spyder
Aktivni Član

Član foruma od: 18.09.2008
spyder je na dobrom putu
Početno Re: Butternut tikva kooperacija u proizvodnji !

Citiraj:
Prvotno napisano od GROF- JURA Vidi poruku
postovanje.htio sam napravit ugovor za butternut sa sulogom ali mi nudi lihvarski ugovor.zanimaju me vase ideje.molim vas da mi se javite 098331358
Kako misliš lihvarski ugovor
spyder je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-06-13, 17:35   #10
Pozitron
Regularni Član

Početno Re: Butternut tikva kooperacija u proizvodnji !

Pozdrav svima,

kako se pregovori do sada rzvijaju gotovo je sigurno da ću imati otkup za sav proizvedeni batat i butternut tikvu od 9 mjeseca do 2 mjeseca sljedeće godine

Svi koji proizvode ove proizvode i žele dodatne informacije nek mi se jave na privat porukom (onda ćemo razmeniti brojeve). Bilo da imate male ili velike količine

Količine su neograničene, znači ako imate 100 tona batata prodati ćemo svih 100 tona po 4 kn u vrlo kratkom roku.

eto, toliko za sada

Dario

Posljednje uređivanje od Pozitron : 01-06-13 at 18:23
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
hokkaido i butternut tikve angeloflp Povrtlarstvo 15 28-03-16 23:57
Cijene Repromaterijala u voćarskoj proizvodnji i sl. KOBAC Ostale teme vezane za vo?arstvo 75 21-05-14 17:20
sjeme butternut tikvice cyboy Povrtlarstvo 2 19-04-14 22:11
Upotreba sijalica u proizvodnji presadnica siki Povrtlarstvo 6 03-11-11 20:34
Potpore za osiguranje od mogućih šteta proizvodnji u poljoprivredi bobostar Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 2 10-02-11 22:37

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 19:40.