Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Naši traktori i mehanizacija Potrosnja goriva kod traktora
Naši traktori i mehanizacija Slike vaših traktora i mehanizacije.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 24-01-17, 18:44   #1
johnnewman
Aktivni Član

Član foruma od: 27.02.2014
johnnewman će uskoro postati poznatjohnnewman će uskoro postati poznat
Početno

Mozda ima negdje ova tema ali je ne mogu naci ako ima neka moderatori izbrisu a ako nema raspalite.

Evo mene prvog,imam dva traktora hurlimanh468 i fiat store 502.
Sto se tice potrosnje hurliman je pijanac dok je store sta bi se reklo "trosi ko upaljac"

Posljednje uređivanje od ŠANANA : 26-01-17 at 12:41
johnnewman je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 24-01-17, 22:26   #2
toth
Regularni Član

toth avatar

Član foruma od: 28.02.2015
toth je na dobrom putu
Početno Re: Potrosnja goriva kod traktora

mi imamo 3. mali ursus jako malo trosi, zaboravim kad sam sipo. IMT 560 e on se vec ne stidi. imamo jos jd 6400.kazu da jd puno trosi, mada sam ja zadovoljan. u oranju plug 3X12 oko 27l na hektar. u transportu 100km sa 40l goriva. trosi otprilike kao nas IMT, mozda cak i manje.
toth je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-01-17, 23:22   #3
johnnewman
Aktivni Član

Zanima me 560 jer svi kažu da on oće potegnit koliko ti uzme pod opterecenjem za 1sat ne radni sat vec obicni.
Nepročitano 25-01-17, 11:00   #4
toth
Regularni Član

toth avatar

Član foruma od: 28.02.2015
toth je na dobrom putu

u oranju mi popio oko 25-30 litara za hektar. kod košnje za 6,5-7 sati rada oko 35l. kod ostalih poslova ne bi znao jer nisam gledo. a ni ne radim teske poslove s njim. uglavnom kosim, sakupljam sijeno i transport.
toth je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-01-17, 12:43   #5
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 23.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan

Nije problem koliko taj traktor potroši za sat vremena, problem je koliko on napravi za tih sat vremena.

Ti kažeš da je Hurlimann pijanac, a štore ne potroši ništa, a sad mi reci koliko će Štore izorati za sat vremena, a koliko Hurlimann?
Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-01-17, 14:23   #6
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Nisu svi traktori za sve namjene. U vrtu bu štorčan potrošil puno manje od hurlimana, a na pravoj njivi dosta više od njega. Govorim o potrošnji po obrađenoj površini. Uz pravilan izbor traktora, bitan je i izbor veličine priključka za pojedini traktor. Također nije kod oranja svejedno na koju dubinu se ore. Ima jako puno faktora koje treba uzeti u obzir kod ocjene potrošnje nekog traktora pri određenom poslu.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-01-17, 17:03   #7
johnnewman
Aktivni Član

Sanana to su male razlike npr u oranju sa storetom orem sa 2x12 a sa hurlimanom 2x14 brzina je tu negdje a potrosnja je daleko veca,e sad u drugim poslovima je drugacije recimo consumov sjetvospremac od 2'5 ne mogu ni podic sa fiatom ali sve u svemu nisam trebao uzimat traktor od 70ks trebo sam ic na 90-100ks.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:35.