Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Ostali traktori > Internacional International

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 21-01-18, 17:58   #261
dane
Aktivni Član

Član foruma od: 29.06.2008
dane je na dobrom putu
Početno Re: International

Jel mi netko može nešto više reći o polugama za podizanje i spuštanje hidraulike na traktori internationalu 743.
Jedna ručica (manja) je za spuštanje i dizanje hidraulike ali neznam čemu sliuži ona druga veća probao sam je pomicati ali nema nikakvog efekta pa ako netko možda nešto više. Probao sam tražiti po internetu ali bezuspješno.

Nepročitano 21-01-18, 18:04   #262
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je zaista zgodankomer je zaista zgodankomer je zaista zgodankomer je zaista zgodan

Imaš kiper ventil?pretpostavljam kada spojiš npr kipericu za dizanje i spuštanje kipe..
komer je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-01-18, 18:11   #263
dane
Aktivni Član

dane je na dobrom putu

Ne nije za podizanje kipe za kiper ventil imam drugu ručicu
Nepročitano 21-01-18, 19:10   #264
krunoslav7
Polako se zagrijava

krunoslav7 avatar

Član foruma od: 12.08.2012
krunoslav7 je na dobrom putu

Imaš grubi i fini hidraulik,jedna ručica(krača) je za fino štelanje hidraulike odnosno za određeno podizanje poluga,druga duža ručica bi bila za grubo podizanje tj.nemreš točno podignuti poluge na određenu visinu koju želiš,ta duža ručka služi uglavnom za podizanje priključaka do kraja kada se obrađuje zemlja(plugovi,tanjurače i dr.) jer npr.krača ručka ti ostaje na određenoj visini ili dubini a podižeš sa ovom dužom,koliko sam pročitao ta duža ti ne radi,e sad bi trebao imati i treču ručicu koja je najduža,ima kockasti čep(završetak,poklopac od crne plastike) ta ručka nema nikakve veze sa hidraulikom,tj.nije spojena na razvodnik več ona služi kao pomični graničnik kod podizanja hidraulika,odnosno pomicanje ručki na određenu visinu,primjer kod oranja,nemaš kotač na plugovima,štelaš dubinu sa kračom ručkom i postaviš tu najdužu ručku na poziciju koju trebaš i kraču ručku samo podižeš usporedno sa tom najdužom,jednostavno,neku traktori imaju graničnike,ihc-i imaju tu treču ručku,razvodnik za kipere dolazi iza tih ručica,ove ručice za hidraulik su malo povijene uz lim i imaju okrugle čepove,dok je granična ručka ravna i nalazi se na vanjskom dijelu tog razvodnika.Nadam se da je dobro objašnjeno,pozz!
krunoslav7 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-01-18, 19:24   #265
krunoslav7
Polako se zagrijava

krunoslav7 avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od perokosta88 Vidi poruku
imam ihc 624 (mccormic)
taktor mi nece upaliti bez start spreja kad je hladni,a kad je zagrijan onda neće nikako upalit pa me sad zanima gdje je greška? (na traktoru napravljena kompletno generalka,pumpa bila na stolu, dizne promjenjene)
i zanima me kao podesiti htrauliku u oranju da se traktor ne mući...
Pozz.Moja pretpostavka za paljenje i nepaljenje traktora je netočno podešeno paljenje kod sklapanja motora,ili je prerano ili kasno,probaj skinuti poklopac ispred bosch pumpe na razvodu i zakretati zupčanik na lijevu ili desnu stranu ili podesiti prema oznakama,ako je original pumpa nebi trebalo biti problema,isti problem je imao i moj kolega,poštelao sam paljenje na ihc-u 654(motori su isti kao i na 624) i radi,pali ko vurica.Kaj se tiče oranja,tj.dubine oranja poštelaš sa kračom ručkom na dubinu koju želiš,postaviš onu treču zadnju ručku usporedno sa prvom,podižeš plugove sa srednjom dužom ručkom i to je to,posebne tehnike nema osim pravilno podešene plugove,pozz
Nepročitano 21-01-18, 19:31   #266
dane
Aktivni Član

dane je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od krunoslav7 Vidi poruku
Imaš grubi i fini hidraulik,jedna ručica(krača) je za fino štelanje hidraulike odnosno za određeno podizanje poluga,druga duža ručica bi bila za grubo podizanje tj.nemreš točno podignuti poluge na određenu visinu koju želiš,ta duža ručka služi uglavnom za podizanje priključaka do kraja kada se obrađuje zemlja(plugovi,tanjurače i dr.) jer npr.krača ručka ti ostaje na određenoj visini ili dubini a podižeš sa ovom dužom,koliko sam pročitao ta duža ti ne radi,e sad bi trebao imati i treču ručicu koja je najduža,ima kockasti čep(završetak,poklopac od crne plastike) ta ručka nema nikakve veze sa hidraulikom,tj.nije spojena na razvodnik več ona služi kao pomični graničnik kod podizanja hidraulika,odnosno pomicanje ručki na određenu visinu,primjer kod oranja,nemaš kotač na plugovima,štelaš dubinu sa kračom ručkom i postaviš tu najdužu ručku na poziciju koju trebaš i kraču ručku samo podižeš usporedno sa tom najdužom,jednostavno,neku traktori imaju graničnike,ihc-i imaju tu treču ručku,razvodnik za kipere dolazi iza tih ručica,ove ručice za hidraulik su malo povijene uz lim i imaju okrugle čepove,dok je granična ručka ravna i nalazi se na vanjskom dijelu tog razvodnika.Nadam se da je dobro objašnjeno,pozz!
Ja na svom traktoru nemam treću ručicu.
Plugove i ostale priključke podižem malom ručicom a za veliku nism primjetio nikakvu njenu funkciju.
Pokušavam postaviti sliku ali neuspješno (svi programi za stavljanje slika se naplaćuju)
Nepročitano 21-01-18, 19:42   #267
krunoslav7
Polako se zagrijava

krunoslav7 avatar

onda ti ta druga ručka služi kao graničnik kada želiš podiči poluge na određenu visinu,pogledaj jeli je spojena sa drugom na razvodnik ili je samo zašarafljena kroz sredinu na na lim
Nepročitano 21-01-18, 19:43   #268
bobe
Aktivni Član

Član foruma od: 22.01.2014
bobe će uskoro postati poznat

Ne sluzi nicemu, blokirana je.
Nepročitano 21-01-18, 19:49   #269
krunoslav7
Polako se zagrijava

krunoslav7 avatar

evo tu se vidi na slici,ova zadnja desno uz blatobran je pomični graničnik,koja služi več navedenome,ako izgleda kao ova onda je slabo korištena pa je treba malo otpustiti na šarafu,ako nije takva onda je za hidrauliku i opet mora imati šaraf za pritezanje i otpuštanje
Nepročitano 21-01-18, 20:00   #270
dane
Aktivni Član

dane je na dobrom putu

Kod mene je to malo drukčije

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
International IHC 744 ŠANANA Internacional 84 21-01-18 19:36
CASE International 1056 XL ŠANANA Internacional 14 06-11-14 22:30
Igle za international b47? bega533 Balirke 7 16-06-11 23:02
ORO INTERNATIONAL - Iznesite Vaša iskustva... Seljo Beljo Massey Ferguson 235 04-11-09 10:00

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 00:14.