Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > EKO vrt i permakultura Otkup ekoloških kultura
EKO vrt i permakultura Sve o ekološki prihvatljivom vrtlarenju, permakulturi, šumskim vrtovima ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 13-05-14, 12:51   #1
grga13
Početnik

Član foruma od: 27.01.2013
grga13 je na dobrom putu
Početno Otkup ekoloških kultura

Pozdrav svima, evo da malo vidimo kako se kreće tržište u Hr što se tiće ekoloških uzgojenih kultura. kakve su cijene, uvjeti itd.Ako netko zna prošlogodišnju cijenu neke od istih da nam napiše. Ja znam da je soja bila oko 800eura/tona.
Npr.Otkup konopljine stabljike i izvoz za van.Itd
grga13 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 13-05-14, 18:38   #2
flokisb
Početnik

Član foruma od: 08.09.2012
flokisb je na dobrom putu
Početno Re: Otkup ekoloških kultura

eto npr. baš to je trenutno ilegalno u Hrvatskoj jer se konoplja u Hrvatskoj uzgaja isključivo za dobivanje sjemena.
flokisb je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-05-14, 10:18   #3
grga13
Početnik

grga13 je na dobrom putu

Ali se stabljika ne mora uništiti nego se ne smijej obrađivati u Hr.No, po zakonu se može prodati vani. Može se vidjeti na cannbio hr.A ja upravo radim na tome da nađem u Austriji kupca za stabljika a ujedno i za sjeme. Mislim da sam na dobrome putu. A kako sada imam info oni otkupljuju sve ekološke žitarice.
Nepročitano 15-05-14, 20:42   #4
itp
Super Uvaženi Član

itp avatar

Član foruma od: 12.05.2008
itp je zaista zgodanitp je zaista zgodanitp je zaista zgodanitp je zaista zgodan

Svi imamo takve informacije, samo sto jos nisu provjerene ako imas povrsine, otkupljuju. Jesi u sustavu ekoloske ili mislis prelazit?
itp je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-05-14, 18:15   #5
grga13
Početnik

grga13 je na dobrom putu

Ma nemam ni ja pojma gdje sam. Gledam prvo mogučnost otkupa. Dobio sam cijene koje se mogu postići vani.Pa sam htio vidjeti kako naši proizvođaći dišu. Što se proizvodi, po kojoj se cijeni prodaje itd.Može li se štogod napraviti u vezi toga itd
Nepročitano 16-05-14, 21:04   #6
itp
Super Uvaženi Član

itp avatar

itp je zaista zgodanitp je zaista zgodanitp je zaista zgodanitp je zaista zgodan

odgovori na pitanja po redu: ništa, nikakvoj i ne može drži se ti švaba. ja znam za jednu firmu iz njemačke koja je počela u istočnoj slavoniji praviti skladište za eko žitarice, ali ne bi bilo korektno da kažem gdje i kod koga. ugl, trebat će još kooperanata. navodno. hrvati, kao, hrvati, su stoka. jbg, to je tako. ja sam mislio ove godine 8 jutara heljde sijat, pa sam došao na kraju ću oko dva. s razlogom. sve super zvuči na početku, a kad se malo zagrebe ispod površine, uvijek nešto ispliva. zato, treba gledati da se izveze sve što se može. a može se svašta. i ako se može, što više doraditi proizvod.
Nepročitano 20-05-14, 09:05   #7
grga13
Početnik

grga13 je na dobrom putu

Istina trebaju količine, ali minimalna je za jedan kamion, da se isplati natovariti i odvesti u Austriju ili na dvije prikolice od svakog proizvođaća.Bitno je da se ne miješa. Ja sam našao firmu koja radi za njih i ugovara otkup, imaju minimalnu zagarantiranu cijenu.Recimo suncokret i soja su dosta traženi a suncokret mi može poslije kamilice odlično doći.Kada zbrojim troškove obrade i gnojidbe i otkupnu cijenu može lijepa svotica ostati.
Nepročitano 20-05-14, 21:15   #8
itp
Super Uvaženi Član

itp avatar

za ratarstvo i nije neki problem. i s manjih površina se skupi. znam da na zeleno neki plaćaju 50% (malo za promjenu, da nije sve na crno ) samo piči, šta god može ići van, nek ide. ništa ovim todorićima, pipunićima i sličnima ne ostavljat.
Nepročitano 26-05-14, 14:19   #9
grga13
Početnik

grga13 je na dobrom putu

i ići će sve za van,

evo primjerice zagarantirane minimalne cijene uz normalno strogu analizu.
Plačaju minimalnu cijenu po toni
Dinkel(Pir) 300 e, Hafer (Zob) 170e, Hirse(Proso) 470e,
Oel Sonnenblumen(Suncokret) 570e,Futtermais (Kukuruz) 245e,Soja 770e,

a ako analiza pokaže i bolju kvalitetu nadoplatiti će.

Mislim da se dobro isplati.

Nepročitano 26-05-14, 15:17   #10
code
Super Uvaženi Član

code avatar

Član foruma od: 30.03.2008
code će uskoro postati poznat

Odakle ti te cijene?

Jel ista firma kupuje i voće?
code je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 04:33.