Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Traktorski priključci Traktorski cirkular-kako njime rukovati

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 09-06-13, 10:42   #1
elhor30
Početnik

Član foruma od: 13.02.2011
elhor30 je na dobrom putu
Question Traktorski cirkular-kako njime rukovati

Lijepo molim ako mi netko može dati savjet kako rukovati i na koji način raditi sa traktorskim cirkularom;mora li cirkular za vrijeme piljenja biti prikopčan za traktor(na traktorske vilice i topling poluga) ilimoze samostalno stajati znači na zemlji i biti prikopčan samo kardanom.
I na koji način se skračuje kardan.
Hvala unaprijed svima na dobronamjernim savjetima.
elhor30 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 09-06-13, 10:52   #2
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

Član foruma od: 23.02.2013
oficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajan
Početno Re: Traktorski cirkular-kako njime rukovati

Obavezno mora biti prikopcan za traktor i lanci na rukama moraju biti napeti da ne seta.
A kardan izmjeri metrom kad je u vodoravnom polozaju nesmije zastekat nego mora imat malo lufta,a kad skroz dignes cirkular nesmije se izvuc van i past.
Zubi na sajbi moraju biti naostreni i rasireni malo i onda reze ko putar bez mucenja i paljenja drva.
oficir je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-06-13, 11:33   #3
elhor30
Početnik

ok,to sam i sam pretpostavio....ali dosad sam posuđivao cirkular od susjeda i on bi dosao kod mene i namjestio ga.....nije bio prikopčan za traktor nego samostalno na podu samo kardan-cirkular-traktor........pilio sam bez problema....nekoliko puta kad bi pila naišla ne neku kvrgu u drvu jednostavno bi remenje proklizilo i nastavio bih dalje.........
sada sam si kupio cirkular i kardan po preporuci trgovca(ugledna poljop trgovina) dosao kući i problem.......zakopčao sam cirkular za traktor na vilice i polugom,hoću staviti kardan i neide kardan je par cm duzi.......zovem u trgovinu i kazem problem pa mi prodavač kaze da kardan moram skratiti i to obje cijevi jednako da nebi bila jedna duza druga kraća..........i još jedan problem,kad je cirkular prikopčan na traktor hidrauliku pustim do kraja i sada prednje noge cirkulčara dođu do zemlje a ovi do vilica traktora stoje u zraku nekih 60-mm100mm....
Nepročitano 09-06-13, 11:42   #4
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

oficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajan

Citiraj:
Prvotno napisano od elhor30 Vidi poruku
ok,to sam i sam pretpostavio....ali dosad sam posuđivao cirkular od susjeda i on bi dosao kod mene i namjestio ga.....nije bio prikopčan za traktor nego samostalno na podu samo kardan-cirkular-traktor........pilio sam bez problema....nekoliko puta kad bi pila naišla ne neku kvrgu u drvu jednostavno bi remenje proklizilo i nastavio bih dalje.........
sada sam si kupio cirkular i kardan po preporuci trgovca(ugledna poljop trgovina) dosao kući i problem.......zakopčao sam cirkular za traktor na vilice i polugom,hoću staviti kardan i neide kardan je par cm duzi.......zovem u trgovinu i kazem problem pa mi prodavač kaze da kardan moram skratiti i to obje cijevi jednako da nebi bila jedna duza druga kraća..........i još jedan problem,kad je cirkular prikopčan na traktor hidrauliku pustim do kraja i sada prednje noge cirkulčara dođu do zemlje a ovi do vilica traktora stoje u zraku nekih 60-mm100mm....
Ako je velik i tezak cirkular onda mozda al nije preporucljivo zbog zabacivanja i sigurnosti.
To ravnanje mmnzes stelat sa poteznicom na toplinku,al kaj ti nije prenisko tak za pilit?
Uzmi jednu gredau kvadratnu od 10cm i stavi pod te prednje noge a ispod zadnjih nogu blizg traktoru nemoras nis stavit jer drzi traktorske ruke.
Evo ti slika moga starog star je oko 20god.

screenshot capture
Nepročitano 09-06-13, 11:50   #5
elhor30
Početnik

a neznam ni sam....nemam baš nekog iskustva,zasad imam neku staru polugu koja se skračuje-produzuje na par mjesta šarafima,moram si kupiti novu
čekam susjeda da mi dođe to sve vidjeti i reći kaj i kak napraviti,a to sa skračivanjem kardana jel to ok
stavio bih slike cirkulara ali neznam kako :-(
Nepročitano 09-06-13, 11:53   #6
elhor30
Početnik

traktorski cirkular,pila fi 500 Kordun

http://s16.postimg.org/5awl1nbed/cirkular.jpg

Posljednje uređivanje od elhor30 : 09-06-13 at 15:02
Nepročitano 09-06-13, 15:03   #7
elhor30
Početnik

http://s22.postimg.org/shdm2czv5/kardan.jpg
Nepročitano 09-06-13, 15:10   #8
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

Smile Re: Traktorski cirkular-kako njime rukovati

Jel to cirkular za rezanje samo na ploci
Ako je dosta izgleda stabilno i mogel bi ga terat a da ne kopcis za traktor,moj je drukcije izvedbe i mora biti zakopcen jer ja plocu dizem i sa strane pilim jako debele cjepanjice.
Ovaj kardan je super i ako ga budes koristio samo za cirkular skrati ga fleksom na odgovarajucu duzinu.
Skini plastiku dole i dobro odmjeri i svaki kraj skrati malo.
Probaj ukljuciti drugi link na postimageu da ti budu slike vece,mislim da je 4 odozgora pocinje sa t.
Nepročitano 09-06-13, 17:11   #9
Bučo
Super Uvaženi Član

Bučo avatar

Član foruma od: 09.09.2012
Bučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodan

Da je to moj cikular i kardan ja ga nebi kratio ja stalno pilim da mi je cikular spojen jedino kardanom za traktor i nikakvih problema samo ti mora ravno stajat i da se ne ljulja i nemas brige!!
Nepročitano 09-06-13, 17:11   #10
elhor30
Početnik

Da,reže na ploči,mislim ploča se ne pomiče nikuda,neznam na šta si točno mislio.
A što se tiče priključivanja na traktor..neznam ni sam,neki vele treba biti zakopčan,neki netreba....
A kardan ću skratit
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
cirkular za traktor matrix123456 Mehanička radionica 633 06-03-17 20:18
Prodam Cirkular mvidnjevi Ponuda 2 19-11-13 16:27
P: traktorski viljuskar 3t zivisic Ponuda 2 19-09-12 09:04
Traktorski cirkular MAX Mehanička radionica 11 13-10-09 20:55
cirkular puki22 Šumarstvo 3 16-03-08 12:20

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:05.