Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Mehanička radionica Izvlakaci polomljenih vijaka
Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 15-03-18, 23:03   #1
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan
Početno Izvlakaci polomljenih vijaka

Slomila mi se dva vijka na prvom cilindru ispusne grane i poceo mi fuckat kad se ugrije. Sad bi skinuo granu pa mi ipak treba neki alat za izvlacenje vijaka. Ovo sto gledam po googleu je sve manje vise isto, konus sa kontra navojem i to je to. Bez svrdla, bez nekakvog alata da to svrdlo centriram u sredinu sarafa.

E sad me zanima jel postoji kakvih drugacijih alata ili nacina za izvuc polomljeni vijak. Inace je m10.
NEWHOLLAND je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 15-03-18, 23:13   #2
nimrennermin
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.12.2014
nimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajan
Početno Re: Izvlakaci polomljenih vijaka

A jel može to kakav vrsni varioc sa elektroaparatom da napikuje,,, pa da se van napravi kao bradavica,, i dok je još vrelo sa brezonkama lijevio-desno mic po mic,,
Nepročitano 15-03-18, 23:25   #3
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

Mislio sam navarit platnu pa maticu na to sve skupa.
Sad ne znam da to prvo probam prije busenja i izvrtanja izvlakacem.
Nepročitano 16-03-18, 06:46   #4
salyn
Regularni Član

Član foruma od: 25.06.2011
salyn je na dobrom putu

Ako imas u blizini tog aparat...lijepo sa njime gore navari neku plocicu ako imas dovoljno mjesta za okretanje...
Neces okolo nista poprskati kao saelektrodom..a zavar bude precizniji
salyn je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-03-18, 07:00   #5
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Možda bolje variti elektrodom ili brenerom (više zagriju) i malo tuckati kod okretanja ako ne uspije bušiti može uvijek i pomogučnosti započeti sa centrirborerom .
Nepročitano 16-03-18, 08:07   #6
VuckoH
Uvaženi Član

VuckoH avatar

Član foruma od: 11.05.2015
VuckoH će uskoro postati poznatVuckoH će uskoro postati poznat

KOliko duboko ti ide vijak u blok?

Koji promjer vijka?

Ako je neki krači vijak veceg promjera kreneš s malim borerom i povečavaš,cim mu dosta sredine makneš popusti i onda ga možeš bilo kakvim kontra navojem izvadit.
VuckoH je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-03-18, 08:36   #7
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Sta je centriborer?

Vijak je m10 a ulazi nekih 3 cm u blok. Dok mi dodje dihtung grane nabavit cu i nekakav alat za vadjenje vijaka pa da imam par opcija.
Da mogu nekako tocno pogoditi sredinu vijka odma bi ga busio. Ovako me strah da cu promasit pa necu moc izbusit dovoljno veliku rupu da popusti.
Nepročitano 16-03-18, 09:26   #8
Marko355
Super Uvaženi Član

Marko355 avatar

Član foruma od: 16.06.2008
Marko355 je zaista zgodanMarko355 je zaista zgodanMarko355 je zaista zgodanMarko355 je zaista zgodan

Ovo sa slike ti je centrirborer
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	63050-zentrierbohrer-03_1280x1280.jpg
Pregledi:	129
Veličina:	25.3 kB
ID:	18825  

Pridruži se i ti! (KLIKNI)
Marko355 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-03-18, 09:29   #9
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Kako se to koristi?
Nepročitano 16-03-18, 09:32   #10
puknuti
Gost

bitno je da dobro izlupaš vijak...onda na vijak zavari flah preko rupe...rupu u flahu upust kao za vijak s upuštenom glavm...ako si ga dobro izlupao.zavar ga bude dovoljno ugrijao da pusti korozija...no ako je pošteno uhvatila korozija nema bez bušenja...a ako nemaš iskustva s bušenjem bude frke
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 03:46.