Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Kombajni i berači Kombajn claas columbus
Kombajni i berači Sve o kombajnima, mašinama za žetvu raznih žitarica, uljane repice, soje, graha, graška i sl.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 04-07-18, 23:21   #1
antolo46
Regularni Član

Član foruma od: 24.07.2014
antolo46 je na dobrom putu
Početno Kombajn claas columbus

Pozdrav ljudi. Imam problem, moj stari kombajn claas columbus sa bubinim benzinskim motorom je otkazao poslusnost. Remenica glavna pogonska, ona na kojoj se hidraulicki podesava brzina je pukla u sredini, tj, oko glavne osovine probali smo variti na sve nacine ali ne ide, var kad se ohladi puca. Ako netko ima kombajn takav za dijelove nek se javi u poruci ili ovdje u temu!

Hvala
antolo46 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 05-07-18, 00:24   #2
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno Re: Kombajn claas columbus

Ovo ti treba?
https://agrodoctor.eu/pulley/77342-v...160-claas.html

To je i meni pucalo ali sam uspiješno zavario. Na kraju sam kupio drugu polovnu jer je nisam zavario u centru pa je bacala.

Varenje mora da se radi ''na vruće'' . prvo sam remenicu zagrijao na 400 stepeni , pa sam vario i održavao temperaturu na 250 otprilike , i nakon zavarivanja sam podigao na 600 stepeni i ostavio je u peći da se hladi 12 sati , kada sam je izvadio u njoj je još uvijek bilo preko 100 stepeni.
Nepročitano 05-07-18, 07:35   #3
antolo46
Regularni Član

Citiraj:
Prvotno napisano od savoris Vidi poruku
Ovo ti treba?
https://agrodoctor.eu/pulley/77342-v...160-claas.html

To je i meni pucalo ali sam uspiješno zavario. Na kraju sam kupio drugu polovnu jer je nisam zavario u centru pa je bacala.

Varenje mora da se radi ''na vruće'' . prvo sam remenicu zagrijao na 400 stepeni , pa sam vario i održavao temperaturu na 250 otprilike , i nakon zavarivanja sam podigao na 600 stepeni i ostavio je u peći da se hladi 12 sati , kada sam je izvadio u njoj je još uvijek bilo preko 100 stepeni.
E tocno to mi treba
Nepročitano 05-07-18, 15:33   #4
savoris
Super Moderator

savoris avatar

savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

Ja sam kod ovog čoveka našao , jako dobar čovjek i hoće se potruditi da ti pomogne.
https://www.olx.ba/artikal/21806616/...claas-mf-i-dr/
Nepročitano 06-07-18, 16:56   #5
Dabio
Aktivni Član

Dabio avatar

Član foruma od: 28.02.2012
Dabio je na dobrom putu

*091 2522 653‬ možeš nazvat na ovaj broj ima ovaj čovjek takav kombajn bez motora

Sent from my iPhone using Tapatalk
Dabio je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-07-18, 10:38   #6
Satyagraha
Početnik

Član foruma od: 03.05.2015
Satyagraha je na dobrom putu

Antolo 46, jesi li riješio ovaj problem? Ima čovjek blizu Tomislavgrada kod kojeg sam ja nabavljao dijelove za svoga columbusa, kod njega ih nekoliko stoji na lageru...ako hoćeš, zovnemo ga - to je remenica od varijatora?
Satyagraha je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-07-18, 09:44   #7
Satyagraha
Početnik

Član foruma od: 03.05.2015
Satyagraha je na dobrom putu

E kad je već tema na vrhu, evo još par pitanja za sve koji imaju columbusa ili europu, pa bi mogli pomoći;
1. nedavno sam mijenjao remenje koje pokreće bubanj na columbusu (4 remena), prema kataloškom broju remena. Naravno, kad su remenja došla i ugradio ih, počeli problemi - sad mi kombajn lagano vrti i "na prazno" (odnosno kad nije uključeno izvršavanje). Kako god podesim, ne valja, ako namjestim da se "na prazno" ne vrti, onda mi natezač slabo uhvati, pa ne može pod opterećenjem lijepo vršiti, ako namjestim da dobro radi pod opterećenjem, onda vrti stalno. Onda sam skužio da su stara remenja izvan standarda, jedno 8 cm kraća. Apsurdno je da mi duža remenja vrte na prazno, a kraća nisu vrtila...
2. Koliko vaši stariji kombajni prosipaju? Vidim da ima iza njega više prosutog, nego što bih ja htio...
3. Ne mogu nikako sve podesit da mi bude čisto žito u bunkeru(dosta slame upadne), pa ako neko ima claasa ili europu - na koliko vam je otvorena korpa, podesivo sito i vjetar za pšenicu?
I pozdrav svim kombajnerima dobre volje :-)
Satyagraha je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-07-18, 23:58   #8
antolo46
Regularni Član

Hvala ljudi, nisam ni vidio postove, nije me obavjestavao o novim porukama! Varijetor rijesen, bratic kupio jednog columbusa i dobio 2 varijatorske remenice s njim, jedna kompletna, a jedna samo ona vanjska velika koja je nama i trebala tak da smo rijesili.
I ja sam imao problema sa remenima, prvo sam kupio po 40 kn komad, ti nisu mogli odraditi jedan dan, svi popucali, i kupili smo druge, isto po katalogu ali izgleda da ona mjera u katalogu je vanjska duljina a oni su nama prodali takvu duljinu ali unutarnje mjere, i malo su predugi, al kad se spaner stavi u zadnju rupu rade dobro. I nama se vrtio bubanj dok su bili friski, al kad se malo izlizu ne vrti se vise, a vrti se zato jer kako su remeni duzi oni su visoko podignuti sa spanerom i automatski bolje hvataju i pogonsku remenicu sa motora i gonjenu glavnu veliku remenicu pa se vrti, al kazem, to vise nije problem kad se malo zglajzaju.
Kaj se tice slame, stavi manje sito, pojacaj vjetar i spusti malo peraje koje zaustavljaju zito da ga ne baca van, al i tu isto treba naci optimum, jer ako opet previse pojacas i spustis peraje ide zito van, al mogao bi sa sitom rijesiti problem. A to sto rasipa, isto moze biti razlog prejak vjetar i spustene peraje, ili su stakori i misevi pojeli ono platno na pocetku lađe i tuda curi
Nepročitano 24-07-18, 00:07   #9
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Na koje peraje misliš?
Nepročitano 24-07-18, 09:16   #10
antolo46
Regularni Član

To je ono podesivo sito sa ručicom onom s ljeve strane koja ide van unutra a na situ one perajice gore dolje
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:16.