Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Motokultivatori > Ostalo Dilema pri kupnji MTK-a Labin 14 ks,IMT 40? ili neki treći??

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-01-11, 23:17   #1
seljačić
Super Uvaženi Član

seljačić avatar

Član foruma od: 08.02.2009
seljačić će uskoro postati poznat
Wink Dilema pri kupnji MTK-a Labin 14 ks,IMT 40? ili neki treći??

hajd pomozite

dajte sve vaše prijedloge,pro i kontra za navedene modele ili pak treći model koji je po vama naj naj odluka.

potreban je pri oranju,košnji,frezanju,malčiranju itd....

hvala unaprijed
seljačić je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 10-01-11, 23:50   #2
21yes
Aktivni Član

Član foruma od: 22.03.2008
21yes je na dobrom putu
Početno

kaj je s traktorom? Motokultivatori su za malo vrta pofrezat i malo kosit i to je njihovo, igračke uglavnom. Valjda goldoni ili labinprogres, najzastupljeniji su, ja imam labinprogres i ako je goldoni isti kao labinprogres onda mogu komotno reći da je BCS bolji ali treba imat novca za BCS a ne znam kakve su cijene dijelova nisam uspoređivao, BCS ima član danek pa ga pitaj ako hoćeš kakav je stroj. Imt nikako.

Posljednje uređivanje od 21yes : 11-01-11 at 00:39
21yes je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-01-11, 00:02   #3
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Da si u hrv . reko bi labin 14 ks . s obzirom da si preko raspitaj se o dostupnosti djelova .
Meni bi to bilo važno .
pretpostavljam...
Imt vjerojatno ugrađuje DMB motore odnoso i oni su promjenili ime, vjerojatno i vlasnika .
puknuti je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-01-11, 00:34   #4
outlanderzg
Aktivni Član

Član foruma od: 01.01.2011
outlanderzg će uskoro postati poznat
Početno

Razgovaro ja s jednim profesorom na agronomskom i postavio mu isto pitanje kao i ti sada. Reko imam voćnjaka oko hektar, još bi htio i navodnjavati povrće s tim strojem, obrađivati plastenike i kaj da uzmem? I on mi u isti tren ispali uzmi labin speciala. Oni su na fakultetu imali neki voćnjak za pokus oko 2 ha i kaže da se bez problema obrađuje sa specialom. Oko voćki su frezali, a sredinu malčirali. Prskanje obavljali s leđnim atomizerom Samo ne uzimati roto i strižnu kosu za njega jer su katastrofa. Malčer 90 cm od messisa može bez problema pokretat iako ima 12ks, a ne 14 kako se nominalno piše. IMT539 ima 39 kg/ks , a super special 20 kg/ks (nije mjerilo snage, ali je zgodan detalj za izvuči koji zaključak)

Rabljeni Tomo Vinkovići ili novi specijal pitanje je sad??? :?: Ja sam uzeo labina, možda sam se zahebo, vrijeme će pokazati :D

Kod nas je poanta da ljudi ne biraju racionalno strojeve. Netko ima par hektara i ide kupiti npr novog Deutza od 100 ks. Pa kad će se njemu taj traktor isplatiti? Ima jako puno takvih slučajeva. (kad je glavno kaj budu susedi rekli)

Posljednje uređivanje od outlanderzg : 11-01-11 at 00:42
outlanderzg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-01-11, 10:57   #5
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od 21yes Vidi poruku
kaj je s traktorom? Motokultivatori su za malo vrta pofrezat i malo kosit i to je njihovo, igračke uglavnom. Valjda goldoni ili labinprogres, najzastupljeniji su, ja imam labinprogres i ako je goldoni isti kao labinprogres onda mogu komotno reći da je BCS bolji ali treba imat novca za BCS a ne znam kakve su cijene dijelova nisam uspoređivao, BCS ima član danek pa ga pitaj ako hoćeš kakav je stroj. Imt nikako.

složio bi se s tobom......motokultivatori su za par kvadrata obrade......a dosta su skupi......ovi navedeni dizeli sa jednim cilindrom, nema ispod 10 000kn, što je meni puno, za polovan u bogtepitakakvomstanju......

više se isplati manji traktor......ja imam f620 hondu, i služi za frezanje i prijevoz manjih stvari i tamo gdje nemogu s traktorom.....stroj je meni dobar, djelova ima koliko hočeš, kao i priključaka.....

samo, s tim igračkama, budeš se namučio u oranju......i kakvo je to oranje na 10cm.......pišu u prospektima da ide na 20cm, al to samo tako piše, na 15cm željezni točkovi se ukopavaju......a tek poslije toga se budeš osječao, ko da te vlak pregazio.....:partyman:
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-01-11, 12:05   #6
danek
Uvaženi Član

Član foruma od: 18.12.2008
danek je onemogućio/la reputaciju
Početno

mtk je prvenstveno za obradu vrtova i plastenika i to frezanje,košnja da ali sa rotacionom,nikako sa strižnom jer od vibracija razjebe cijeli stroj.oranje ni pod razno jer to nije posel,više rivaš nego sami vlečeju. bcs je jako dobar stroj i u 5g nisam mijenjal ništ osim ulja,ali nije ni preveč delal,a istina je da je jako skup,ali ako si u mogučnosti i ako misliš malo više delati onda BCS.
danek je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-01-11, 12:47   #7
mtd001
Moderator

mtd001 avatar

Član foruma od: 20.05.2010
mtd001 je nebrušeni draguljmtd001 je nebrušeni draguljmtd001 je nebrušeni draguljmtd001 je nebrušeni dragulj
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od danek Vidi poruku
mtk je prvenstveno za obradu vrtova i plastenika i to frezanje,košnja da ali sa rotacionom,nikako sa strižnom jer od vibracija razjebe cijeli stroj.oranje ni pod razno jer to nije posel,više rivaš nego sami vlečeju. bcs je jako dobar stroj i u 5g nisam mijenjal ništ osim ulja,ali nije ni preveč delal,a istina je da je jako skup,ali ako si u mogučnosti i ako misliš malo više delati onda BCS.
kaj ti oreš vrt na 30 cm......
ja orem sa specijalom bez problema,pa nećete orati s mtk-om ko sa traktorom...
..15 cm. ide bez problema ali opet ovisi o tipu zemlje
Citiraj:
a tek poslije toga se budeš osječao, ko da te vlak pregazio..
ivanz....pa kaj se ti hrvaš s njime......:scratch
Nepročitano 11-01-11, 13:01   #8
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Neznam o kojem BCS-u govorite, no malo je MTK u klasi ravno (po gradnji) Super Specijalu. Bil on TPS-ov ili Goldonijev.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-01-11, 13:01   #9
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj
Početno

nehrvam se ja.....nego vidim susjeda što radi.....ove godine je još bilo blatno, ima plug prekretač na f620, ubija i sebe i motokultivator......šteta je koristiti za te stvari.....

za frezanje je odličan, samo ga usmjeriš, i možeš ga pustiti, ide skoro sam......i prijevoz manjeg tereta......

kod dizela, ovih lombardinija, treba ga znati upaliti......a i ružan je zvuk, previše mi je bučan......

za tu cjenu, na njegovom mjestu bi razmislio o TV, jer ipak je to traktor 4x4 ili vladimirec......pa imaš više otvorenih mogučnosti za što ga možeš koristiti.....gdje ipak samo sjediš......

neznam koja bi bila obradiva površina?????

npr, ja sam mojim imt 533, godišnje orem uslužno 15-20 vrtova.......razmišljam i o frezi za njega, a vjerujem da i on cilja na slično.....
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-01-11, 13:35   #10
mtd001
Moderator

mtd001 avatar

Član foruma od: 20.05.2010
mtd001 je nebrušeni draguljmtd001 je nebrušeni draguljmtd001 je nebrušeni draguljmtd001 je nebrušeni dragulj
Početno

ja ga koristim za oranje,frezanje,nagrnjivanje i vađenje krumpira,okapanje kukuruza,a i pripeljam si sa njime sve i svašta,tak da je kod mene dobro iskorišten
Citiraj:
.a i ružan je zvuk, previše mi je bučan....
da,baš je vladimirac jako tih....

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Trešnja Kontam Kotuni?avo vo?e 533 03-01-18 08:03
Dilema za izbor traktora zambata Nai traktori i mehanizacija 912 14-12-17 18:53
Pomoć pri kupnji Zetora! bornakutina Zetor 96 02-04-17 17:31
DILEMA Deutz Fahr traktori 34 21-07-15 00:44
Dilema oko kupovine plugova - IMT 755 VK jednobrazdni LoooD Plugovi 19 17-09-10 16:49

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 03:37.