Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > RUSKI TRAKTORI Dilema za izbor ruskog traktora
RUSKI TRAKTORI MTZ, LTZ, VTZ i ostali ruski traktori

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 02-11-15, 19:49   #11
Marko355
Super Uvaženi Član

Marko355 avatar

Član foruma od: 16.06.2008
Marko355 je nebrušeni draguljMarko355 je nebrušeni draguljMarko355 je nebrušeni draguljMarko355 je nebrušeni dragulj
Početno Re: Dilema za izbor ruskog traktora

Citiraj:
Prvotno napisano od sin93 Vidi poruku
jumza pregledam, jako teško mi je nači bilo kakve info o njemu, motoru, točnoj snazi, makar i nazivnoj, tipu i vrsti motora, mjenjača i ostaloga..

LTZ 55a je sasvim dobar traktor, malo bolji T40 kojem nisam našo ni jednu zamjerku u godinu dana korištenja po šumi i poljoprivredi, s tim da mi je u poljoprivredi slab, više spor ali to ide jedno sa drugim, sjetvospremač od 2.20m sa duplim valjcima i daskom on ne može vuč brže od 3. brzine što je sporo, T40 sa istim sjetvospremačem 2. ima šta vuč, 55a je osjetno jači tako da ti ta teorija da se klonim LTZa nije nešt, djelova ima kao i za T40, samo što npr stalka i spone je teže nač, odnosno po narudžbi jer to jako rjetko ode (pričam o ovome što ima klip za motanje volana 99g-nadalje) njega sam i mislio mjenjat za 820 ili 82 90-99. god
O LTZ 60/65 nebi tjeo jer ga nisam imo, viđo sam u Gradištu jednog i Privlaci (sela oko mene) ljudi voze, rade, idu u šumu sa njima.. kakvi su sa djelovima i kvarovima neznam.
bez prednje vuče me ništa ne zanima. 820 sam imo prilika nebrojeno puta vozat i po šumi i njivama, zvjer naravno to mi lagano več prelazi buđet a u kredite nebi baš rado.
Ovih dana je u Gradište stigao LTZ 55A negdje iz tvoje okolice.

Pridruži se i ti! (KLIKNI)
Marko355 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 02-11-15, 22:59   #12
sin93
Polako se zagrijava

Član foruma od: 02.07.2014
sin93 je na dobrom putu

nije iz okolice, iz mog dvorišta
sin93 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-11-15, 23:22   #13
zjockoo
Super Uvaženi Član

zjockoo avatar

Član foruma od: 15.03.2007
zjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni dragulj

Zaboravi Ltz, vtz i slicno. Od njih slabe koristi. 10 godina svaki dan vozim mtz 820. Kupili smo ga novog, sad ima prednji hidraulik, utovarivac, rovokopac i sve velike prikljucke i sa svima radi bez muke. Od kvarova do sad samo grijac mojom greskom i dva lagera. Osim toga vario sam auspuh al isto zato sto sam ga polomio na granama drveca uz put.
Taj stroj je sirova snaga, stvoren da radi u najtezim uvjetima i nitko me ne moze uvjerit da u tom rangu ima boljeg. Probao sam svasta od Ursusa, Zetora, Renaulta, Jd-a...i da opet kupujem kupio bih mtz-a. Trebas vidjet kako su me gledali kad s tri zetora po 60 ks nisu mogli izvuci sleper iz blata, pa dodes s 820 i potegnes ga sam van..e to je prizor
zjockoo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-11-15, 04:38   #14
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

Citiraj:
Prvotno napisano od zjockoo Vidi poruku
Taj stroj je sirova snaga, stvoren da radi u najtezim uvjetima i nitko me ne moze uvjerit da u tom rangu ima boljeg.
Upravo to govorim
Nepročitano 03-11-15, 05:50   #15
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Kolega Zjocko vidiš kak smo sretni sa rusima ja kaj ih više nemam (dok sem živ nebi ih kupil) a ti kaj ih imaš Dal bi tri rusa za jednog zetora (tak nekak i koštaju) pa makar zetora izvlačil sa Timberjackom .
Nepročitano 03-11-15, 06:09   #16
zjockoo
Super Uvaženi Član

zjockoo avatar

Član foruma od: 15.03.2007
zjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni dragulj

Svatko radi kak hoce. Ja nebi jer evo iskreno neki dan sam vozio sljunak sa Zetorom od 70 ks i na ravnom terenu s 5t prikolicom sam tako zapeo da nije mogao s mjesta. Onda sam iskipao teret i ni s praznom nisam mogao van, a znam sto radim. Dok s rusom i kroz najvece blato izvucem punu takvu prikolicu kao da je bila prazna... Ista stvar prije dvije godine bratic otisao po pijesak s Renaultom od 95 ks i 3t prikolicom. Kad su ju napunili nije mogao krenut, zakopao se ns mjestu. Otisao sam tamo, prednjim utovarivacem zagrabio punu korpu pijeska da dobijem na tezini i povukao i traktor i prikolicu zajeno van. To su sve primjeri iz svakodnevice... Vidim da si imao losa iskustva al eto, ja za sada nemam
zjockoo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-11-15, 06:22   #17
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Poštivam ja tvoj izbor traktora ali vjeruj da imam samo loša iskustva evo mali rus došel novi i prodan sa samo 32 rh reklamacije bar 10 puta a Interservis bil u Novom Sadu pa dok došli za 7 dana a traktor stoji a susjedi se smiju . Možda smo ukleto mijesto za ruse od svih kaj su došli u selo od 1974 godine samo jedan T-25 oko 1977 stalno radi bez greške zadnjih godina jako malo gazda postal invalid pa mu dosta 10 litri nafte na godinu ali ga obavezno registrira . Zadnji moj 80-ak kad sem prodaval nemožeš ni zamislit kaj sem sve doživel a kupac ga složil i prodal i par puta mi rekel da je najnoviji vlasnik više nego zadovoljan .
Nepročitano 03-11-15, 09:48   #18
el pibe
Gost

Zjocko nisi baš usporedbu dao Zetor kojeg si spomenuo ima nekih 70ks.A to je dosta slabiji i nešto lakši traktor od Mtz-a.Tu bi ja prije usporedio Mtz 82 i Zetora 8045 da su ravnopravniji i da bude poštenije.Jer su tu negdi po težini i jačini.Samo onda rus nema tu kaj tražiti niti u kojem pogledu.Zeko je Bog za ruse.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 03-11-15, 10:29   #19
type-r
Aktivni Član

Član foruma od: 25.02.2013
type-r će uskoro postati poznat

Zetor je premekan za rusa
type-r je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-11-15, 14:05   #20
sin93
Polako se zagrijava

Član foruma od: 02.07.2014
sin93 je na dobrom putu

briga me za zetore, za mene je to previše para za malo dobitka..
dečki ja imam par jutara zemlje samo i šumu. zetor, ursus, imt su za zemlju, barem kod nas.. ima ih u šumi dok je suho ali tamo di mi sa rusevima prođemo zimi ili dok je mokro oni ne idu, prošle god smo prelazili kanal jedno 6m širine i dubine malo preko prednjih točkova, ovi se nisu mogli spusti dole na bent a ne da uđu u kanal i to mene ne zanima
sin93 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 22:40.