Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Naši traktori i mehanizacija Preporuka za kupnju traktora
Naši traktori i mehanizacija Slike vaših traktora i mehanizacije.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 03-09-18, 16:18   #21
Majok
Aktivni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok ima spektakularnu auruMajok ima spektakularnu auru
Početno Re: Preporuka za kupnju traktora

Kocka bale slobodno izbriši sa liste.Sporo je,neisplativo,teško za manipulirati,treba ljudi,itd...Rolo bale radiš sam i trpaš ih sam bez ičije pomoći,i to možeš u jednom danu izbalirati a drugi dan natrpati i odvesti.Mislim na tih 30 hektara,i to bez da se imalo umoriš.Tako ja radim,brže ja izbaliram 10 hektara livada i to sam natrpam i posložim u štagalj nego što moj susjed napravi istu stvar sa kocka balama na površini od 3 hektara.Kod njega se ta površina radi u dva navrata jer drugačije pokisne.Da ne pričam da mora raditi feštu za 5 težaka i to par dana.Kocka bale su problem koji ti ne treba u životu.Da baliraš svih 150 hektara u kocka bale to bi ti trajalo cijelu sezonu,taman bi završavao zadnje livade a ove prve bi već bile za drugi put kositi.
Majok je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 03-09-18, 17:26   #22
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je zaista zgodankomer je zaista zgodankomer je zaista zgodankomer je zaista zgodan

Najbolje pogledaj u selu što ljudi imaji i s čim rade.
Kod mene kose sa malim traktorima i strižnim kosama po 10ak ha..
Veće površine 50akks traktori i 2.4m diskaste kose.
Roto balirke rade sa internacionalima,zetorima,ursusima,deutzima 80+ks..
Vjerujem da ti se balirka isplati kupiti jer platiti usluge za toliko bala je da se kroz 3-4 otkosa bude sama otplatila..
komer je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-09-18, 18:22   #23
Majok
Aktivni Član

Neka je neki slabi prosjek od 10 bala po hektaru i puta 150 hektara=1500.Baliranje je nekih 40 kuna po bali i to je 60 000 kuna.I neka su samo dva otkosa godišnje to je već 120 000 kuna za uslugu baliranja godišnje.A nova balirka Krone Bellima f130 košta kod nas malo manje od 140 000 kuna sa pdv-om,besplatnom dostavom,puštanjem u pogon i obukom za rad sa njom.I tebi se onda niti ne isplati kupovati polovnu balirku
Nepročitano 03-09-18, 19:58   #24
komer
Super Uvaženi Član

komer je zaista zgodankomer je zaista zgodankomer je zaista zgodankomer je zaista zgodan

Je majok tak,ali nema ju onda s čime vuči,a nema ni kosu..buđet mu je takav kakav je i mora se njime pokriti..ako već ima ambicija za takvo što već puno znači..bude radio i servisirao i nek izdura bar sezonu kak se spada i bit će nekih para..
Nepročitano 03-09-18, 20:46   #25
Majok
Aktivni Član

Naravno,mi samo radimo računicu.Plaćanje usluge se ne isplati,bolje sa tim novcima sebi otplaćivati svoj stroj.
Nepročitano 03-09-18, 22:19   #26
komer
Super Uvaženi Član

Svakako,na ovu količinu bolje kupiti svoj stroj,dok meni na 50 roto bala se ne isplati.ali svakako trebam imati svoju kosu i okretač.
Kod nas na prste jedne ruke možeš nabrojat koliko ljudi ima stoku,većinom su rasprodali ali balirke su ostale pa mogu odraditi usluge bez brige.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 06:04.