Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Razno > Financije, propisi, javni natjecaji i slično Program ruralnog razvoja

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 18-11-18, 21:55   #2581
batad
Regularni Član

batad avatar

Član foruma od: 10.06.2010
batad je na dobrom putu
Početno Re: Program ruralnog razvoja

Novi ako nemaš ekološku a polovni ako imaš. Tako su kolegi rekli u lokalnom LAG-u.??
batad je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 18-11-18, 22:07   #2582
Raptor
Početnik

Član foruma od: 13.05.2018
Raptor je na dobrom putu

"na temelju podataka iz ove tablice utvrđuje se ispunjenje cilja povećanja proizvodnog kapaciteta iskazanog kroz povećanje ukupnog standardnog ekonomskog rezultata. U fazi zadnjeg zahtjeva za isplatu, Korisnik je planiarano povećanje SO-a dužan potkrijepiti i Potvrdom Savjetodavne službe koju će ishoditi nakon provedenih aktivnosti prikazanih u poslovnom planu."

Mislio sam na ovo... Ja prikljucke kupim u 10 dana, ali kako ovaj dio utjece, ne mogu nakon 10 dana ishoditi potvrdu povecanja SO?
Citiraj:
Prvotno napisano od komer Vidi poruku
Kada sve kupiš onda valjda pišeš da si sve napravio iz poslovnog plana i očekuješ kontrolu da vide dal si to sve napravio..po pozitivnoj odluci nakon kontrole dobivaš lovu..
Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
Raptor je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-11-18, 22:40   #2583
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je zaista zgodankomer je zaista zgodankomer je zaista zgodankomer je zaista zgodan

A što si u tablici naveo za povećanje SO-a?
Povećati možeš jedino kupnjom zemlje ili životinja..
Ako nije navedeno ništa onda nemaš kako ni dokazati..
A vjerujem da ,kako si naveo kupnju mehanizacije,radi se na uštedi goriva i vremena prilikom obrade zemlje...
Ps.sam pišeš ili konzultant?

LAGovi imaju svoje uvjete za natječaje i na državnom 6.3.1 su dozvoljeni i novi i rabljeni priključci,jedino za novi koji je unutar 10-30% ulaganja možeš ostvariti dodatne bodove...
komer je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-11-18, 09:31   #2584
Mara14
Početnik

Član foruma od: 30.03.2017
Mara14 je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Raptor Vidi poruku
Bok trebam jedno objasnjenje vezano uz mjeru 6.3.
U poslovnom planu stoji da je druga isplata moguca nakon provedenih aktivnosti, i dokaza o povecanju proizvodnje.

Sto to tocno znaci?
Ako ja kupim traktor po toj mjeri u 01.2019., isplatu druge rate mogu dobiti tek u 2020. kada prijavim povrsine gdje se vidi da je doslo do povecanja obradive povrsine/kapaciteta?
Da li dobro gledam?

U poslovnom planu možete odabrati ciljeve koje trebate zadovoljiti. I morate odabrati najmanje 1. Ako nabavljate mehanizaciju, onda trebate odabrati cilj Modernizacija i/ili unapređenje procesa rada i poslovanja. I taj cilj, naravno ostvariti nabavkom mehanizacije.
Ako niste obećali povećanje proizvodnje, onda ju ne morate ni ostvariti.
Mara14 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-11-18, 09:34   #2585
Mara14
Početnik

Član foruma od: 30.03.2017
Mara14 je na dobrom putu

Za 6.3.1. mogu se kupiti i novi i polovni priključci, ali za nove priključke se dobiva 30 bodova, bez obzira na vrijednost novih priključaka ( ne mora biti 10-30%, to je bio uvjet za prethodni natječaj).
Mara14 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-11-18, 11:43   #2586
komer
Super Uvaženi Član

komer je zaista zgodankomer je zaista zgodankomer je zaista zgodankomer je zaista zgodan

Nisam upoznat s novim pravilnikom,ali uglavnom mogu se i novi i rabljeni kupiti..
Nepročitano 19-11-18, 15:54   #2587
CabXXm
Regularni Član

Član foruma od: 24.06.2015
CabXXm je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od komer Vidi poruku
Meni već 6 mjeseci u kontroli..i jučer tražili nadopunu/obrazloženje.kao imam rok 5 hebenih dana..već je riješeno ali ako faking 20 stranica poslovnog plana treba kontrolirat 6 hebenih mjeseci onda u 3pm i mi i takav posao i orgabizacija posla i sve ostalo..
Meni samo nije jasno kako ih netko nije prijavija ili barem u novine stavija.

Natječajem je propisano u roku od 90 dana...sada već preko 200 dana prošlo.

Tako sporo ide jer su obradu spustili na lokalnu razinu pa agencije po gradovima obrađuju kako stignu.

Kad ih zovem se žale da ih je premalo zaposlenih...APPRRR ima trenutno preko 700 zaposlenih...imali bi više koristi za poljoprivredu RH da ih sve pošaljemo samo da sade i kopaju krumpire.

700 ljudi...administrativna pomoć hrvatskim poljoprivrednicima...
CabXXm je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-11-18, 16:28   #2588
komer
Super Uvaženi Član

Meni u ugovoru piše 60 dana od potpisivanja ugovora je isplata..13.7 sam ja mislim potpisao ugovor..i da je 60 radnih dana,to je prošlo..baš me zanima koliko u austriji ili njemačkoj traje period od donošenja pozitivne odluke do isplate na račun...
Nepročitano 20-11-18, 15:53   #2589
mali
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.02.2015
mali je nebrušeni draguljmali je nebrušeni draguljmali je nebrušeni dragulj

Ma te mjere su 6.3.1 profulane ja ju dobrano prelazim s 6.i pol ha na poticaju moram jos brisat.
A oko mene su dobili to sto rade iz hobija do 2 ha oranja.
Sramota kome se daje nekom koga ni ne zanima poljoprivreda.
mali je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-11-18, 22:55   #2590
Raptor
Početnik

Član foruma od: 13.05.2018
Raptor je na dobrom putu

Evo konacno dobio pozitivnu odluku adm kontrole za 6.2.1. - 65 bodova, tako da bi trebalo proci
E sad, imam 100 pitanja, slobodno neka admin makne ako sam dosadan i ako nije za ovu temu ali vjerujem da i drugi imaju iste nedoumice.

1. Da li se na prihode od potpore placa porez na dohodak u godini kada su dobiveni? Kako je nositelj OPG-a zaposlen nema odbitka sto znaci da odmah placam cca 40000 kn poreza na dohodak u 2019. recimo, i na kraju jos toliko... To je skoro petina cijelog iznosa potpore

U poslovnom planu stoji da su to razgraniceni prihodi, ali kako se razgranicavaju...?
OPG i u sustavu PDV-a smo
Ima negdje na webu neka tema vezana za navedeno? Bio bih zahvalan kad bi sherali

Raptor je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 00:29.