Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 19-11-18, 14:46   #11471
sdpj
Regularni Član

Član foruma od: 23.01.2013
sdpj je na dobrom putu
Početno Re: Isplata poticaja.

Upravo stigao odgovor iz agencije da se još uvijek čeka na odobravanje te da se nadaju da ću biti na redu u 12 mjesecu.Toliko samo o vjerodostojnosti izjave ministra Tolušića koji je rekao da će do kraja studenog biti sve isplaćeno.Mislim ne samo ja nego većina i onih koji nisu dobili ništa do sada.Znači nemaju pare.
sdpj je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 19-11-18, 15:13   #11472
nisamja
Početnik

Član foruma od: 15.11.2018
nisamja je na dobrom putu

baš lijepo...meni rekli nek pričekam ovaj tjedan,pa se nek eventualno javim.....
nisamja je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-11-18, 09:30   #11473
bukovac77
Početnik

Član foruma od: 02.07.2018
bukovac77 je na dobrom putu

Nama je bilo tako zadnje dvije godine, kad bih god zvao agenciju ja sam bio na nekakvom odobravanju, ili na administrativnoj provjeri, jos pogotovo ako je bila kontrola pa su možda utvrdili nekakve nesuglasice pa to kod njih traje mjesecima. A možda baš bude do kraja mjeseca.
bukovac77 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-11-18, 11:09   #11474
nisamja
Početnik

Član foruma od: 15.11.2018
nisamja je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od bukovac77 Vidi poruku
Nama je bilo tako zadnje dvije godine, kad bih god zvao agenciju ja sam bio na nekakvom odobravanju, ili na administrativnoj provjeri, jos pogotovo ako je bila kontrola pa su možda utvrdili nekakve nesuglasice pa to kod njih traje mjesecima. A možda baš bude do kraja mjeseca.
I kad si onda dobivao avans? ? O no
nisamja je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-11-18, 12:40   #11475
Danci001
Početnik

Član foruma od: 01.06.2016
Danci001 je na dobrom putu

Imam pitanje...danas sam čuo od par ljudi da budu isplatili avansa 70% od ukupnog poticaja...
Jel je još šta čuo o tome?
Danci001 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-11-18, 16:45   #11476
Ijop
Regularni Član

Član foruma od: 20.12.2012
Ijop će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od Danci001 Vidi poruku
Imam pitanje...danas sam čuo od par ljudi da budu isplatili avansa 70% od ukupnog poticaja...
Jel je još šta čuo o tome?
Novac za ovu isplatu Hrvatskoj se refundira iz Europskog fonda za jamstva u poljoprivredi, a u avansu će se isplatiti 70% EU dijela sredstava namijenjenih proizvodnoj 2018. godini, zaključuje se u priopćenju.

To je iz ovog članka ispod.
https://www.agroklub.com/financiranj...dnicima/46527/

Najgore je kada se ljudi počnu pričati (čitaj; igrati pokvarenog telefona).

Kaj sad ovo gore znači? Kao što znamo dio potpore dolazi iz proračuna EU a dio iz HR proračuna. Za 2018.-tu godinu izravna plaćanja se isplaćuju u omjeru 60% EU:40% HR proračun.
Znači sada u avansu velikoj većini plaćeno je 70% od ovih 60% ukupnog iznosa izravnih plaćanja po stavci osnovnog plaćanja, preraspodijeljeno plaćanje i zeleno plaćanje.

Za izravna nam plaćanja u prvoj godini ulaska u EU zajednički EU proračun namiruje 25 posto sredstava, ove godine će sudjelovati s 30 posto, 2015. s 35, a u 2016. će sufinancirati 40 posto izravnih plaćanja. Nakon toga će rasti po još 10 posto svake godine, sve do stopostotnog iznosa 2022. godine. Dotad će se, svake godine, sve manja razlika namirivati iz državnog proračuna.

Članak iz 2014:
https://www.agroklub.com/poljoprivre...hektaru/12829/
Ijop je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-11-18, 19:16   #11477
baba
Regularni Član

Član foruma od: 05.12.2008
baba je na dobrom putu

Točno....samo bi trebalo ispraviti ove postotke jer RH nikada nije uplatila "svoj" dio da bude 100%....dakle ako je 100% jednako 100kn, za 2018. godinu EU će uplatiti 60kn, a RH 20kn i na kraju ćemo kao i prošlih godina dobiti 80Kn tj. 80%.....rekao bi Tolušić nikada prije i nikada više

Samo mene zanima ako je to eu lova, gdje je zapelo!?? Sjelo osnovno cijelo, zeleno 0kn i onda preraspodjeljeno samo cca 20%...znaći opet pušing ovu godinu....barem je eko sjelo nedavno za 2017. godinu - taman za skijanje?!
baba je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-11-18, 10:32   #11478
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Kakva EU lova?
To je NAŠA lova, uplaćena za članarinu u toj koloinijalističkoj tvorevini, zvanoj EU, a koji nam oni na kapaljku vraćaju, pa mi sami nemremo skupiti za ostatak...jer tu je i Agrokor i brodogradilišta čije dugove treba netko podmiriti. A tko? Narod, ZNA SE.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-11-18, 12:29   #11479
Skodav
Početnik

Član foruma od: 27.08.2018
Skodav je na dobrom putu

Kao što sam prije spomenuo počeo sam se baviti uzgojem goveda krava-tele. Imam 10 junica od 9-15 mjeseci starostiI pa imam pitanje (možda glupo i banalno ali pošto sam novi u svemu ovome....). Da li ima smisla i da li se mogu prijaviti za sredstva koja se odnose na mjeru dobrobit životinja. Planiram ovih dana pohađati onaj tečaj od 4 sata...
Skodav je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-11-18, 12:49   #11480
baba
Regularni Član

Član foruma od: 05.12.2008
baba je na dobrom putu

@ZJ....nisi u pravu, zna se tko je stvorio agrokor i zna se tko je davao jamstva bez kontrole, a te priče o zločestoj eu neznam tko ti prodaje....nego evo činjenica:

"Hrvatska iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova na raspolaganju ima gotovo 80 milijardi kuna. Razdoblje za koje nam je novac dijeljen odnosi se na period između 2014. i 2020. godine, no specifična pravila Europske unije omogućuju da ih trošimo do kraja 2023. godine. Dakle, na raspolaganju nam je još pet godina. Prema službenim podacima Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, stopa isplaćenosti sredstava iznos nešto više od 14%. Jednostavnim postotnim računom dolazimo do zaključka da u sljedećih pet godina moramo potrošiti oko 68 milijardi kuna, odnosno prosječno 13,76 milijardi kuna godišnje.

Unatoč uvjeravanju Vlade da je sve u redu i da nam ide sve bolje, situacija je vrlo ozbiljna, a kritičnom će postati već 2019. godine. Šlepanje na porast stope ugovorenih sredstava neće još dugo biti razlogom za hvalu jer su rokovi za potrošnju tih sredstava izuzetno mali. Svaki veliki projekt koji ugovorimo u 2019. godini, a koji već sada nije započeo s provedbom, možemo odmah prenijeti u novo financijsko razdoblje jer neće biti u stanju isplatiti sva ugovorena sredstva. "

https://euractiv.jutarnji.hr/HRiEU/s...9HITrvRn-TVK8U

ZNAČI: od 80 milijardi samo 14% u 5 godina!! Da narod ima malo pameti nebi 350000 ljudi pobjeglo baš u tu zlu kolonijalističku tvorevinu!

ZJ znači eu je kriva jer ja i još neki nismo već dobili novce od eu za avans i dali najmanje 25% pdv-a od tih novaca državi? Ma znaš, evo za inat ću sve te novce potrošiti preko granice pa kada državi netreba 25%, neće ih niti dobiti....neka dižu još poreze!
baba je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Procedura oko poticaja Alen Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 6 23-01-15 09:57
kapitalna ulaganja 2009 isplata odmah zenga Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 38 30-07-09 07:49
UKIDANJE POTICAJA zbjelis Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 60 22-07-09 23:45
Isplata poticaja za rane usjeve 2008 code Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 106 01-04-09 22:41

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 11:09.