Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Peći, na drva
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-11-18, 20:57   #661
Philby
Aktivni Član

Philby avatar

Član foruma od: 21.04.2014
Philby ima spektakularnu auruPhilby ima spektakularnu auruPhilby ima spektakularnu auru
Početno Re: Peći, na drva

Znam par ljudi koji koriste alfu 90 (verziju za centralno) i kod njih je sasvim prijatno za boravak preko zime. Ne znam da li zagrijavaju baš sve prostorije, ali su u pitanju kuće od nekih 80-100 kvadrata i obavlja posao.
Philby je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 20-11-18, 21:02   #662
markony
Aktivni Član

markony avatar

Član foruma od: 01.08.2011
markony ima spektakularnu aurumarkony ima spektakularnu aurumarkony ima spektakularnu auru

Ja imam šporet sa centralnim,Alfa Plam mislim da je 27.Grije preko 110m2 bez problema,niti imam problema sa dimljakom,ni ničim sličnim,samo suha drva i teraj.Sad kolko godišnje potoši drva neznam,jer na drva grijdem i relativno veliku garažu di po zimi slažemo strojeve,pa imam još jednu ajmo reći "zgradu" od kojih 60-70m2 u kojoj je kamin i koja služi za skraćivanje zimskih dana meni i društvu itd.Uglavnom loži se na sve strane sad kolko se gdje spali nisam nikad obraćao pažnju,ali uglavnom sa grijanjem centralnoga preko šporeta nikakvih problema nemam,šporet ugrađen mislim prije 5 godina.
Nepročitano 20-11-18, 21:35   #663
nimrennermin
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.12.2014
nimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajannimrennermin je sjajan

http://www.alfaplam.rs/sr/products/details/47

Evo peći koja ti rješava problem,,, ja več pet godina je posjedujem,,,i prezadovoljan,,,
Nepročitano 20-11-18, 23:15   #664
kawasaki0201
Super Uvaženi Član

kawasaki0201 avatar

Član foruma od: 16.01.2011
kawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajan

Citiraj:
Prvotno napisano od brgud Vidi poruku
Da može, kako da ne, samo skini jednu nulu!
Sogor ima kuću 12x10 bez fasade i sad je u potkrovlju dogradil dvije sobe i senkijov šporet bez pečnice grije sve bez pol muke. Nutra vruće da možeš u gačama sijediti.
Nepročitano 21-11-18, 01:02   #665
jocc
Regularni Član

Član foruma od: 15.08.2015
jocc će uskoro postati poznat

Mi koristimo senkov 35kw sa pečnicom, grijem oko 120 kvadrata sa njime plus garaža po potrebi i zagrijavam sanitarnu vodu i mogu reći da je jako toplo s tim da ga uopće ne punimo nešto ekstra jer je prevruće. Ako se navečer kasno napuni do jutra je još ugodno toplo, prozori su pvc, izolacija sa dvije strane, a ostatak je obična fasada.
jocc je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-11-18, 09:50   #666
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

35kW za 120 kvadrata s izolacijom?
Pa za to bi trebalo biti dovoljno 12...15kW.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-11-18, 10:09   #667
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Član foruma od: 04.10.2013
brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan

Citiraj:
Prvotno napisano od kawasaki0201 Vidi poruku
Sogor ima kuću 12x10 bez fasade i sad je u potkrovlju dogradil dvije sobe i senkijov šporet bez pečnice grije sve bez pol muke. Nutra vruće da možeš u gačama sijediti.
Valjda si pročitao post na koji se je odnosio moj odgovor !
brgud je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-11-18, 10:49   #668
jocc
Regularni Član

Član foruma od: 15.08.2015
jocc će uskoro postati poznat

ZJ uzeo sam večeg jer planiram još nekoliko prostorija grijati a i na tavan ću se valjda širiti, pa bolje da sad imam rezerve nego da mi poslje fali
jocc je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-11-18, 16:43   #669
Ivan KC
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.01.2012
Ivan KC je nebrušeni draguljIvan KC je nebrušeni draguljIvan KC je nebrušeni dragulj

Jel mi moze to netko od vas koji imaju, poslikati da vidim kako to izgleda, gdje je smjestena pumpa, ventili, cijevi, tj da vidim kako to sve skupa izgleda u kuhinji?
Ivan KC je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-11-18, 20:03   #670
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Čul sam da Senko špareti trebaju imati slobodno oko 20 cm a lijeve i desne strane zbog omogućavanja strujanja toplog zraka. Priključci za centralno su sa zadnje strane ložišta. Normalno može biti lijevi i desni.
Ja imam šparet od Alumprometa (inox obloge, table od kotlovskog lima). Priključci za centralno mogu biti po želji, bočno ili sa zadnje strane. Iako je predviđen za dimnjak 16 cm, kod mene funkcionira na dimnjaku 13 cm (visina 6-6,5 m). Dimnjak čistim jednom godišnje, a šparet se može također jednom, ali bolje je 2 puta godišnje (po sezoni).
Osim jedne velike mane (sve kaj denem nutra zgori), zadovoljan sam. No, svjestan sam da bi prava peć s regulacijom smještena u garaži i velikim akumulacijskim bojlerom bilo bolje rješenje i kuhinja bi bila čista. Doduše to bi, kaj se tiče ugođaja u boravku i kuhinji (povezani su kliznim vratima do plafona i stalno su otvorena), bilo vrlo slično kao grijanje plinskim bojlerom. Na šparet sam se odlučil upravo zbog tog ugođaja. Nekad sam se grijal na plin i nije mi se dopalo, stalno sam kašljucal.
Svaki odabir ima svoje prednosti i nedostatke i najbolje je da svatko odabere prema svojim potrebama i prioritetima.

Imenjače, evo ti tražene fotke. Prostor za pumpu je kod mene jako skučen i moral sam dosta kemijati da je sve stalo. Ispred pumpe je kutija na kotačićima koja se poteže prema van.

WP_20181121_18_45_43_Pro
WP_20181121_18_46_14_Pro
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Kalači drva zoki umarstvo 3595 09-11-18 19:41
banzek za piljenje drva stjepan168 Ostali priklju?ci 154 09-01-18 11:21
Svojstva drva gpugelni umarstvo 26 19-03-13 11:46
K:Drva za ogrijev hitno Loncin Potranja 0 18-03-13 14:39

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:41.