Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 12-02-09, 11:40   #1
Boris
Gost

Početno Kruška Tepka

Dali ko zna koji način kako posaditi nove nasade ove kruške kako se razmnožava i bilo šta o njoj, ja osobno imam krušku promjera debla 1,30 metara i kad rodi svake 2 godine rakije ima ko u priči i vrhunska je. U budućnosti htio bi komercialno peći rakiju od nje i zasaditi nasad pa ako ko ima ideja nek se javi sa savjetima.

Na netu sam pročitao da neki čovjek cijepi na podloge starih krušaka, ali ne razumijem šta cijepi jer mladice oko debla ne rastu, kako je onda razmnožava!!
  Odgovori s citatom

Nepročitano 13-02-09, 12:39   #2
Boris
Gost

Početno Re: KRUŠKA TEPKA

Na netu sam pročitao da neki čovjek cijepi na podloge divljih krušaka, ali ne razumijem šta cijepi jer mladice oko debla ne rastu, kako je onda razmnožava!!

Sad tek vidim kakve gluposti pišem, htio sam zapravo pitati dali rastu mladice, novi izdanci ispod tepke, i dali ko ima iskustva s cijepljenjem na divlju krušku najbolja metoda postupak.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 13-02-09, 15:26   #3
Kontam
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 03.05.2008
Kontam će uskoro postati poznat

A jel ima ta tepka neki drugi naziv? vidim na guglu da je poznata sorta, ali je ne mogu naći u literaturi.
Kontam je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-02-09, 00:07   #4
greny
Gost

U obitelji domaćih, starinskih sorti voća u nas je i kruška tepka, poznata još kao tepkovica, tepača, pečenica ili vinogradarska kruška.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 17-02-09, 16:08   #5
bank
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od Boris
Na netu sam pročitao da neki čovjek cijepi na podloge divljih krušaka, ali ne razumijem šta cijepi jer mladice oko debla ne rastu, kako je onda razmnožava!!

Sad tek vidim kakve gluposti pišem, htio sam zapravo pitati dali rastu mladice, novi izdanci ispod tepke, i dali ko ima iskustva s cijepljenjem na divlju krušku najbolja metoda postupak.
Pozdrav, najlakse ti je da das u rasadnik koji radi kruske, pupoljke da ti oni nakaleme. Mada ne maoras da kalemis na divlju krusku na sejanac, mozes i na neku vegetativnu ba29 sydo ... samo moras da obratis paznju na kolicinu aktivnog kalcija u zemljistu i da li je tepka kompatibilna sa ovim podlogama. Ja ne znam da li je kompatibilna ali ovako mozes da dobijes dobar zasad laksi za obradu.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-03-09, 19:18   #6
breskvar
Uvaženi Član

Član foruma od: 25.02.2009
breskvar je na dobrom putu

...sa divljom kruškom su sve sorte kompatibilne. Samo trebaš te divlje podloge proizvesti iz sjemena, a nikako ne vaditi samonikle divljake po kojekakvim šikarama :shock:
breskvar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-03-09, 20:23   #7
Boris
Gost

Pozdrav, hvala na odgovoru.

Pozdrav, najlakse ti je da das u rasadnik koji radi kruske, pupoljke da ti oni nakaleme.

Dali možda znaš kakav kvalitetan rasadnik koji bi se htio s tim igrati. meni bi trebalo za početak nekih 50-100 sadnica.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 07-03-09, 07:51   #8
breskvar
Uvaženi Član

Član foruma od: 25.02.2009
breskvar je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Boris
Pozdrav, hvala na odgovoru.

Pozdrav, najlakse ti je da das u rasadnik koji radi kruske, pupoljke da ti oni nakaleme.

Dali možda znaš kakav kvalitetan rasadnik koji bi se htio s tim igrati. meni bi trebalo za početak nekih 50-100 sadnica.
...imaš u Bapskoj kod Iloka privatni rasadnik, ako ti nije predaleko...
breskvar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-09-13, 15:18   #9
Zahar
Početnik

Član foruma od: 20.05.2013
Zahar je na dobrom putu
Početno Re: Kruška Tepka

Citiraj:
Prvotno napisano od Boris Vidi poruku
Dali ko zna koji način kako posaditi nove nasade ove kruške kako se razmnožava i bilo šta o njoj, ja osobno imam krušku promjera debla 1,30 metara i kad rodi svake 2 godine rakije ima ko u priči i vrhunska je. U budućnosti htio bi komercialno peći rakiju od nje i zasaditi nasad pa ako ko ima ideja nek se javi sa savjetima.

Na netu sam pročitao da neki čovjek cijepi na podloge starih krušaka, ali ne razumijem šta cijepi jer mladice oko debla ne rastu, kako je onda razmnožava!!
Mozete li slikati to stablo i plodove da vidimo kako izgleda?
Zahar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-09-13, 16:38   #10
zwer
Super Moderator

zwer avatar

Član foruma od: 15.03.2010
zwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auru
Početno Re: Kruška Tepka

imam je ja, rodi svake godine.

Fora je s njom da ne počinje rodit do neke starosti, cca 10 god....

Iz ove će bit 400-500kg....

Masa ljudi me pitalo za sadnicu al ispod nje ne raste mlađe....

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Kruške MuUki Jabu?asto vo?e 680 06-12-18 07:19
Šljiva ili kruška ? jellena Obrada tla i podizanje vo?njaka 11 28-03-15 22:46
kruška daevu Ponuda 5 31-08-13 15:47
Prodajem kruške Tomislav Ponuda 0 24-08-13 22:51
Kruške Wilijamovke Tomislav Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 1 29-08-12 21:38

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:00.