Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Naši traktori i mehanizacija Savjet za kupnju polovnog traktora
Naši traktori i mehanizacija Slike vaših traktora i mehanizacije.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 23-11-11, 19:44   #11
baustelac99
Aktivni Član

Član foruma od: 05.01.2009
baustelac99 je na dobrom putu
Početno

Imt?
577 npr? s obzirom da već imaš jednoga.
nisu preskupi, a i remont nije preskup.
ne radiš neku veliku površinu (5ha može i 539 sam obraditi) tako da bi te i taj stariji i "lošiji" traktor mogao zadovoljiti.
baustelac99 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 23-11-11, 22:39   #12
ilegalac
Uvaženi Član

ilegalac avatar

Član foruma od: 19.02.2010
ilegalac će uskoro postati poznat
Početno

ako baš hoćeš kupit traktor, kupi ga
ali večinu tih poslova ti odradi i 539
a kupovati strojeve koje češ jednom koristit

kažeš imaš vinograd, koji vjerojatno radiš s 539
a ako posadiš 5ha oraha, to ferac radi pjevajući
veči traktor traži i veće priključke
krčenje i duboko oranje ima i alternativu
a novce možeš i pametnije
iskoristit
ilegalac je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-11-11, 00:54   #13
Ranko
Uvaženi Član

Ranko avatar

Član foruma od: 28.06.2008
Ranko će uskoro postati poznatRanko će uskoro postati poznat
Početno

Ako nemas u planu prosirenje povrsina, to jest ako samo planiras na tih 5 ha posaditi orahe i neici u dalju ratarsku proizvodnju, onda nema potrebe da se trosis kupujuci jos jedan traktor.
Naj bolja bi solucija bila ako kao sto sam rekao neplaniras prosirenje povrsina da prodas 539 i recimo kupis sebi neki traktor oko 50ks, a da nije prevelik i da ima prednji pogon. Bespotrebno je da za toliku povrsinu imas dva traktor koji ce ti vise lezati nego raditi, a jedan duplak od 50ks to sve sam obavi bez problema.
Posto vec imas imt kao zamjenu preporucuje recimo imt 549 dv, ima taman dovoljo snage da moze sve obaviti, od oranja do mulciranja.
Nepročitano 26-11-11, 23:08   #14
agroenogastro
Početnik

Član foruma od: 22.11.2011
agroenogastro je na dobrom putu
Početno

Hvala na savjetima, kako većinu poslova obavlja moj tata koji je već u godinama, treba nam traktor sa kabinom, duplak, kako vi stručno kažete i servo volan, da li će imati 50 ili 70 ks svejedno, što se mene tiče ja bi radije da ima 50 ali teško ga je naći, a ovi od sedamdeset imaju istu cijenu kao i ovi od pedeset, pa radim kalkulacije..možda bolje kupiti sa više konja, toga nikada dosta, griješim?
u svako slučaju ratarski radim pet hektara, plus hektar vinograda, a tih pet hektara je za izmalčati, izorati, staviti orahe ili što već, plus radovi u šumi mi trebaju.
za imati u vidu je i da imam i sve priključke od imt-a. dvobrazni plug, rasipač, prednji bager ću morati dodatno kupiti...uz traktor...
Pratim oglase, zovem, gledam cijene..stvarno su parene..traktor od 80-85godište...7,8 tisuća eura...i sve iz uvoza, ljudi ih imaju godinu dana pa prodaju
ima netko za preporučiti nekog ok. uvoznika ili nekoga tko se bavi traktorima i opremom a oglašava se? hvala na dosadašnjim prijedlozima..
Nepročitano 26-11-11, 23:23   #15
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Član foruma od: 07.02.2011
Cowboy će uskoro postati poznatCowboy će uskoro postati poznat
Početno

Ima član basic ovdje na forumu, ima stvarno dobre traktore i nije skup. Ja bih ti preporučio da se javiš njemu, ili pogledaj na PIK-u.
Cowboy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-11-11, 23:51   #16
agroenogastro
Početnik

Član foruma od: 22.11.2011
agroenogastro je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Cowboy Vidi poruku
Ima član basic ovdje na forumu, ima stvarno dobre traktore i nije skup. Ja bih ti preporučio da se javiš njemu, ili pogledaj na PIK-u.
ima neku web stranicu??
Nepročitano 27-11-11, 00:11   #17
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Član foruma od: 07.02.2011
Cowboy će uskoro postati poznatCowboy će uskoro postati poznat
Početno

pogledaj u temi Zetor, tamo često piše. Tamo ćeš naći i adrese.

Posljednje uređivanje od Cowboy : 27-11-11 at 00:15
Cowboy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-01-12, 23:53   #18
Djura123
Početnik

Član foruma od: 28.01.2012
Djura123 je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od agroenogastro Vidi poruku
Poštovanje, čitam vaš forum i vidim da ima dosta stručnjaka što se traktora tiče. Naime imam imt 539 što je super traktor za istru, dobio sam dosta zemlje pa planiram obrađivati je. Treba mi savjet koji polovni traktor da kupim, svakako dupla vuča, trebati će mi za prednji utovarivač za gnoj, raspšivač, oranje, malčanje.., sve ratarske radove, imam i vinograd. Gledam oglas, cijene, vaš forum, dajte mi savjet, bolje 60 ili 80 konja, mala je razlika u cijeni, a spreman sam potrošiti od 6 do 9 tisuća eura. Unaprijed zahvaljujem..
Veruj mi kad ti kazem,kupi mtz 82 za 4000 evra ne trosi mnogo delovi su mu jeftini i izdrzljiv je traktor ja imaam 2 komada 82 ,t40,892,1221 samo rusi kod mene dolaze u obzir :D
Djura123 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-02-12, 00:37   #19
Street_Fighter
Početnik

Street_Fighter avatar

Član foruma od: 27.02.2012
Street_Fighter je na dobrom putu
Smile

Pozdrav svima pisem vam iz Tuzle skoro sam kupio IMT 539 90 God i zadovoljan sam snjime mada sam razmisljao da uzmem veci traktor kao Npr IMT 560 nemam dosta iskustva sto se tice IMT masina.Traktor najvise koristim u transportu s prikolicom drva sijeno i itd da mi je da cujem vase misljenje dobijam imt 560 88 god za IMT 539 1 za 1.Mozel mi tko malo reci o tom traktoru 560 kakvi su inace jer se na razumijem bas puno dali bi mjenjao sta vi kazete vase misljenje.
Evo slike od mog IMT 539 i tog IMT 560:
http://www.zaslike.com/files/ibs26z37udj8q83y050.jpg
http://www.zaslike.com/files/mljujiy19uhcgw35ue.jpg
http://www.zaslike.com/files/yov3799rycrkrozl283b.jpg
http://www.zaslike.com/files/vei6a7c2ohk1mcigrf.jpg

Hitno mi je

Posljednje uređivanje od Žuti : 27-02-12 at 18:45
Street_Fighter je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-02-12, 07:29   #20
ajkula
Super Uvaženi Član

ajkula avatar

Član foruma od: 01.06.2011
ajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mrakuajkula je svjetionik u mraku
Početno

pa po viđenom ovaj 560 ti ima dosta loše gume,ali to je potrošna roba,kod mene ima dosta tih tipova traktora i največe mane su im kočnice ali riješava se,moj susjed Dario ima takvu liniju gileta samo 565 šta je taj sa njime napravio posla i radnih sati bolje ne pitati i satro ga je do kraja ali sad ide u sređivanje i stavlja na njega pr.utovarivač,ako nisi ovisan o tome da trebaš mali i okretan traktor mjenjaj,pozdrav

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
preporuka za kupnju motokultivator igor266 Ostalo 1303 12-11-18 09:17
Savjet za kupnju Junica dane Govedarstvo 91 29-08-18 23:02
Sadnja voćaka i izbor voćne vrste larisarubia Obrada tla i podizanje vo?njaka 153 29-06-17 16:37
Kupovina polovnog IMT-a jopa741 IMT 219 07-03-17 10:01
savjet, prijdlog Imt56o Nai traktori i mehanizacija 23 26-11-11 22:26

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:50.