Naši traktori i mehanizacija Slike vaših traktora i mehanizacije.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-04-16, 23:31   #11
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe
Početno Re: Zglobni ili fiksni traktor?

Kome treba okretanje na jako malom prostoru taj kupuje zglobni sa super steer upravljanjem.
I kod zglobnog se mogu koristiti kočnice kod okretanja. Kad je otraga neki imalo težak prikjučak okrene se na mjestu. No to nije trajno rješenje, samo nužno zlo u određenim situacijama.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 20-04-16, 23:51   #12
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

Pojasni zglobni sa SS.
Mislis zglobni sa skretajucim kotacima?
NEWHOLLAND je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-04-16, 23:57   #13
abarth
Super Uvaženi Član

abarth avatar

Član foruma od: 17.01.2013
abarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacije

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=10863621&show=2
abarth je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-04-16, 07:04   #14
maiky
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 09.02.2007
maiky je na dobrom putu

Zanimljivo nema takvih puno gleda sam Goldoni fiksni ali skreće samo prednje kotače

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
maiky je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-04-16, 08:34   #15
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Upravo za takve kakvog je pokazal abarth je predložil puknuti (velečasni) na prošloj stranici, a ja sam ustvrdil da su najbolji, ali su jako rijetki i skupi kao sv. Petra kajgana.
Još da nemaju prilagođavanje terenu cijelog prednjeg kraja, nego samo prednje osovine, teško bi im bilo najti manu.
Nepročitano 21-04-16, 09:17   #16
maiky
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 09.02.2007
maiky je na dobrom putu

Vidio sam ih na sajmu u Veroni ali niti jednog da okreće i zadnje kotače

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
maiky je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-04-16, 09:27   #17
puknuti
Gost

jedna velika prednost zglobnog je kaj vozi po istom tragu kotača .....em radi stalnog pogona ,na sve osovine , međuredne obrade , , blata (hehe) ...špricanja pšenice ,itd.

Pa čak ni ovo klačnje prednjeg kraja ne bi zamjerio jer to nije traktor za vožnju po brazdem jarkima , brazdama(tanjurtanje) , ili grabama .

zašto ti to tak smeta iwanho?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-04-16, 10:13   #18
Adis90
Uvaženi Član

Adis90 avatar

Član foruma od: 03.04.2010
Adis90 će uskoro postati poznat

Ako nije za po brazdi,kako onda frezati sa istim..
Adis90 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-04-16, 10:48   #19
puknuti
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od Adis90 Vidi poruku
Ako nije za po brazdi,kako onda frezati sa istim..
ako mene pitaš ..nije da se ne može.. ..iwanho je dao primjedbu kako je bolje , ili je njemu bolje ako se klati prednja osovina a ne kopletni prednji kraj kao u npr, u tomo vinkoviča.

Ja samo kažem da po defoltu ti traktori ako se ne vozi po brazdi to klačenje prednjeg kraja je gotovo neprimjetno u vočarsko vinogradarskom poslu , međurednoj obradi , vožnji cestom itd ...
.kad bi talijan koji ga je crtao vidio gdje ga mi vozimo vjerojatno bi opal na rit .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-04-16, 16:47   #20
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Nije štos u klaćenju prvog kraja. To u vožnji nije neki problem ako je volan na zadnjem dijelu, a jedino se stariji mogu naći koji imaju volan na prednjem trapu.
Piksa oko koje se klati prvi kraj je jače opterećena i ubrzo se pojavi luft pa se traktor "kleca" u sredini.
Prvi traktor mi je bil Tomo PE18, onaj s polumjesečastim zupčanikom u sredini. Nakon kaj smo kupili Pasquallija koji ima prednje upravljanje, preporodil sam se. Traktor višega klirensa, jednake širine, a neusporedivo stabilniji na poprečnim kosinama. Vožnju prikolice niz brijeg bez kočnica ne treba ni spominjati. Kod okretanje na kosini s dignutim zadnjim priključkom, ne daj Bože kod zglobnog da je priključak na nižoj strani terena.

To je samo moje skromno mišljenje s obzirom na moje iskustvo i potrebe.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:48.