Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Traktorski priključci > Sijačice Elektronska kontrola sjetve
Sijačice Sijačice za žito, kukuruz i dr.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 22-05-12, 10:06   #11
Niđo
Početnik

Član foruma od: 17.03.2012
Niđo je na dobrom putu
Početno

No kaj niko nis nazna.... aloooo
Niđo je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 15-01-13, 06:15   #12
North ARMY
Polako se zagrijava

Član foruma od: 12.02.2012
North ARMY je na dobrom putu
Početno Elektronska kontrola sjetve

Pozdrav kolege forumasi,interesuje me koliko kod vas u Hrvatskoj kosta elektronska kontrola setve ?
Kod nas u Srbiji postoji jedna manja privatna firma koja pravi elektronske kontrole za setvu,stare su imale senzor na setvenoj ploci i kontrolisale da li se okrece(ovi senzori su isli na masine tipa Olt,Nodet,Agria,Livac),dok novije koriste senzore koji kontrolisu ajd da kazem ispadanje semena iz setvenog aparata. Ovakva novija verzija elektronske kontrole kosta oko 170e za 4rednu sejacicu.Ako iz nekog razloga dodje do prestanka ispadanja semena kontrola daje zvucni i svetlosni signal u kabini traktora,kontrola unutar kabine je podeljena na 6 sekcija tako da jasno kaze koja baterija ne radi.
Interesuje me koliko kostaju kod vas ?
North ARMY je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-01-13, 13:03   #13
prnjavor3
Polako se zagrijava

Član foruma od: 27.01.2012
prnjavor3 je na dobrom putu
Početno

kolega može li broj (sa pozivnim za srbiju od te firme) u naprijed hvala
prnjavor3 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-01-13, 14:30   #14
North ARMY
Polako se zagrijava

Početno

Ako smem tj da se ne smatra reklamom postavicu.
+38164 355 31 48 Agroelektronika se zove firma.
Nepročitano 31-01-13, 23:36   #15
bole1994
Regularni Član

Član foruma od: 16.10.2011
bole1994 je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od North ARMY Vidi poruku
Ako smem tj da se ne smatra reklamom postavicu.
+38164 355 31 48 Agroelektronika se zove firma.
@north army de mi reci kolko kosta ta starija verzija i imali se kupit na vaseru u rumi il sidu

i koje sve funkcije ona ima
bole1994 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-02-13, 00:02   #16
marko93
Super Moderator

marko93 avatar

Član foruma od: 31.01.2008
marko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu auru
Početno

Ja imam tu elektronsku kontrolu,točno ta iz Srbije..

Meni je ta sprava dobra,pogotovo kad sijem po noči ne moram izlazit van traktor i provjeravat koliko sjemena imam,samo gledam lampice dal pokazuju zeleno i sijem tak dugo dok ne trepče crveno..

Nepročitano 01-02-13, 08:37   #17
deutz fahr k110
Regularni Član

deutz fahr k110 avatar

Član foruma od: 26.01.2012
deutz fahr k110 je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od marko93 Vidi poruku
Ja imam tu elektronsku kontrolu,točno ta iz Srbije..

Meni je ta sprava dobra,pogotovo kad sijem po noči ne moram izlazit van traktor i provjeravat koliko sjemena imam,samo gledam lampice dal pokazuju zeleno i sijem tak dugo dok ne trepče crveno..

perkovic,to morem i na ino becker deti?
deutz fahr k110 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-02-13, 10:17   #18
marko93
Super Moderator

marko93 avatar

Član foruma od: 31.01.2008
marko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu auru
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od deutz fahr k110 Vidi poruku
perkovic,to morem i na ino becker deti?
To ti neznam..Ova moja paše samo ne OLT,Agria ili Nodet sijačice...
Možda član @Nort Army zna dal postoji i za Becker sijačicu ova kontrola..
Nepročitano 01-02-13, 10:42   #19
North ARMY
Polako se zagrijava

Početno

Koliko znam staru verziju niko ne prodaje vise tj sa senzorom na ploci,a i zasto bi neko kupovao losiju kontrolu iako bi cena bila ista da'l kupili senzor za plocu ili zrno,cak i ako postoji razlika ona je zanemarljiva tako da je ipak bolje dodati par evra pa kupiti na zrno kontrolu.
Sto se tice Becker masine nju poznajem bolje nego bilo koju drugu i sigurno da moze jer kontrole rade na istom principu postavi se onaj foto-senzor koji kontrolise prolaz zrna kroz,e sad kod Bekerice bi mogao biti jedini problem na sta pricvrstiti senzor,jer je kod Olt-Nodet masina pricvrscen na onaj (mi u Srbiji ga zovemo uzmerivac zrna) onj deo kao mala kukica sto je drzi imbus saraf.
Cena osnovne krece 175e za 4 reda,pa 200e osnovna za 6 redova,a postoji doplata da broji isejana zrna,brzinu,hektre....
Nepročitano 01-02-13, 11:11   #20
bole1994
Regularni Član

Član foruma od: 16.10.2011
bole1994 je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od North ARMY Vidi poruku
Koliko znam staru verziju niko ne prodaje vise tj sa senzorom na ploci,a i zasto bi neko kupovao losiju kontrolu iako bi cena bila ista da'l kupili senzor za plocu ili zrno,cak i ako postoji razlika ona je zanemarljiva tako da je ipak bolje dodati par evra pa kupiti na zrno kontrolu.
Sto se tice Becker masine nju poznajem bolje nego bilo koju drugu i sigurno da moze jer kontrole rade na istom principu postavi se onaj foto-senzor koji kontrolise prolaz zrna kroz,e sad kod Bekerice bi mogao biti jedini problem na sta pricvrstiti senzor,jer je kod Olt-Nodet masina pricvrscen na onaj (mi u Srbiji ga zovemo uzmerivac zrna) onj deo kao mala kukica sto je drzi imbus saraf.
Cena osnovne krece 175e za 4 reda,pa 200e osnovna za 6 redova,a postoji doplata da broji isejana zrna,brzinu,hektre....
znaci 175e je osnovna koja samo kontrolise sjetvu,a mislim da sa negdje vidido dal na ovom il nekom dr forumu da ima i kontrolu sjetve,i hektoetar,i brzinu kretanja
zato sam i pito koje sve funkcije ima,i jel znas mozda koja je cijena za nodet 4 reda kontrola sjetve,hektometar i brzina kretanja
bole1994 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
koperacija sjetve kukuruza bornakutina Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 15 24-02-13 21:53
Isplativost sjetve Kukuruza? hoti Ratarstvo 41 05-09-12 14:08

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:39.