Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Traktorski priključci > Sijačice Sijačica IMT 639 4 reda za grah
Sijačice Sijačice za žito, kukuruz i dr.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 02-01-16, 22:33   #1
CAPO ZG
Aktivni Član

CAPO ZG avatar

Član foruma od: 20.08.2013
CAPO ZG je na dobrom putu
Početno Sijačica IMT 639 4 reda za grah

Pozdrav,

Nabavljena je sijačica te bi je sad trebao obnoviti.
Problem je što je dugo stajala pa je kod izbacivača sjemena puna zemlje mravci napravili mravinjak
pitanje glasi : kako doći do sita tj.odšarafio sam sve ali neznam otvoriti a nebi htio da se što pokida *jel se izbacivač kupuje novi ili se treba samo poriktati ?

na slici se vidi označeno žuto šarafi skinuti , označeno crveno mehanizam koji nije u sihronu preskače izbacivač sjemena....
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	imt d.jpg
Pregledi:	353
Veličina:	72.5 kB
ID:	13901  
CAPO ZG je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 03-01-16, 14:04   #2
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj
Početno Re: Sijačica IMT 639 4 reda za grah

možda da probaš negdje naći manual od te sijačice, jer neznam nikoga da ju je koristio, i malo ih ima kod nas
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-01-16, 15:17   #3
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 09.11.2011
DARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svimaDARIJUS je ime poznato svima

ajoooj...nekad davno je šogi imao takvu...lomi zrnje, lomi svoje zubčanike...
a nije bilo olt-a za uzet?
Nepročitano 03-01-16, 16:35   #4
vargas
Aktivni Član

Član foruma od: 15.08.2012
vargas ima spektakularnu auruvargas ima spektakularnu auru

Capo zg, dobro si kupio. Ja imam takvu i ovo što Darijus piše je glupost uspoređivati oltovu sijačicu s njom. Pod 1 te sijačice imaju nortonovu getribu za biranje razmaka između zrna i to sa 10 zupčanika, pod 2 imaju još 4 kombinacije na lancu prije samog nortona, , pod 3 u samom sjetvenom mehanizmu imaju zupčani prenos na kugličnim ležajevima tako da priča o pucanju zupčanika ne drži vodu. Zupčanici su svi strojno obrađeni i kaljeni. Zrno može lomiti ako je stavljen ili preveliki ili premali sjetveni cilindar, ali tu opet ima jedan aluminijski valjak presvučen gumom koji izbacuje višak zrna iz valjka. Za skidanje sjetvenog cilindra ti je procedura da prvo skineš prozorčić od pleksi stakla, onda odvrnešonaj vijak u sredini (ključ 17) i makneš tu šrajbu. Sami izbacivaći ti stoje na ekscentar vijku, zato imaš zarez na njemu za odvijač. Zaokreni vijak u lijevo s tim da malo "pomogneš" zakretanjem i samog sjetvenog cilindra, izbacivači ti izađu iz rupa na cilindru i onda možeš izvuči cilindar ako nije došlo do korozije . Problem je u tome što se cilindar centrira na jedan čelični štift, malo pogledaj. Ako je zapeklo pošpricaj sa naftom ili WD i nakon što tako odstoji pokušaj izvuči cilindar. ako i onda ne ide, zaokreni mehanizam da ti štift dođe sa gornje strane i kroz otvor od kutije za sjeme pomogni si malo sa izvijačem.
vargas je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-01-16, 22:25   #5
CAPO ZG
Aktivni Član

CAPO ZG avatar

hvala vargas, sve vijke sam pospricao i nauljio nek malo odstoje ipak to par godina nije u upotrebi pa idemo s tvojom uputom ...

naravno sve ču popratiti s slikama možda netkome u budučnosti isto pomgne

ps. nisam htio olte jer mislim da bi se ova mogla bolje pokazati za grah e sad živi bili pa vidjeli ...
Nepročitano 10-01-16, 23:17   #6
CAPO ZG
Aktivni Član

CAPO ZG avatar

Post Re: Sijačica IMT 639 4 reda za grah

Sjetvene, baterije rastavljene i u fazi čišćenje su stavit če se novi pvc izbacivaći.
Moram reći da se svaka baterija pretvorila u mravinjak strava evo malo slika možda se nekoma pomogne ....
alat za rastavljanje :

WD 40 ne štedjeti
ćekić klasični
čekić bat
uljna mazalica
okasti ključ 10 (ne gedore koristiti pucaju glave vijaka )
i naravno strpljenje
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	IMG_7660.jpg
Pregledi:	433
Veličina:	82.2 kB
ID:	13968   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	IMG_7661.jpg
Pregledi:	241
Veličina:	71.5 kB
ID:	13969   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	IMG_7684.jpg
Pregledi:	210
Veličina:	73.2 kB
ID:	13970   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	IMG_7681.jpg
Pregledi:	200
Veličina:	64.7 kB
ID:	13971  
Nepročitano 10-01-16, 23:36   #7
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Imaju pri nama u selu dvije takve. Nisu se baš usrećili s njima.
Da lomi zrnje je istina, da je brža od OLT-ove isto tak. Za zupčanike neznam.
No, još je jedna u upotrebi (čovjek ima oko 75g.), dok je druga zamijenjena pneumatskom.
Pital ga budem ima li upute.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-01-16, 12:25   #8
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Kod mene ih bilo nekoliko nitko sa njima nije bil zadovoljan nema više nijedne najgori IMT-ov proizvod .
Nepročitano 11-01-16, 21:38   #9
CAPO ZG
Aktivni Član

CAPO ZG avatar

Budemo vidjeli kako se bude pokazala u poslu , ono što sam čuo da je za kukuruz loša ali bi mogla biti dobra za grah a sad ako nebu ide dalje
a do tada joj dajem šansu da se pokaže
Nepročitano 15-01-16, 22:52   #10
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj

Citiraj:
Prvotno napisano od željko kž Vidi poruku
Kod mene ih bilo nekoliko nitko sa njima nije bil zadovoljan nema više nijedne najgori IMT-ov proizvod .

Plus imt pneumatska sijačica, sve promašaji - ja htio kupiti, pa me odgovorili ljudi koji su kupili novu i poslije 2-3 jutra več nije dobro sijala, pa kupili drlju od oltove koja je posijala na 1000 hektara, i bolje je radila 100 puta od imt-ove, pa sam uzeo ipak olt i nisam se razočarao, za mene najbolja sijačica, ako uzmemo u obzir uloženo-dobiveno, a djelovi su dostupni odmah, dosta djelova sam kupio da mi i stoji kod kuće, ako nešto i ode, tako da mogu isti dan napraviti i nastaviti sa sijanjem, a i do olta imam 20-25km.
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:33.