Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Naši traktori i mehanizacija Savjet za kupnju polovnog traktora
Naši traktori i mehanizacija Slike vaših traktora i mehanizacije.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 12-05-17, 11:27   #1001
ikashina
Polako se zagrijava

ikashina avatar

Član foruma od: 22.04.2011
ikashina je na dobrom putu
Početno Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Citiraj:
Prvotno napisano od mali Vidi poruku
E ljudi ma da ursus je takav stroj nepoderiv nema ga ravnog nijednom traktoru.
Svaka ga kuća želi .
Ja neznam što na ovom nije rađeno od početka do kraja.
A radi 200 sati godišnje goni se al bome se i kvari.
Tako da se tu ne prodaju priče za malu djecu .
Samo smo 5 puta radili šperu jer se otezala na kraju je zavarena .
A od tolike kvalitete da ne spominjem brezone kojih se pola s maticom ošarafi.
U mene se nije ni upola toliko radilo sa njim godišnje, pa je non stop bio neki kvar na njemu. Ulupano novaca i novaca na njega, svako malo nesto mu ode. Nema šta mu nije rađeno dok je bio u nas nešto više od 20 god. A da kažem da je samo se koristio za oranje, drljanje i vuču prikolice, tako da je maksimalno radio 70-tak i manje sati godišnje. Katastrofa traktor bio što se tiče kvalitete, prodali ga na kraju čovjeku koji živi blizu mene sa desetak i više kvarova na sebi i rekli mu ih koji su, jer ga je htio obnoviti za sebe. Na kraju ga i on prodao jer je vidio da mu guta samo novce i proklinjao dan kad ga je uzeo. Mi se preporodili odkad smo uzeli 39taka ima 6 god. i molili Boga samo da ne bude kao Ursus sa kvalitetom, a radi duplo i više posla nego što je Ursus radio. Najveći kvar dosad mu bio samo reparacija alansera i alternatora i uglavnom još neke sitnice

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
ikashina je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 12-05-17, 12:20   #1002
Dongfeng
Uvaženi Član

Dongfeng avatar

Član foruma od: 09.04.2013
Dongfeng je nebrušeni draguljDongfeng je nebrušeni draguljDongfeng je nebrušeni dragulj

To se potrefio neki fals u toj seriji. Za 70 sati godisnje da je ne znam ti koja marka ne bi trebao da se kvari. Pa te sate ja u kosevini sa kinezom nabijem za 6-7 dana.
Nepročitano 12-05-17, 14:05   #1003
ikashina
Polako se zagrijava

ikashina avatar

Član foruma od: 22.04.2011
ikashina je na dobrom putu

Stvarno ne bih znao da li je fals, ali nisam slagao kad kazem da je radio 70 i manje sati godisnje, a kvarovi se redali samo tako... otvaran je više od tri puta samo pozadi, uvijek neki problemi bili sa hidraulikom i kardanom, msm da mu je i motor čak dva puta otvaran. Koliko mi je ostalo u glavi prozivodnja njegova je bila 76 god. ili 78 god. jedna od te dvije nisam točno siguran

ikashina je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-05-17, 19:03   #1004
mali
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.02.2015
mali je nebrušeni draguljmali je nebrušeni draguljmali je nebrušeni dragulj

Citiraj:
Prvotno napisano od iko1992 Vidi poruku
U mene se nije ni upola toliko radilo sa njim godišnje, pa je non stop bio neki kvar na njemu. Ulupano novaca i novaca na njega, svako malo nesto mu ode. Nema šta mu nije rađeno dok je bio u nas nešto više od 20 god. A da kažem da je samo se koristio za oranje, drljanje i vuču prikolice, tako da je maksimalno radio 70-tak i manje sati godišnje. Katastrofa traktor bio što se tiče kvalitete, prodali ga na kraju čovjeku koji živi blizu mene sa desetak i više kvarova na sebi i rekli mu ih koji su, jer ga je htio obnoviti za sebe. Na kraju ga i on prodao jer je vidio da mu guta samo novce i proklinjao dan kad ga je uzeo. Mi se preporodili odkad smo uzeli 39taka ima 6 god. i molili Boga samo da ne bude kao Ursus sa kvalitetom, a radi duplo i više posla nego što je Ursus radio. Najveći kvar dosad mu bio samo reparacija alansera i alternatora i uglavnom još neke sitnice

Tako i ovom ali on je ulupao novaca brdo to nikad nemože vratit pa mu žao prodat toboš.
Jednom ga na oglas stavio niko nazvao nije.
On ima 539 i u 1000 sati skoro nikakvih kvarova .
A ovaj svako malo još je njegov 360 i plav motor kao trebali bi biti bolji od sivih.
mali je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-05-17, 20:04   #1005
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Kroz moje naselje ih prošlo bar 30 još ih ima bar 20 neke kuće i po dva svi zajedno nisu imali toliko kvarova koliko susjed od malog . Danas sem rođaku omatal bale pa se skupilo 5 vlasnika usranih traktora i malo o kvarovima najčešči iskakanje iz druge i treče brzine u dol .
Nepročitano 12-05-17, 20:07   #1006
mali
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.02.2015
mali je nebrušeni draguljmali je nebrušeni draguljmali je nebrušeni dragulj

To iskakanje mi je nešto najgore ako su kočnice loše nebitna marka.
mali je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-05-17, 20:24   #1007
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

A gle meni 560 od prvog dana iskače i prve brze u dol i iz sporih ako radi kardan u brijeg da sem u Podravini to nebi ni znal .
Nepročitano 12-05-17, 21:33   #1008
mane
Super Uvaženi Član

mane avatar

Član foruma od: 05.05.2011
mane je zaista zgodanmane je zaista zgodanmane je zaista zgodanmane je zaista zgodan

Imal sam pred 10-tak godina torpeda i isto je iskakal iz brzina kad je bio pod opterećenjem, kočnice katastrofa, nebi ih složili nikako. Par dana delaju nakon toga ne postoje. Šperu isto tak nikako osposobit da potraje. Ajd jedino je motor bio ok, tu nemam prigovora.
Nema traktora bez mane i kvara osim ak stoji u garaži za gledanje.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
Nepročitano 13-05-17, 00:36   #1009
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Svačeg sam se nagledal, ne volim Ursusa, ali ovo kaj čitam nemrem vjerovati da je istina.

Mislim da je 4 soma preveč za onog s slike. Bolje kupit drlog za dve (ili manja) pa ako treba za još dve čuda napraviš na njemu i jedno vreme bu išel. A sve si moreš napraviti na njemu s malo alata i samo malo razmišljanja. Djelova imaš (ako je baš sila) i u pola noči na raspolaganju gdje god hočeš.
Nepročitano 13-05-17, 05:25   #1010
puknuti
Gost

bilo bi zanimljivo pronjškati neki ursus forum , ima da je aktivan ...uuuuu
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
preporuka za kupnju motokultivator igor266 Ostalo 1303 12-11-18 09:17
Savjet za kupnju Junica dane Govedarstvo 91 29-08-18 23:02
Sadnja voćaka i izbor voćne vrste larisarubia Obrada tla i podizanje vo?njaka 153 29-06-17 16:37
Kupovina polovnog IMT-a jopa741 IMT 219 07-03-17 10:01
savjet, prijdlog Imt56o Nai traktori i mehanizacija 23 26-11-11 22:26

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:10.