Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Naši traktori i mehanizacija Savjet za kupnju polovnog traktora
Naši traktori i mehanizacija Slike vaših traktora i mehanizacije.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-09-12, 13:53   #101
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Član foruma od: 07.02.2011
Cowboy će uskoro postati poznatCowboy će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od belarus 105 Vidi poruku
Vjerojatno misliš na AGRIMAR.
AGRIMAR d.o.o.
REZERVNI DIJELOVI ZA TRAKTORE ZETOR I URSUS
Adresa:BJELOVARSKA 15
10360 Sesvete
Tel/Fax:01 / 2008670
01 / 2008814
Mislim na trgovinu "Traktor Universal" Sesvete ul. Bugrovečka
tel. 01 2003 297
Cowboy je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 20-09-12, 19:23   #102
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

A onaj drugi misli na DOM Križevci, ali tam več polako ima jako malo (bolje rečeno ništ) dijelova.
Nepročitano 20-09-12, 19:54   #103
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Početno

Ja sam mislio na OVU trgovinu.
Nepročitano 20-09-12, 23:42   #104
Tajo pajo
Aktivni Član

Tajo pajo avatar

Član foruma od: 22.08.2011
Tajo pajo je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Cowboy Vidi poruku
Ja sam mislio na OVU trgovinu.
Kada su jednom iz mog sela ljudi iz te trgovine radili generalku, bila je katastrofa. Prvo je traktor jedno mjesec dana dimio kao lokomotiva i bacao ulje na auspuh, kao dok karike ne nasjednu rekli oni. Ajde dobro, misli susjed. Nakon godinu dana havarija. Opet motor dolje, ali ovaj put rastavljao ga majstor sa 40 godina iskustva u tom području, stara njemačka škola. Pukla je karika na jednom klipu. Rekao je da u svom životu nije vidio toliko lufta između klipa i cilindra. :supris: Ovi su stavili samo nove karike, a naravno naplatili kao da su sve mjenjali. Ljudi iz radione koji su izvlačili košuljicu cilindra van rekli da to nitko nije dirao od kako je motor izašao iz tvornice. :madmana:
Tajo pajo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-09-12, 03:37   #105
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Početno

Ja mislim na trgovinu rezervnih dijelova jer o tome smo i pisali. Majstore i njihov kvalitet rada nisam spominjaoi meni nisu radili niti hoće, tako da njih ne mogu komentarisati.
Nepročitano 21-09-12, 22:20   #106
Tajo pajo
Aktivni Član

Tajo pajo avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Cowboy Vidi poruku
Ja mislim na trgovinu rezervnih dijelova jer o tome smo i pisali. Majstore i njihov kvalitet rada nisam spominjaoi meni nisu radili niti hoće, tako da njih ne mogu komentarisati.
Slažem se tobom, samo sam želio podjeliti iskustva da ne bi bilo nismo znali. Neg, ajmo nazad na temu. Ttko je prioizvodio one široke kabine za štore, slične kao na nekim IMT-a 539? I da li bi takva pasala na štoru?
Nepročitano 12-10-12, 23:02   #107
Tajo pajo
Aktivni Član

Tajo pajo avatar

Početno

Ajde jedno pitanje. Što je po vašem mišljenu bolje uzeti: neki domaći traktor (Štore, TD, Universal) 80-tih godine sa cca 4000 RS ili neki zapadnoeuropski (Deutz, IHC, MF ) iz 70-tih godina s tko zna koliko RS?
Nepročitano 12-10-12, 23:08   #108
Alfada Jadarko
Uvaženi Član

Alfada Jadarko avatar

Član foruma od: 06.02.2011
Alfada Jadarko će uskoro postati poznat
Početno

teško pitanje, ovisi za šta trebaš, a tko ti garantira da Štore, TD ili Univerzal ima 4000 rs,, po mom mišljenju uzeo bi ono najbolje od svih njih, ovisi šta imaš na tržištu, može biti i Fend star 3 godine a uništen do boli, svaki kojeg uzmeš morati ćeš servisirati da kreneš od 0 i provjeriš ga
Alfada Jadarko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-10-12, 23:34   #109
Tajo pajo
Aktivni Član

Tajo pajo avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Alfada Jadarko Vidi poruku
teško pitanje, ovisi za šta trebaš, a tko ti garantira da Štore, TD ili Univerzal ima 4000 rs,, po mom mišljenju uzeo bi ono najbolje od svih njih, ovisi šta imaš na tržištu, može biti i Fend star 3 godine a uništen do boli, svaki kojeg uzmeš morati ćeš servisirati da kreneš od 0 i provjeriš ga
A na što posebno obratiti pažnju kod kupovine? Koji su sigurni znakovi da je motor pred generalkom?
Nepročitano 13-10-12, 08:11   #110
zombie666
Regularni Član

Član foruma od: 03.10.2009
zombie666 je na dobrom putu
Početno

Važi za svaki traktor:

1. Pregledaj uberlauf - ne smije previše "puhati" i nipošto ne smije bacati ulje na njeg.

2. Motor ne smije dimiti - bijel dim je pokazatelj da motor troši ulje. Blago dimljenje nije problem ako je motor hladan ali ako dimi i kada je topao to je već problem.

3. Motor mora imati dovoljno snage da pokrene traktor čak i u najbržoj brzini. To je istovremeno pokazatelj i stanja spojnice/lamele.

4. Motor mora biti u stanju da održava brzinu kretanja na nizbrdici - ne smije ubrzavati. To je pokazatelj kakva je kompresija.

5. U motornom ulju ne smije biti vode.

6. Motor mora imati miran rad čak i na najmanjem broju obrtaja/leru

7. Ne smije se čuti karakteristično "metalno" lupanje kada je motor pri velikom broju obrtaja - takav zvuk može biti pokazatelj da su ležajevi na radilici ili klipnjačama oštećeni.

8. Pazi na izgled motora - ako primijetiš neuredne tragove crvenog zaptivnog silikona na spojevima to je siguran pokazatelj traljavog otvaranja motora. Ozbiljan prodavac, ako je već otvarao i popravljao motor, biće spreman da uloži još malo novca za originalne zaptivače i neće štediti na tome te će priznaće kupcu da je motor otvaran.

9. Pazi na stanje svih zavrtanja na motoru - to je siguran pokazatelj otvaranja, posebno ako prodavac tvrdi da motor nije diran. 99% uvoznika i majstora nema kvalitetan i precizan alat niti koriste moment-ključeve te se na zavrtnjima/maticama moraju primijetiti oštećenja.

10. Motor ne smije biti "lijen" - mora primati gas brzo i precizno, tj. motor mora lijepo primati gas ali se isto tako mora brzo i precizno usporavat - to je pokazatelj da je podešavanje PVP, dizni i regulatora dobro.

Nadam se da sam pomogao, pregledao sam jako veliki broj traktora jer sam se bavio tim poslom pa sam naišao na sve i svašta.
zombie666 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
preporuka za kupnju motokultivator igor266 Ostalo 1303 12-11-18 09:17
Savjet za kupnju Junica dane Govedarstvo 91 29-08-18 23:02
Sadnja voćaka i izbor voćne vrste larisarubia Obrada tla i podizanje vo?njaka 153 29-06-17 16:37
Kupovina polovnog IMT-a jopa741 IMT 219 07-03-17 10:01
savjet, prijdlog Imt56o Nai traktori i mehanizacija 23 26-11-11 22:26

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 06:52.