Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo Staje za krave, tov junadi i dr.
Stočarstvo Sve o uzgoju domaćih životinja u svrhu dobijanja proizvoda za ljudsku ishranu kao što su meso, mlijeko, mast te raznih sirovina kao što su koža, vuna, krzno, dlaka, perje, rogovi i papci...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 25-11-06, 16:02   #1
mario
Admin

mario avatar

Član foruma od: 28.07.2006
mario je na dobrom putu
Početno Staje za krave, tov junadi i dr.

Staje

Nepročitano 05-01-07, 21:45   #2
agrarac
Gost

Početno

u kakvoj staji vi imate krave?na vezu ili slobodne?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-01-07, 10:04   #3
mario
Admin

mario avatar

mario je na dobrom putu
Početno

Trenutno na vezu. U gradnji je farma za slobodno držanje.
Nepročitano 08-01-07, 17:39   #4
tine
Uvaženi Član

tine avatar

Član foruma od: 10.12.2006
tine će uskoro postati poznat
Početno

Sve ovo izgleda impozantno a puno je racionalnije i po parama i organizaciji rada nego ovo dole:

tine je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-01-07, 18:10   #5
Ratarko
Gost

Početno

Ove prve èetiri slike su iz Amerike , ili ?
Ove dole izgledaju kao ovi 2 milionski objekti Å¡to su sada "in" u HR .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 08-01-07, 20:27   #6
tine
Uvaženi Član

tine avatar

Član foruma od: 10.12.2006
tine će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Ratarko
Ove prve èetiri slike su iz Amerike , ili ?
Ove dole izgledaju kao ovi 2 milionski objekti Å¡to su sada "in" u HR .
Gornji objekti su sasvim sluèajno amerièki, jer mi se nije tragalo po netu.

Mogu reèi, da u našim uslovima, podno gore od preko dvije tisuèe metara, normalno funkcionira par objekata, otvorenih sa svih strana, zaštièenih samo zavjesama. Kad prolazim tamo, šaljem slike.

Takav objekt ti može napravit svaka firma za èeliène konstrukcije. Unutranja arhitektura je stvar odluke, a na netu ima hrpa priruènika za grdnju i uzoraka nacrta. U Google samo napiši free stall barn, pa gledaj. U krajnom sluèaju niije skupo ni da naruèiš i platiš projekt u inostranstvu kod firme sa referencama (ne u kontinentalnoj Europi, jer tu su zbog subvencija izgubili mjeru).

Ovi Wolfovi, kako ti kažeš 2 milijunski, objekti služe samo politièarima koji se vole slikat na otvaranju. A ponosni investitor brzo ustanovi, kako su godine povratka povoljnih kredita veoma duge. Naravno zbog prirode naših navika, niko neèe priznat, da je zaznuo, pa i drugima preporuèuje svoj izbor.
tine je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-01-07, 20:46   #7
agrarac
Gost

Početno

mario,a krave imate na stelji ili rešetkama??
  Odgovori s citatom
Nepročitano 08-01-07, 21:34   #8
Ratarko
Gost

Početno

@ tine
Citiraj:
Ovi Wolfovi, kako ti kažeš 2 milijunski, objekti služe samo politièarima koji se vole slikat na otvaranju.
Bojim se da kod nas jedino dozvole izgradnju takvih staja kao ove sa tvojih slika ( zadnje slike ) jel gdje got sam vidio staju za recimo 50 krava izgledala je kao sa tvojih slika . Mislim da ne možeš uæi u te programe ako bi staju sam izgraðivao po svojim željama jer se banda ogradila i da bi dobio povrat ulaganja moraš praviti samo ono što oni kažu i kako oni kažu.

Ima jedan prijatelj novu staju za 50 krava izgleda kao sa tvojih slika ,znaæi sve je radio kako su mu rekli - odnosno poslali su mu razlièite firme koje su to radile od temelja do krova , radi 5 ljudi non-stop unutra , kao da su u rudniku , novaca nigdje , za život nemaju kune , sve staja "pojede" , staja im je zarobila 2 traktora koji gotovo da ne mogu izaæi van na njivu da bi radili neki posao , poslovi u polju vezani za proizvodnju hrane za te krave su im u velikom zaostatku jer jednostavno nemaju vremena da i to stignu...ima toga još dosta...

Nadam se da je to tako samo u poèetku , njihov objekt je nepunih godinu dana star . Kako ja sad to vidim on je samo radnik na farmi koja nije njegova na zemlji koja nije više njegova jer ju je morao dati u hipoteku za kredit , sve što zaradi daje za rate.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 09-01-07, 07:40   #9
mario
Admin

mario avatar

mario je na dobrom putu
Početno

Ratarko , koliku ima taj proizvodnju mlijeka?
Nepročitano 09-01-07, 09:53   #10
Ratarko
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od mario
Ratarko , koliku ima taj proizvodnju mlijeka?
Hehe , prièali smo jednom o tome , nemam ja krave , nemam niti kokoši ja sam ti ratarko 8)

Kad pišem ovdje o kravama onda govorim o iskustvima svojih prijatelja ili bratiæa od kojega najviše dobijem informacija. Kako sam roðen u velikoj tipiènoj slavonskoj obitelji moj djed je uvijek imao krave ( konje ,svinje ...) sada na tom imanju živi moj bratiæ koji je to naslijedio a moj otac je napravio kuæu par-sto-metara dalje gdje ja živim danas . Dakle na mom imanju nema nikakve živine , kod bratiæa na drugoj strani ima samo 10 maèaka i isto toliko pasa a da ne govorimo o svinjama i kravama
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Muzne krave Gustavo Govedarstvo 297 11-09-17 23:04
Krave tine Govedarstvo 22 29-01-14 15:05
Higijena staje i mužnje krava bogec Mljekarstvo 123 14-06-13 15:09
Vezovi za krave Ranko Ponuda 2 19-12-12 10:32
Ispusti za krave ivica Govedarstvo 10 19-08-10 13:11

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:31.