Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Traktorski priključci Stražnji gramip utovarivač i vučenje prikolice

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 14-08-17, 07:51   #11
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost
Početno Re: Stražnji gramip utovarivač i vučenje prikolice

Ima još jedno riješenje izmislili ga Rimljani a zove se kotač na stabilizatore postaviti kotače kod šogora to godinama funkcionira (kotači su od nekog rashodovanog topa ).

Nepročitano 14-08-17, 12:53   #12
mando
Regularni Član

Član foruma od: 17.11.2009
mando je na dobrom putu

Ja predlažem tako nešto:
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	20170709_110946.jpg
Pregledi:	110
Veličina:	55.2 kB
ID:	18015   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	20170709_211405.jpg
Pregledi:	116
Veličina:	49.6 kB
ID:	18016   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	20170713_194309.jpg
Pregledi:	133
Veličina:	79.9 kB
ID:	18017  
mando je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-08-17, 13:57   #13
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

Citiraj:
Prvotno napisano od iceman535 Vidi poruku
Tako nešto mi je i palo na pamet. Jel problem konstrukciji utovarivača da vuče prikolicu i zaustavlja ju (ili hidraulici trakotra)? Ako se ne varam čak je hidraulika slobodna prema gore, znači kada bi zaustavljao prikolicu koja je natovarena možda bi dizalo utovarivač prema gore (iako ima i on kg)
Kuku napravis nize da ruda visi prema dolje pa nema dizanja. Uz pametno koristenje nema problema. Stariji rasipaci imaju vucu od iza pa vuku prikolice s gnojivom.

I ovo je jedna od opcija

Uz takav nosac mozes vuci i jednoosovinku.
NEWHOLLAND je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-08-17, 14:43   #14
puknuti
Gost

daj me naj jebat da to postoji
  Odgovori s citatom
Nepročitano 14-08-17, 18:04   #15
jlukaci7
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.02.2012
jlukaci7 ima spektakularnu aurujlukaci7 ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od NEWHOLLAND Vidi poruku
Kuku napravis nize da ruda visi prema dolje pa nema dizanja. Uz pametno koristenje nema problema. Stariji rasipaci imaju vucu od iza pa vuku prikolice s gnojivom.

I ovo je jedna od opcija

Uz takav nosac mozes vuci i jednoosovinku.
Ovakov hidro lift imam doma od Kroneove rotodrljače
jlukaci7 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-08-17, 16:36   #16
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Iceman, postoji još jedno rješenje: napravi konzolu s prednje strane traktora, na koju možeš priključiti utovarivač u tri točke.
S njegovim nogama podigneš prednji kraj i imaš vrlo stabilni utovarivač, a uza vlečeš bilo kakvu prikolicu, najbolje jednoosovinsku.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-08-17, 19:31   #17
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

A koliko bi trebal biti doseg tak montiranog utovarivača ako hoće tovariti na neotkopčanu prikolicu? 4 m je premalo.
Otraga također može koristiti težinu traktora za stabilizaciju. samo treba onemogućiti slobodan hod podiznih ruku prema gore.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-08-17, 19:45   #18
puknuti
Gost

on je to htio rješiti s dvije ušice a vi/mi predlažemo rješenje od par 100 do par hiljada eurić , i to sve na traktor od tridesetak konja , uzaludni trud svirači
  Odgovori s citatom
Nepročitano 15-08-17, 19:50   #19
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Točno Puknuti ja sem to riješil uz pomoč dva kotača i vuče prikolicu tovari a može pomakivati teret po dvoru .
Nepročitano 16-08-17, 11:50   #20
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Iwanho, dopelja prikolicu na mjesto, otkvači ju i pripelja traktor s koje mu strane paše.
Podigne mu prednji kraj nogama utovarivača i stabilniji je nego kad je na 3t polugama, jer ga stabilizira cijela masa traktora.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
gnoj, gramip, humus, ursus

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:18.