Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Mehanička radionica Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"
Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 11-01-18, 10:10   #1901
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Za punjenu žicu treba mijenjati polaritet. Pitanje je jel to izvedivo. Skupa žica itd.

Koliko taj ima ampera? To ti nije za nikaj prek 2...3mm.
Ak su mali novci kupi, pa ga lako prodaš kad ga prerasteš...a to bi vrlo brzo.
Imal sam aparat slične snage i krvi mi se napil (radi male intermitencije). Od kad imam trofaznog, za 100A jačeg, više nemam tih problema.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 11-01-18, 10:41   #1902
Marko355
Super Uvaženi Član

Marko355 avatar

Član foruma od: 16.06.2008
Marko355 je nebrušeni draguljMarko355 je nebrušeni draguljMarko355 je nebrušeni dragulj

Ne znam sta su uopce mali novci za taj stroj. Nema ih na njuskalu nit ista znam o njemu..

Pridruži se i ti! (KLIKNI)
Marko355 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-01-18, 12:30   #1903
mijo
Regularni Član

Član foruma od: 31.07.2014
mijo ima spektakularnu aurumijo ima spektakularnu auru

Marko ,izgleda je to dost slab aparat ,jer vidim da mu je regulacija amperaže tj. jačine samo preklopnik 1/2 (nedavno probavao sličan) i kak reče Zj ,to je za lim do dva mm. Mada je Linkoln dobra marka. Po meni bi to vrijedilo kad bi mogao njega uzeti i još neku malu bocu a da sveukupno ne premašiš 1000 kuna ,ali i malu bocu s ispravnim manometrima je ,vjerujem teško nać za malo para.
mijo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-01-18, 12:30   #1904
mikula
Regularni Član

mikula avatar

Član foruma od: 05.03.2008
mikula ima spektakularnu aurumikula ima spektakularnu auru

To je američka firma, a sad gdje je taj proizveden tko zna (vjerojatno kina) mi imamo na farmi jedan njihov i sasvim je ok ali to ovisi o modelu. Oni proizvode i elektrode i drugih proizvođača tu gdje sam ja ni nema već samo njihovih.
mikula je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-01-18, 14:21   #1905
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

evo ja bi mu dal 300 kn..ni lipe više
ja bi kroz njega prošel cvikcangama , pa bi dobil novu funkciju
Nepročitano 11-01-18, 14:40   #1906
zeko
Super Uvaženi Član

zeko avatar

Član foruma od: 16.02.2009
zeko ima spektakularnu auruzeko ima spektakularnu auru

Novi je bio oko 2000 kuna

H. mate9
zeko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-01-18, 01:08   #1907
Toni_montana
Polako se zagrijava

Član foruma od: 11.02.2009
Toni_montana je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od zeko Vidi poruku
Toni_ montana ajde molim te reci koje si esab maske koristio.. Strašno me zanima jer moje maske rade bez greške.

H. mate9
Lp,
origo i warrior, i jedino sto bi bilo logički da sad idemo na sentinel! Na migu rade uredno ali na tigu propusti uredno barem jednom u sat vremena, nijedna maska nije bila ispod hiljade, ali sada dizem prag na 3 jer ovo ovako vise neide!
Toni_montana je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-01-18, 11:27   #1908
zeko
Super Uvaženi Član

zeko avatar

Član foruma od: 16.02.2009
zeko ima spektakularnu auruzeko ima spektakularnu auru

Da.. Tako sam i mislio warior košta oko tisuću kuna nije baš nešto po meni je kao kinezi od 25 eura.
Sentinel je nešto drugo..
Ja je imam i to je vrha ima i Grid funkciju te vidiš prave boje a sa TIG ne propušta. r

H. mate9

Posljednje uređivanje od zeko : 12-01-18 at 11:34
zeko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-01-18, 00:45   #1909
AirBoX
Uvaženi Član

AirBoX avatar

Član foruma od: 25.06.2014
AirBoX je nebrušeni draguljAirBoX je nebrušeni draguljAirBoX je nebrušeni dragulj

Drugovi, trebam pomoc.

Jel zna netko dali se u Osijeku moze negdje puniti i atestirati CO2? Danas sam usicario jednu flasicu od 9kg za izolacioni vatrogasni aparat.

I koliko bi ta boca trajala? Pritom mislim na koliko zice cca.
Nepročitano 22-01-18, 04:00   #1910
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

u idealnim uvjetima , a ljudi su skloni pretjerivanju, jer misle da bude zavar bolji ako ide više plina s 9 kila plina trebalo bi ostati malo žice na kolutu od 15 kila

Oznake
aparat, co2, varenje

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
IMT 540, zamjena ili varenje ili "tekući metal" profnekbiol1 Mehani?ka radionica 36 08-06-17 11:21
Motokultivator - ne gori mi lampica "potrebna pomoc" jer sam pocetnik Waha__ Labin Progres i Goldoni motokultivatori 12 22-05-13 09:53
Početnica: Samooštreća i "obična" raona tijela Smiljan Ostali priklju?ci 10 19-09-08 20:25

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 10:26.