Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Zetor Zetor 6011 - hidraulik, kvačilo
Zetor Industrija za proizvodnju traktora iz Češke, do 1990 podružnica Zbrojovke iz Brna.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 11-02-14, 18:55   #71
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: kvačilo

Ak je tak malo onda nebu problema.
Probaj poštelati gore ili na sajli, a štangice ne diraj ni pod koju cjenu.

Da bi dotegnul ležaj trebaš skinuti ovak poklopac koji ima tri šarafa i ispod dotegnuti kontra matice ako nije otišel navoj na glavčini.
To buš videl kad rastaviš.
Poklopac ide malo teže dole radi onoga lima ali da se pomoču trikova i snalažljivosti.
Kad dotežeš kotač mora biti u zraku.

Nepročitano 11-02-14, 19:06   #72
puknuti
Gost

ništa bez čekiča ..

vaš velečasni
  Odgovori s citatom
Nepročitano 11-02-14, 19:11   #73
power
Regularni Član

Član foruma od: 31.01.2014
power je na dobrom putu
Početno

A ako te matice na točku skroz odvrnem mogu li izvuci osovinu van. Semering je počeo pomalo puštati ulje pa bih i njeg zamjenio

Citiraj:
Prvotno napisano od puknuti Vidi poruku
ništa bez čekiča ..

vaš velečasni
Hmmmm. E To je osnovni alat

Posljednje uređivanje od MUHA : 11-02-14 at 20:26 Razlog: spajanje postova
power je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-02-14, 20:05   #74
tomobboy
Početnik

Član foruma od: 11.02.2014
tomobboy je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od zetor 6011 Vidi poruku
krči samo prilikom isključivanja,a uključi ga normalno,i kad povučem ručicu pomoćnog kvačila trebo bi kardan stat,a kod mene se i dalje vrti,očito da neodvoji dovoljno..sad su vučne cape od druk ležaja milimetar udaljene i to mislim da je ok,a ostale tri jedno četiri milimetra
probaj najprije lamele pogledat,može se desit da ti semering od radilice proccuri ili iz getribe, ako nije to onda je negdje kvar u zupcanicim,
moze jos jedno bit da je srce lamele pokidano ili potroseno prilikom naglog ukljucivanja bez koristenja rucke pa da lamela ne klizi dobro po spojnickoj osovini(tj kosi je pa se stalno dodiriva),imo sam taj slucaj samo je u pitanju bila vucna lamela.
u svakom slucaju ako vec budes rastavljo na pola lamele moraju lako kliziti po osovini,a najvise pazi prilikom sastavljanja da ti fino nasjedne!
tomobboy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-02-14, 20:28   #75
MUHA
Super Moderator

MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od power Vidi poruku
A ako te matice na točku skroz odvrnem mogu li izvuci osovinu van. Semering je počeo pomalo puštati ulje pa bih i njeg zamjenio

Možeš, ali trebaš skinuti i prednji poklopac kojeg drži 4 šarafa M8, a otpuštaju se kroz rupe na glavčini sprijeda.
Pazi da ti ne ispadne onaj droten feder i limeni šeširič jer onda moraš skidati i donji poklopac
Nepročitano 11-02-14, 21:33   #76
tomobboy
Početnik

Član foruma od: 11.02.2014
tomobboy je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od zetor 6011 Vidi poruku
hvala,možda netko drugi zna,najbolje bi volio znat koliki luft treba bit između capi i ležaja pa bi znao na čem sam..
probaj najprije lamele pogledat,može se desit da ti semering od radilice proccuri ili iz getribe, ako nije to onda je negdje kvar u zupcanicim,
moze jos jedno bit da je srce lamele pokidano ili potroseno prilikom naglog ukljucivanja bez koristenja rucke pa da lamela ne klizi dobro po spojnickoj osovini(tj kosi je pa se stalno dodiriva),imo sam taj slucaj samo je u pitanju bila vucna lamela.
u svakom slucaju ako vec budes rastavljo na pola lamele moraju lako kliziti po osovini,a najvise pazi prilikom sastavljanja da ti fino nasjedne!
tomobboy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-02-14, 21:05   #77
power
Regularni Član

Član foruma od: 31.01.2014
power je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od MUHA Vidi poruku
Da, na tim maticama se štela ručna.
Tu ploču kaj si htel vaditi van sam bog da nisi izvadil mada postoji mogučnost da nije dobro sjela i da bolcniči budu poispadali van.
Tud se ništa nemože popraviti.
Ako su bolcni poispadali onda ručne nebu jer su se pojasevi otkopčali.

Ležaj u kotaču se da dotegnuti
Nastelo sam ručnu. Koliko sam skontao ručna nema ništa sa nožnom kočnicom. Jer sad mi je bolja i nožna kočnica odma kopa
power je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-02-14, 21:27   #78
MUHA
Super Moderator

Ručna i nožna su svaka za sebe.
Ručna ima pojas, a nožna pakne

Oznake
zetor

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Podešavanje kvačila luma1908 Zetor 35 18-02-18 00:30
Zetor 6340 (vanjski cilindar kvačila) kdarko Zetor 51 25-05-13 22:30
Nemoguće šaltanje brzina ni pritiskanje kvačila pocetnik_01 Ostalo 4 24-05-13 19:39

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:24.