Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Kokoši ne nose jaja
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 26-12-17, 19:06   #121
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe
Početno Re: Kokoši ne nose jaja

Ja sam napisal kak radimo. Od kad tak radimo, ljuske su tvrde i kokoši ih ne mogu kljunom zdrobiti. Ne skupljamo ljuske, nego koliko koji dan upotrijebimo toliko im bacimo. Imamo malo kokoši pa svaka dobije barem komadić ljuske.
iwanho je prisutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 05-11-18, 12:29   #122
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Od deset kokosi svaki dan samo tri jaja. To vec tako mjesec dana. Nikak im potaknut nesenje a pojele su pakovanje deset kila smjese za nesilice.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-11-18, 19:43   #123
robelar
Uvaženi Član

robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Danas prvi put nista. Kod susjeda isto vec danima ni jedno.
Nepročitano 29-11-18, 21:13   #124
siki
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.06.2010
siki će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od robelar Vidi poruku
Od deset kokosi svaki dan samo tri jaja. To vec tako mjesec dana. Nikak im potaknut nesenje a pojele su pakovanje deset kila smjese za nesilice.

Kod mene 11 koka svaki dan 10 ili 11 jaja a ako napravim siromašniju smjesu onda dobijem 8 jaja a moja smjesa je ovakva.
20 kg kukuruz ali crveni nikako žuti od žutog dobivam svjetli žumanjak, 4 kg koncentrat za nesilice 1,5-2 kg stočno brašno 1,5 kg mljevenog ječma i posebno dobiju tritikala koji bacim na zemlju pa ako hoće neg zobaju. Fanas je bilo-6 ja pokupio 11 jaja kokoši su puštene 2 sata dnevno imaju oko 2000 m2 inače su zatvorene na 100m2
siki je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-11-18, 22:25   #125
robelar
Uvaženi Član

Tvoje imaju puno bolje uvjete u svakom pogledu. Mozda bi im trebao nabavit pjetla.
Nepročitano 30-11-18, 17:49   #126
robelar
Uvaženi Član

Danas tri. Voda im se smrzla . Ne unam kak se rijesiti vrabaca stalno su im na hrani.
Nepročitano 30-11-18, 19:01   #127
dejan.d
Uvaženi Član

Član foruma od: 28.12.2011
dejan.d će uskoro postati poznatdejan.d će uskoro postati poznat

Bacim jim cjelo zno nema vrabca imam 10 starih i 10 pola godine starih koka nesu cjelo ljeto oko 10 komada.
dejan.d je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-12-18, 08:40   #128
siki
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.06.2010
siki će uskoro postati poznat

Ja kad bi bacio cjelo zrno moje kokoši bi pokrepale od gladi, jednostavno neće cjelo zrno.
siki je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-12-18, 09:24   #129
robelar
Uvaženi Član

Stvar je u tome da vrapci idu na ostalu hranu kao namoceni suhi kruh , srot , psenicu isl. Od cjelog zrna kukuruza slabo nesu jer ga samo proteraju i izbace iz sebe. Vazno im je davat toplu hranu i vodu vise puta po manje, onda da imaju svjetlo do 10 na vecer , pa da im se daje zelenog i onda bi bilo jaja. Najlakse je samo nabacat kuruze i doc pobrat jaja.
Nepročitano 01-12-18, 15:28   #130
dejan.d
Uvaženi Član

Član foruma od: 28.12.2011
dejan.d će uskoro postati poznatdejan.d će uskoro postati poznat

Kod mene su vani i dobiju zno kukuruza i nesu. Voda mrzla i samo sunce i nesu 10 jaja.A tebi ne a žive kaj u hotelu.
dejan.d je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 00:57.