Ručna mehanizacija Trimeri, Motorne pile, Prskalice itd

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 06-11-18, 18:16   #3061
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: Trimeri

Ja nikad ne ostavljam ni pun ni prazan, kolko ostane. Na prolječe pokrečem s strahom dal bu upalilo i obično upali. Ako baš i neče, konkretno Brigs, dolijem mu friško gorivo i nema brige.

E sad, posto sam ovu jesen parkiral neispravnu kosilicu, raspala se pumpica i neispravnu flaksericu, nakon nadoljevanja goriva nije htjela primati gas, valjda su membrane, neznam kak su riknule u radu i u sezoni ali nekaj se dogodilo..... na prolječe me čeka prvo remont a tek onda posel.

Nepročitano 07-11-18, 08:16   #3062
vizy
Regularni Član

Član foruma od: 01.06.2014
vizy će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od scarlet Vidi poruku
Malcer noz je nesto najbolje sto je napravljeno kao dodatak trimeru!Iz takvih nemogucih situacija me cupao,pogotovo kupine,da sam bio u cudu,kako...Ali ne ostaje nista,do zemlje melje sve redom.Cak i obicnu travu fino sisa,samo pokretima lijevo desno,bez uranjanja odozgo!Samo paziti na kamen,to zna biti zeznuto!
Isprobao sam i trokraki malčer koji je bolji za malčirati npr. stare koprive i mladu kupinu te je bolji za suhu travu malčirati - link. No Stihl-ov dvokraki je odličan i za malčirati grm.
Zaštita je jako bitna. Nabavio sam i malčerski štitnik - link.
vizy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-11-18, 09:47   #3063
scarlet
Početnik

Član foruma od: 11.10.2018
scarlet je na dobrom putu

I meni treba takav stitnik,ali nema ovde kod mene uzeti!Al ovako od oka cini mi se da bi smetao samo...Jesi radio sa njim zapinje li?Ja sam juce pokrsio ogromnu kupinu bez icega,samo noz...

https://ibb.co/g8hUnq
https://ibb.co/idbVSq
https://ibb.co/eqgatV
scarlet je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-11-18, 10:09   #3064
vizy
Regularni Član

Član foruma od: 01.06.2014
vizy će uskoro postati poznat

Nisam još isprobao, no mislim da neće smetati. Štiti područje u razini i malo iznad cijevi/vratila tj. baš prema licu i tijelu - .
Naručio sam kod lokalnog trgovca koji inače prodaje Stihl... kataloški broj je 4128-007-1007 (za FS 350, FS450 i sl.)
Nakon građevinskih radova ide se u slična krčenja zapuštenog terena.

Posljednje uređivanje od vizy : 07-11-18 at 10:28
vizy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-11-18, 23:03   #3065
scarlet
Početnik

Takav i meni treba,stitnik,ali Kod mene su oregon nozevi,mislim da su znatno duzi od tog stilovog!Ali su extra kvalitetno odradjeni,a kostali su 7e,ili 14km!Ataj stilov mogu naruciti 35e kosta,sitnica😀 za komad zeljeza...
Nepročitano 08-11-18, 15:33   #3066
scarlet
Početnik

Ljudi,u uputstvu pise da se isprazni rezervoar i da se isusi rasplinjac,da se ne bi zalijepio!Za slucaj da ce uredjaj mirovati 3 mjeseca i duze!Sta se podrazumijeva pod tim,isusi rasplinjac?E sad,da li bi imalo efekta,jednom dvaput mjesecno upaliti,cisto da odradi par minuta,pa zaobici tu proceduru praznjenja i isusivanja rasplinjaca?
Nepročitano 08-11-18, 20:30   #3067
Pjero
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 22.11.2010
Pjero ima spektakularnu auruPjero ima spektakularnu auru

Značilo bi isprazniti rezervoar i upaliti dok se sama ne ugasi.
Pjero je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-11-18, 10:51   #3068
scarlet
Početnik

A sta sa gorivom koje ostane u pumpici?Predstavlja li to problem?
Nepročitano 09-11-18, 11:14   #3069
sosta
Regularni Član

Član foruma od: 02.06.2014
sosta je na dobrom putu

Nisam primjetio da ostane gorivo u pumpici nakon tog postupka.
Inače, na starom Jonsered trimeru nisam nikad u 15 godina provodio taj postupak pa nije bilo problema s karburatorom, znao sam ga po zimi upalit koji put. Prvi put sam to primjenio s novom stihl motorkom i trimerom prošle zime, reko ajd da probamo po uputstvima dok još traje garancija
sosta je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-11-18, 11:23   #3070
scarlet
Početnik

Ja sam skare za zivicu spakovao,i ostalo je gorivo u pumpici,bez obzira sto su se ugasile same,i jos sam poslije gasenja potegao da uvati jos malo....Mozda treba napumpati,da isprazni,da navuce u karburator pa onda opet probati upaliti da i to sagori...
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 16:46.