Naši traktori i mehanizacija Slike vaših traktora i mehanizacije.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 17-06-12, 10:16   #1
zambata
Početnik

zambata avatar

Član foruma od: 12.04.2012
zambata je na dobrom putu
Question Dilema za izbor traktora

Pozdrav.
Imam dilemu između ova dva traktora Zetor 6911 i Torpedo 7506.
Nisam baš neki poznavatelj traktora, pa možda uspoređujem traktore koji su velika razlika u kvaliteti, ne znam. Tu su negdje po cijeni a i isto su godište pa razmišljam između njih dvojice. Prednja vuča mi i nije toliko presudna. E sad, što izabrati?
zambata je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 17-06-12, 10:39   #2
danek
Uvaženi Član

Član foruma od: 18.12.2008
danek je onemogućio/la reputaciju
Početno

taj zetor ima 4 tone,dosta neokretan,ali mali potrošač i nepoderiv,za torpedo neznam
danek je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-06-12, 10:53   #3
toma 3340
Uvaženi Član

toma 3340 avatar

Član foruma od: 01.05.2011
toma 3340 će uskoro postati poznat
Početno

taj Zetor u usporedbi sa Torpedom je okretniji i to dosta jer Torpedo ima prednju vuču.

prednosti Zetora: jeftini djelovi, taj model je skoro nepoderiv, malen potrošač.
Prednost Tordepa: ima prednju vuču, tebi sad nije presudna, ali ako ga kupiš vidjet ćeš da je u nekim stvarima od velike pomoći, malen potrošač, djelovi se malo teže nabave.

Za r/h neznam, ne mogu usporediti jer kod Torpeda ništa nepiše, ali dobro izgleda.

Moj savjet je da odeš oba pogledati i isprobati, pa koji ti se više sviđa, kupiš
Ja bih kupio Torpeda, ali samo zato jer ima prednju vuču.
toma 3340 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-06-12, 11:06   #4
zambata
Početnik

zambata avatar

Član foruma od: 12.04.2012
zambata je na dobrom putu
Početno

Nije mi presudna prednja vuča ali znam koliko znači jer djed mi ima Zetora 3340
zambata je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-06-12, 14:43   #5
peteracing
Regularni Član

peteracing avatar

Član foruma od: 31.01.2012
peteracing je na dobrom putu
Početno

Pozdrav.

Moja preporuka je Zetor.
Imal je moj kolega takvog Torpeda dupla vuča. Nije bil previše zadovoljan jer mu je bil prelagan i pretesan u kabini. Imal ga 2 godine i prošlu godinu ga prodal i kupil mislim da 6245. Kaže da je to dan i noč. Na zetoru se prva vuča puno bilje poznaje, ima mjesta u kabini kad ide u šumu spakira sve što mu treba u kabinu i još dvoje stane unutra.
To je samo moje mišljenje, ako ti prva vuča ne znači puno uzmi zetora.
peteracing je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-06-12, 17:45   #6
toma 3340
Uvaženi Član

toma 3340 avatar

Početno

neznam jesi li ikad vozio tog 6245, i ovog 6911. ja imam 3340 i on isto kao 6245 ima onu ogromnu kabinu, a ova u 6911 nema ni pomoćnog sica, i ovo je uska kabina, u nju se jedva ugura dvoje, a ne ko u onu veliku četvero.
Nepročitano 17-06-12, 22:10   #7
belarus 105
Aktivni Član

belarus 105 avatar

Član foruma od: 26.09.2011
belarus 105 je na dobrom putu
Početno

Zetor definitivno.
u ovom slučaju Torpedo ima prednost jedino jer ima štedljiv motor i prednja vuča.
Sve ostalo je na strani zetora, kvaliteta, pouzdanost , robusnost , dostupnost ......
Torpedo nije sposoban biti glavni traktor na gospodarstvu, teško dostupni kvalitetni dijelovi, a orginalni DEUTZ JAKO SKUPI.
jedino u ovom slučaju se radi o jednoj seriji zetora koja je rađena za neko afričko ili tak neko tržište , te iskustva s njima kod nas nisu baš 100 % onakva kao s ostalim zetorima, nešto malo niža kvaliteta, ništa strašno , uglavnom kvaliteta bliža orginal zetorovoj nego Ursus, ali to su minimalne razlike.

Uzmi Zetor bez brige.
belarus 105 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-06-12, 22:57   #8
TorpedoTD45
Uvaženi Član

TorpedoTD45 avatar

Član foruma od: 20.03.2010
TorpedoTD45 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od belarus 105 Vidi poruku
Zetor definitivno.
u ovom slučaju Torpedo ima prednost jedino jer ima štedljiv motor i prednja vuča.
Sve ostalo je na strani zetora, kvaliteta, pouzdanost , robusnost , dostupnost ......
Torpedo nije sposoban biti glavni traktor na gospodarstvu, teško dostupni kvalitetni dijelovi, a orginalni DEUTZ JAKO SKUPI.
jedino u ovom slučaju se radi o jednoj seriji zetora koja je rađena za neko afričko ili tak neko tržište , te iskustva s njima kod nas nisu baš 100 % onakva kao s ostalim zetorima, nešto malo niža kvaliteta, ništa strašno , uglavnom kvaliteta bliža orginal zetorovoj nego Ursus, ali to su minimalne razlike.

Uzmi Zetor bez brige.
Aj haj, šta taj veli...

Zato Zekan 6911 sa duplo manje sati od mog Torpeda, ove zime, a ni zadnjih par, ni ne pomišlja upaliti u najhladnijim danima, samo dimi belo i vergla u nedogled (novi akumulator, ima snage i volje vrtiti, traktor održavan, ispravan, ali neće da si Bogo), Torpedo kraj njega upali kao mina.

Nadalje, 6911 je lagan na prednjem kraju, i izuzev u oranju i potezanju dvoosovinskih prikolica gdje je snažan, dalje se ne iskazuje.

Nadalje, ona uska kabina i položaj pedala je katastrofalan. Upaljeni nožni mišići od duže rada sa njime, čovjeku +185cm.

Kabina iako ima gume na nosačima, dosta drndava, na volanu osjetno teži od Torpeda, a buka rženja motora, jel mora se znati da je Zetor (sa ispravnim ispušnim sustavom da se razumijemo, je poveća).

Ukratko, Torpedo 75 Adriatic, sa full sinhroniziranim mjenjačem i Torpedo prednjom vučom je stroj za Zetora 6911. Manji potrošać, ugodniji za raditi, jači.

Zetor 6911 ima oko 3t koliko vidim, dok 75ica sa prednjim pogonom ima preko 3,5t.

Ako su kvalitetni dijelovi skupi onda Torepdo nije nesposoban biti glavni traktor na gospodarstvu, nego si ti nesposoban njega održavati, to je odgovor.

I dalje ne mislim da je 6911 loš ali ne dozvolim da Torpedo bude smeće pokraj njega, jel lako se situacija okrene.

P.S. moji argumenti su generalni, ne ulazim u stanje ni kvalitetu traktora sa oglasa.
TorpedoTD45 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-06-12, 05:59   #9
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Član foruma od: 07.02.2011
Cowboy će uskoro postati poznatCowboy će uskoro postati poznat
Početno

Ja bih ti preporučio da odeš, pogledaš i isprobaš oba traktora. Tako ćeš najbolje znati koji je traktor bolji i šta ti više odgovara.
A raspitaj se malo i po trgovinama za dostupnost rezervnih dijelova. Ako dijelove za neki traktor moraš naručivati i čekati, onda bježi od tog traktora!!
Cowboy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-06-12, 10:10   #10
toma 3340
Uvaženi Član

toma 3340 avatar

Početno

ovdje se sve više povećavaju napetosti, i moglo bi još doći od svađe.

Torpedo je bolji jer ima prednju vuču. ali da Zetor ima prednju vuču to bi bila druga priča.
Čovjek iz jednog sela kod mene ima Zetora 7245 i Torpeda 75, i sa oba traktora ore sa plugovima 3x12"
Sin ore sa Torpedom, a stari sa Zetorom, jedan za drugim i kaže da on sa Zetorom može orati drugom, a Torpedo nema šanse. e da još torpedo ima prednji utovarivač i to onaj glomazan, a Zetor ima neznam sad koliko ali mu fale 4 utega da bi imao sve, napred one.
Odgovori

Oznake
belarus 622, same dorado

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Izbor bikova za umjetno osjemenjivanje ciganek1 Govedarstvo 595 20-06-18 08:15
DILEMA Deutz Fahr traktori 34 20-07-15 23:44
Dilema oko kupovine plugova - IMT 755 VK jednobrazdni LoooD Plugovi 19 17-09-10 15:49
Izbor male motorne pile ZJ umarstvo 32 06-07-09 09:29
izbor traktora godine 2007. Picek Svatara 20 03-12-07 15:10

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 16:39.